MAJ

2024

KWIECIEŃ

2024

25 kwietnia- Warsztaty Slime
1-3 Kalendarium

SLIME to masa, która służy do zabawy sensorycznej, czyli takiej, która rozwija percepcję zmysłową.

Zabawa przy użyciu mas plastycznych stymuluje przede wszystkim rozwój zmysłu dotyku oraz wspomaga rozwój motoryki małej. Podczas zajęć każdy z uczestników wykona dwa slimy: brokatowy i fluffy (puszysty niczym mały słodki piesek).

Data: 25.04.2024 r.

Godzina: 16.30

Koszt: 20 zł/os.

Miejsce: Oddział GOK w Toporowicach, ul. Czerwonego Zagłębia 6.

Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 32 288 70 28

23 kwietnia- Warsztaty wianki z materiału
1-4 Kalendarium
A może by tak już pomyśleć nad prezentem na Dzień Matki? Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na warsztaty rękodzieła WIOSENNE WIANKI Z MATERIAŁU, które stanowić będą przepiękną dekorację np. na drzwi wejściowe.
 
Wianki wykonywane będą z niewykorzystanych materiałów wpisują się zatem w styl życia zero waste, którego celem jest wytwarzanie jak najmniejszej liczby odpadów i troska o środowisko naturalne. 
 
Data: 23.04.2024 r.
Godzina: 16.30
Koszt: 20 zł/os.
Miejsce: Oddział GOK w Toporowicach, ul. Czerwonego Zagłębia 6
Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem  32 288 70 28
18 kwietnia- Warsztaty tworzenia biżuterii z aluminium
1 Kalendarium

Zapraszamy na najnowsze warsztaty prowadzone przez firmę Carbon Plast – Poplątane aluminium!

Podczas tych warsztatów młodzi mieszkańcy gminy Mierzęcice będą mieli okazję rozwinąć swoje umiejętności plastyczne tworząc piękną biżuterię z wykorzystaniem ozdobnego drutu aluminiowego. Zapraszamy już 18 kwietnia (czwartek) na godzinę 16:30! Liczba miejsc ograniczona!

Koszt: 35 zł

Zapisy: 32 288 70 28

Miejsce: Oddział GOK Mierzęcice w Toporowicach ul. Czerwonego Zagłębia 6

16 kwietnia- Warsztaty Lizaki z masy cukrowej
1-1 Kalendarium

Każdy z uczestników wykona samodzielnie 3 lizaki, które stanowić będą wspaniałą pamiątkę z zajęć. Masa cukrowa jest idealna do wałkowania, wykrawania i formowania. Do dyspozycji uczestników będą również różnego rodzaju dekoracje, które sprawią, że każdy z lizaków stanowić będzie oryginalne artystyczne dzieło kulinarne.

Data: 16.04.2024 r.

Godzina: 16.30

Koszt: 30 zł/os.

Miejsce: Oddział GOK w Toporowicach, ul. Czerwonego Zagłębia 6.

Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem 32 288 70 28

8 kwietnia- VI Powiatowy Konkurs Dziennikarski
1-2-566x800 Kalendarium

Mała ojczyzna to niezwykłe określenie niewielkiej przestrzeni, miejsca, które posiada ogromne znaczenie dla konkretnego obywatela. Jej obszar nie musi pokrywać się z administracyjnie wyznaczonym obszarem gminy lub miasta, jest to miejsce bez wyraziście określonych granic. Zazwyczaj jest to miasto, czy wieś w której się urodziliśmy i w której żyjemy na co dzień.

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież (uczniów szkół podstawowych klas IV-VIII oraz szkół ponadpodstawowych), zamieszkałych na terenie powiatu będzińskiego i/lub uczęszczające tu do placówek oświatowych, do udziału w VI Powiatowym Konkursie Dziennikarskim „Współczesny patriotyzm. Mała ojczyzna”. Wydarzenie odbywa się pod Patronatem Starosty Będzińskiego Sebastiana Szaleńca i Wójta Gminy Mierzęcice Grzegorza Podlejskiego.

Aby wziąć udział w konkursie należy zgłosić tekst lub nagranie video zgodne z tematem konkursu. Materiał konkursowy powinien nawiązywać do pojęcia patriotyzmu i małej ojczyzny. Forma dziennikarska dla zgłoszonego tekstu prasowego jest dowolna. Może to być reportaż, wywiad, felieton, zaś dla nagrania video – wywiad telewizyjny.

Tekst nie powinien być dłuższy niż dwie strony znormalizowanego maszynopisu np. jako dokument programu WORD- (format A4, 1800 znaków na jednej stronie, 30 wersów na jednej stronie, 60 znaków w jednym wersie). Cały tekst maksymalnie może mieć 3600 znaków. Do tekstu można dołączyć jedno lub dwa zdjęcia.

Materiał video powinien trwać do 5 minut.

Na prace oczekujemy od 8 kwietnia do 8 maja 2024 r. Tekst lub materiał video można przesłać drogą elektroniczną na adres mailowy – konkursy@gok.mierzecice.pl, za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub złożyć osobiście w siedzibie GOK – ul. Wolności 102A, 42-460 Mierzęcice.) Nagranie video na płycie CD, DVD, pendrivie, a tekst prasowy ze zdjęciami w formie wydruku papierowego).

Więcej informacji w regulaminie konkursu.

Nagrodami w konkursie będą nagrody rzeczowe oraz prezentacje prac w dostępnych mediach.

Współczesny patriotyzm VI – mała ojczyzna REGULAMIN

Zgoda na udział w konkursie – osoby pełnoletnie

Zgoda na udział w konkursie – osoby niepełnoletnie

MARZEC

2024

13 marca- Gminny Konkurs Plastyczny Wiosna Wokół Nas
1-6 Kalendarium

Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać i dostarczyć do biura Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach, w terminie od 13 marca 2024 do 27 marca 2024, pracę w formacie A4, wykonaną w dowolnej technice plastycznej (np. malarstwo, rysunek, kolaż). Co istotne, każdy uczestnik może zgłosić do konkursu tylko jedna pracę. Nie dopuszcza się prac zbiorowych. Prace oceniane będą przez jury w następujących kategoriach wiekowych:

 • I kategoria – dzieci w wieku przedszkolnym,
 • II kategoria – uczniowie klas I-III,
 • III kategoria – uczniowie klas IV-VI,
 • IV kategoria – uczniowie klas VII-VIII.

Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją jego regulaminu.

Regulamin konkursu

Serdecznie zapraszamy!

13 marca- Warsztaty Domowa Nutella
1-5 Kalendarium

Dziś mamy dla Was wyjątkową, kulinarną propozycję! 13 marca 2024 r. o godz. 16:30 zapraszamy Was do udziału Gminnego Ośrodka Kultury w Toporowicach na warsztaty kulinarne, podczas których wykonamy domową nutellę.

Domowa nutella, to coś więcej niż krem czekoladowy- to źródło wielu cennych składników pochodzących z kakao i orzechów laskowych.

Przygotowanie domowej i zdecydowanie zdrowszej wersji Nutelli jest bajecznie proste. Domowa Nutella to świetna alternatywa dla ogólnodostępnych kremów czekoladowych, które w składzie mają ogromne ilości cukru i niezdrowych dodatków.

Nasz przepis pozwoli Wam przygotować słodki dodatek do wielu różnych dań. Idealnie komponuje się z naleśnikami oraz pankejkami. Może być również stosowana jako krem do pieczywa, ciast, babeczek czy tortów.

Zamień niezdrowe słodycze na pyszny, pełnowartościowy przysmak, który na pewno posmakuje całej rodzinie!

Koszt udziału w warsztatach wynosi 20 zł.

Serdecznie zapraszamy!

6 marca- Dzień Kobiet 2024
1-4 Kalendarium

Podobnie jak w ubiegłych latach, Wójt Gminy Mierzęcice i w tym roku zaplanował miłą niespodziankę dla mieszkanek gminy z okazji Dnia Kobiet- koncert zespołu AUDIOFEELS.

To ciekawe wydarzenie rozrywkowe odbędzie się 6 marca 2024 r. o godz. 17.00 w sali mierzęcickiego GOK. Aby w nim uczestniczyć należy pobrać bilety w biurze Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach

Warto przypomnieć, że zespół wokalny AUDIOFEELS pochodzi z Poznania i wykonuje muzykę w stylu vocal play, w którym głos wykorzystywany jest nie tylko do śpiewu, ale także do imitacji instrumentów muzycznych. Popularność grupie przyniosły występy w programie „ Mam talent!” w telewizji TVN.

Jesteśmy przekonani, że 6 marca okaże się być dla mieszkanek gminy, które zdecydują się na uczestnictwo w tym niezapomnianym koncercie, niezwykle udanym dniem.

2 marca- Zabiegany Powiat 2024
1 Kalendarium

Starosta Będziński Sebastian Szaleniec wraz z Wójtem Gminy Mierzęcice Grzegorzem Podlejskim, serdecznie zapraszają 2 marca 2024 roku wszystkich miłośników aktywności ruchowej, na kolejne wydarzenie sportowe z cyklu „ Zabiegany Powiat”.

Impreza oficjalnie rozpocznie się 2 marca 2024 r. o godz. 10.00 na terenie Plenerowego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego w Mierzęcicach, przy ul. Wolności 102a. W programie spotkania przewidziano trening biegowy, marsz nordic walking, ale także nie zabraknie atrakcji w postaci pokazu wozu strażackiego OSP Mierzęcice, pokazu pierwszej pomocy, morsowania, speedballa z klubem KSS ROYAL, zumby czy specjalnych niespodzianek dla dzieci.

Zapisy prowadzone są do 28 lutego 2024r. pod nr tel. 32 368 07 03.

Gwarantujemy dużą dawkę adrenaliny, ogromną porcję sportowych emocji, wspaniałą atmosferę i niezapomnianą zabawę!

LUTY

2024

22 luty- Warsztaty tworzenia biżuterii
2 Kalendarium
1-1 Kalendarium

22 lutego 2024r. o godzinie 17:00 w Filii GOK w Toporowicach odbędą się warsztaty z tworzenia biżuterii, na które zapraszamy dzieci.

Tego samego dnia, te same zajęcia twórcze, ale tym razem adresowane do dorosłych, odbędą się o godz. 18.30.
 
Koszt udziału w warsztatach wynosi 35 zł.
Zapisz swoją pociechę lub siebie do udziału w tym wydarzeniu już dziś, a z pewnością te nowo zdobyte umiejętności okażą się przydatne.
 
Zapisy przyjmujemy pod numerem telefonu 32 288 70 28.
Wtorek – od 12:00 do 20:00
Środa – od 12:00 do 20:00
Czwartek – od 12:00 do 20:00
Piątek – od 7:00 do 15:00
 
Zapraszamy!
16 luty- Dogoterapia
1-3 Kalendarium

16 lutego 2024 roku Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach zaprasza dzieci do Oddziału GOK w Toporowicach przy ul. Czerwonego Zagłębia 6 na dogoterapię.

Te wyjątkowe zajęcia poprowadzi Pani Sylwia Stiler-Wyszyńska. Wydarzenie zorganizowane zostanie w dwóch turach: o godz. 16.00 do udziału w nich zaproszone są dzieci w wieku od 3 do 6 lat, zaś o godz. 17.00- w wieku od 7 do 9 lat. Koszt udziału w spotkaniu wynosi 15 zł. Zapisy prowadzone są pod nr tel. 32 288 70 28.

Nie przegap okazji i już dziś zgłoś akces swojego dziecka do udziału w zajęciach!

3 luty- I Zimowy Turniej Tenisa Stołowego O Puchar Gminy Mierzęcice
1-2 Kalendarium

UKS Ikar Mierzęcice oraz Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach serdecznie zapraszają do udziału w I Zimowym Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Mierzęcice.

Turniej zostanie rozegrany w dniu 3 lutego 2024 r. w godzinach od 9:00 do 18:00, na sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki.

Zgłoszenia zawodników można dokonywać do dnia 29 stycznia 2024 r. do godz.18:00, u Prezesa UKS IKAR Krzysztofa Kozieł, w formie sms pod numerem telefonu 512 273 726.

Turniej zostanie rozegrany z podziałem na następujące kategorie:

 • I kategoria – rocznik 2011 i młodsi (Open);
 • II kategoria – rocznik 2006 i młodsi (Open);
 • III kategoria – senior kobiety;
 • IV kategoria – senior mężczyźni;
 • V kategoria – weterani (powyżej 40 roku życia).

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z regulaminem turnieju oraz zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu sportowym!

Regulamin I Zimowego Turnieju Tenisa Stołowego

Zgoda na uczestnictwo w turnieju (osoby pełnoletnie)

Zgoda na uczestnictwo w turnieju (osoby niepełnoletnie)

STYCZEŃ

2024

26 stycznia- Ferie zimowe 2024
1a Kalendarium

Jak co roku, wsłuchując się w potrzeby mieszkańców, Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach przygotował szeroką ofertę propozycji na aktywne spędzenie czasu, podczas ferii zimowych. Na wszystkie wydarzenia obowiązują wcześniejsze zapisy pod nr tel. 32 288 70 28. Zachęcamy do szybkiego podejmowania decyzji, ze względu na ograniczoną ilość miejsc. Warto pamiętać o tym, że oferta skierowana jest do dzieci i młodzieży d0 rocznika 2018, za wyjątkiem kina sferycznego i pokazu żab.

Czas zimowej przerwy od zajęć szkolnych rozpoczynamy z przytupem, bowiem już 26 stycznia zapraszamy dzieci na Kosmiczny Bal Karnawałowy, który odbędzie się w Filii Bibliotecznej nr 5 w Mierzęcicach Osiedlu, w godz. od 16:00 – 19:00. Motywem przewodnim balu będzie kosmos. Mile widziane przebrania. Na dzieci czeka mnóstwo dobrej zabawy, poczęstunek oraz konkurs na przebranie nie z tej ziemi. Udział w balu jest bezpłatny.

29 stycznia 2024 r. o godz. 16.00 i 17.00 zorganizowane zostanie spotkanie edukacyjne – pokaz zwierząt „Żaby”. Wydarzenie odbędzie się w oddziale GOK w Toporowicach. Podczas tego spotkania dzieci będą mogły dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat życia żab oraz je zobaczyć, a nawet dotknąć!

30 stycznia oraz 6 lutego 2024 o godz. 10.00, w mierzęcickim GOK zorganizowane zostaną warsztaty malarskie. Jest to artystyczna aktywność skierowana do dzieci i młodzieży, których pasją jest sztuka. Prowadzącym warsztaty będzie niezastąpiony Józef Kotuła. Warsztaty realizowane są bezpłatnie.

31 stycznia 2024 r. serdecznie zapraszamy na wycieczkę do Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. Zbiórka odbędzie się pod GOK w Mierzęcicach o godz. 10:50. Podczas wycieczki dzieci zwiedzą muzeum oraz wezmą udział w warsztatach „Bezpieczny dom”, z wykorzystaniem Mobilnego Symulatora Zagrożeń Pożarowych Domu Jednorodzinnego oraz filmów edukacyjnych i bajek edukacyjnych przygotowanych przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej. W trakcie zajęć będzie można dowiedzieć się m.in. jak postępować w razie pożaru, jak alarmować straż pożarną oraz jak przeprowadzić bezpieczną ewakuację. Koszt uczestnictwa w wycieczce wynosi 30zł.

5 lutego 2024 r. zapraszamy do Kina Sferycznego (koszt 20 zł). Pokazy odbędą się w oddziale GOK w Mierzęcicach według poniższego harmonogramu:

 • godz. 15:00 – „Kosmiczna Przygoda Cocomong’a” (dla najmłodszych dzieci od 2 lat) Cocomong to ciekawska, figlarna małpka, która marzy o przeżyciu niezwykłej przygody. Cocomong interesuje się astronomią i podróżami w przestrzeni kosmicznej, jednak do tej pory zna to zagadnienie tylko z książek i marzy o tym, żeby naprawdę podróżować w kosmosie. Aż tu nagle pewnego razu, zupełnie znikąd pojawia się Halley, kosmita pochodzący z Tytana – jednego z księżyców Saturna. Halley musi lądować awaryjnie, aby ocalić ostatni gwiezdny klejnot. Jego rodzice zostają porwani przez złego Króla Wirusów, który pragnie zdobyć wszystkie gwiezdne klejnoty, aby opanować wszechświat, gdy zostaną one połączone. Halley potrzebuje pomocy Cocomonga i jego przyjaciół, aby uratować swoich rodziców i odzyskać gwiezdne klejnoty. Jednak Tytan jest dalej niż Mars i Jowisz, znajduje się bliżej Saturna. Czy nasi ratownicy będą w stanie pokonać całą drogę bezpiecznie? „Nigdy się nie dowiemy, dopóki nie wyruszymy!”, mówi Cocomong, rozpoczynając swoją przygodę w kosmosie.
 • godz. 16:00 – „Zwierzęta nasi przyjaciele”. Witamy na farmie dziadka Franka! Dziadek dużo wie o zwierzętach. Pójdź za mną, odwiedzimy farmę i dowiemy się dużo o zwierzętach. Zagramy lub odgadniemy odgłosy zwierząt. Z Dziadkiem Frankiem wyruszymy na wielką przygodę! Spotkamy dzikie zwierzęta z dżungli, sawanny, pustyni, bieguna północnego, bieguna południowego i oceanu. Dowiemy się więcej o ptakach, owadach, płazach, zwierzętach roślinożernych i mięsożernych. Poszukamy zagrożonych gatunków. Czy ta przygoda kiedykolwiek się skończy?
 • godz. 17:00 – „Polaris II. Tajemnica Spadających gwiazd” Vladimir – niedźwiedź polarny i James – pingwin podróżują w kosmos na pokładzie Polaris, by badać polarne zorze. Trafieni meteorytem zderzają się z kolumbijską piramidą i spotykają Lucię, kolibra, która pasjonuje się skałami. Opowiada im o legendzie wywołującej „kamienie światła”. Tak nazywa meteoryty i spadające gwiazdy. Aby dowiedzieć się więcej o tych niesamowitych zjawiskach wyruszają na księżyc, a następnie na pas asteroid i ostatecznie lądują w jądrze komety.

7 lutego br. mamy ciekawą propozycję wyjazdu do Muzeum Chleba w Radzionkowie. Zbiórka odbędzie się pod GOK w Mierzęcicach o godz. 9:00. Podczas wycieczki dzieci zobaczą chlebowe piece, dowiedzą się jak powstaje chleb od pojedynczego ziarenka do bochenka, poznają historię chleba i tradycje z nim związane, sami zaznają pracy piekarza – uformują i wypieką własne pieczywo, dowiedzą się dlaczego należy szanować każdą kromkę chleba i ciężką pracę ludzi, którzy do powstania chleba się przyczyniają. Ale to nie wszystko! Odwiedzą także dawną cukiernię, izbę śląską. Poza tym na wszystkich czeka nie lada wyzwanie – spróbujemy odgadnąć do czego służyły niecodzienne przedmioty codziennego użytku, których jest tutaj mnóstwo. Ostatnim etapem wizyty i zarazem nagrodą za naszą pracowitość i cierpliwość będzie konsumpcja naszych cieplutkich i pachnących bułeczek. Koszt 50 zł.

8 lutego serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą poznać „Tajniki archeologii” na spotkanie edukacyjne. Wydarzenie odbędzie się w oddziale GOK w Toporowicach o godz. 16:00. Spotkanie podzielone zostało na część wykładową i warsztatową. Archeologiczne zajęcia w swoim przekazie dostosowane są do wieku dzieci. W ciekawy i rozwijający sposób przedstawiają zawód archeologa – jak wygląda jego praca, z czym musi się mierzyć i czego poszukuje. Przybliżają również metody, jakich używa podczas swojej pracy oraz technologie, z których korzysta. Uczestnicy zajęć dowiadują się jak wiele dziedzin nauki wspomaga archeologów w pracy i w jaki sposób wykorzystują oni najnowocześniejsze osiągnięcia techniki. Dodatkowo rozwijają wiedzę dzieci na temat epok archeologicznych, największych osiągnięć człowieka i ważnych kamieni milowych w rozwoju naszej cywilizacji. Zajęcia zwracają również uwagę na kwestie ochrony zabytków oraz dziedzictwa archeologicznego i historycznego w jasny i przystępny sposób.

Część warsztatowa obejmuje warsztaty pradziejowego garncarza, które przybliżają uczestnikom pracę dawnych garncarzy z epoki kamienia, brązu i żelaza. Dzięki zastosowaniu masy ceramicznej oraz pradziejowych technik wylepiania ceramiki, uczestnicy doświadczają tego, jak przez kilka tysięcy lat przygotowywało się podstawowe przedmioty użytkowe. Po wcześniejszym przygotowaniu teoretycznym, uczestnicy warsztatów wykonują własne naczynia wzorowane na tych z dawnych czasów lub też mogą pobudzić swoją wyobraźnię i stworzyć własny unikatowy projekt. Z pomocą przy tworzeniu przychodzą współczesne narzędzia oraz proste przedmioty, które pomogą upiększyć i ozdobić nasze dzieło zgodnie z własnym projektem lub wizją rzemieślników sprzed tysięcy lat. Na zakończenie należy dodać, że proste, lecz satysfakcjonujące warsztaty niosą wiele korzyści dla uczestników. Po pierwsze, obcowanie z gliną rozwija sprawności manualne. Po drugie, pomaga się zrelaksować, wyciszyć i rozładować emocje. Poza pozytywnym wpływem kreatywnej zabawy z gliną, uczestnicy dowiadują się również więcej na temat przedmiotów, których używa się od tysięcy lat. Pomimo, że są one dla nas podstawowym dobrem, nie myślimy o nich w kontekście dużego nakładu pracy koniecznego do ich wykonania oraz prestiżu jakim często darzono wyroby pradziejowych rzemieślników. Koszt udziału wynosi 30 zł.

Na zakończenie beztroskiego okresu ferii, 9 lutego br. serdecznie zapraszamy najmłodszych mieszkańców naszej gminy na Piżama Party, które odbędzie się w Filii Bibliotecznej nr 5 w Mierzęcicach Osiedlu, w godz. od 16:00 – 19:00. Uczestników zapraszamy w piżamach z poduszkami. Będzie dużo dobrej zabawy i pyszna kolacja. Wstęp bezpłatny.

Liczymy na to, że przygotowane propozycje na aktywne spędzenie ferii zimowych spotkają się z dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Gwarantujemy niezapomniane wrażenia, mnóstwo dobrej energii, radosną zabawę i ogromną porcję ciekawej wiedzy.

Regulamin wycieczki do Muzeum Chleba w Radzionkowie

Zgoda na uczestnictwo w wycieczce do Muzeum Chleba w Radzionkowie

Regulamin wycieczki do Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach

Zgoda na uczestnictwo w wycieczce do Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach

22 stycznia- Konkurs plastyczny Eko Robot
1-1 Kalendarium

Chcesz wykorzystać odpady i wziąć udział w kreatywnej rywalizacji promującej postawy ukierunkowane na ekologię- koniecznie weź udział w Gminnym Konkursie Plastycznym pn. „Dzieło sztuki z odpadów- EKO Robot”.

Uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonanie z odpadów plastikowych, papierowych oraz metalowych ekologiczną pracę przestrzenną w postaci robota stworzonego do walki z odpadami.

Wykonane prace oceniane będą przez jury w następujących kategoriach wiekowych:

 • I kategoria wiekowa – dzieci w wieku przedszkolnym;
 • II kategoria wiekowa – uczniowie klas I-III;
 • III kategoria wiekowa – uczniowie klas IV-VI;
 • IV kategoria wiekowa – uczniowie klas VII-VIII.

 

Organizatorzy wydarzenia zdecydowali, że w przypadku kategorii I i II dozwolona jest pomoc rodzica/opiekuna.

Prace konkursowe należy dostarczyć do biura Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach w terminie od 22 stycznia 2024 r. do 9 lutego 2023 r. w godzinach pracy ośrodka.

Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu tylko jedną pracę. Praca musi mieścić się w bryle maksymalnie 1m3 W pracy powinny być użyte wyłącznie czyste odpady plastikowe, papierowe, metalowe. Zabronione jest korzystanie z odpadów brudnych, biologicznych, szklanych lub też toksycznych czy niebezpiecznych.

Liczymy na Waszą pomysłowość, zmysł estetyczny i zdolności plastyczne! Na laureatów konkursu czekają nagrody!

Regulamin konkursu

Karta zgłoszenia

Opis pracy konkursowej

GRUDZIEŃ

2023

13 grudnia- Świąteczne pierniczki
1 Kalendarium

Już wkrótce w naszych domach zaczną się przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, które zgodnie z tradycją, nie mogą się obyć bez wypieku świątecznych pierników. Jak wiemy, święta „smakują” zupełnie inaczej, jeśli w przygotowaniach do nich udział biorą wszyscy domownicy. W wielu domach zadaniem, jakie spoczywa na najmłodszych członkach rodzin jest wypiek pierników, dlatego postanowiliśmy zorganizować warsztaty wypieku tych aromatycznych ciastek!

Wydarzenie zorganizowane zostanie 13 grudnia 2023r. o godz.16.30 w oddziale GOK w Toporowicach. Koszt udziału dziecka w warsztatach wynosi 20 zł.

Zapisy do udziału w zajęciach prowadzone są pod nr tel. 32 288 7028. Co istotne, do dekoracji pierników młodzi cukiernicy używać będą wyłącznie naturalnych barwników.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu kulinarnym!

9 grudnia- Wyjazd na jarmark
jar-1 Kalendarium

9 grudnia 2023r. mierzęcicki GOK organizuje wyjazd na Jarmark Bożonarodzeniowy do czeskiego Ołomuńca. Koszt udziału wynosi 175 zł od osoby i obejmuje: przejazd, opłaty drogowe, parking, koszty ubezpieczenia, opiekę pilota oraz zwiedzanie z przewodnikiem. Zbiorka uczestników wyjazdu odbędzie się 9 grudnia 2023r. o godz. 7:45 pod Gminnym Ośrodkiem Kultury w Mierzęcicach.

Wpłaty za wycieczkę należy dokonać w Oddziale GOK w Toporowicach, przy ul. Czerwonego Zagłębia 6 (we wtorki w godz. od 10:00 do 18:00, w środy w godz. od 10:00 do 20:00, w czwartki od godz.10:30 do 18:30, w piątki od godz. 10:00 do 15:30 lub przelewem na konto bankowe, w tytule wpisując : jarmark oraz imię i nazwisko uczestnika/uczestników biorących udział w wyjeździe). Osoby zapisane do udziału powinny uregulować wpłatę za wyjazd do 3 dni roboczych. Wszystkie osoby (w tym dzieci) powinny posiadać na wyjazd ważny paszport lub dowód osobisty.

W programie wycieczki przewidziano: przejazd do Ołomuńca, zwiedzanie miasta, czas wolny na Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Powrót do Mierzęcic zaplanowano ok. godz. 19.30

Ilość miejsc ograniczona. Zapisy prowadzone są pod nr tel. 32 288 70 28

Serdecznie zapraszamy! To wydarzenie z pewnością wprowadzi Cię w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia!

2 grudnia- Spotkanie z Mikołajem
miko Kalendarium

2 grudnia 2023r. w godz. od 16.00 do godz.18.00 Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach serdecznie zaprasza na „Spotkanie z Mikołajem”. Wydarzenie zorganizowane zostanie na terenie Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego w Mierzęcicach, a poprowadzą je niezawodni animatorzy: Pipek & Psotka. W programie imprezy organizatorzy zaplanowali: gry, zabawy, tańce w świątecznej atmosferze oraz wizytę św. Mikołaja. Nie zabraknie także świątecznych dekoracji, wyśmienitej herbaty z goździkami i pomarańczą oraz świątecznych ciasteczek.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednakże obowiązkowe są wcześniejsze zapisy pod nr tel. 32 288 70 28

Gwarantujemy wspaniałą zabawę, morze atrakcji oraz świąteczną atmosferę!

Nie zwlekaj i już dziś zgłoś akces swojego dziecka do udziału w „ Spotkaniu z Mikołajem”.

LISTOPAD

2023

29 listopada- Warsztaty kulinarne Owsianka
2a-1 Kalendarium

Dlaczego to co mi smakuje jest nie zawsze dla mnie zdrowe?

 • dokonamy przeglądu popularnych, reklamowanych jako zdrowe dla dzieci, płatków śniadaniowych,
 • omówimy ich skład, sposób produkcji oraz ich niekorzystny wpływ na zdrowie,
 • objaśnimy sposób produkcji oraz właściwości zdrowotne płatków owsianych.

PŁATKI OWSIANE, WODA, MLEKO, ORZECHY, OWOCE…. Proste składniki, a efekt niesamowity. Uczestnicy warsztatów samodzielnie przygotują zdrową owsiankę.

20 listopada- Pokaz węży
1-3 Kalendarium

20 listopada 2023r. o godz. 16.00 zapraszamy na pokaz węży do oddziału GOK w Toporowicach.

Uczestnicy podczas pokazu usłyszą informacje o tym, jak węże widzą i słyszą, co i kiedy jedzą, gdzie i jak długo żyją w swoim naturalnym środowisku. Największym atutem spotkania będzie bezpośredni kontakt ze wężami.

Koszt udziału w tej żywej lekcji biologii wynosi 20 zł.

Zapisy do udziału w wydarzeniu prowadzone są pod nr 32 288 70 28. Serdecznie zapraszamy!

17 listopada- Piżama party
1-2 Kalendarium

To będzie wieczór pełen dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń! 17 listopada 2023r. w godz. od 17.00 do 21.00 Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną im. Jana Pawła II w Mierzęcicach organizują na terenie Filii Bibliotecznej nr 5 w Mierzęcicach Osiedlu „Piżama Party”.

W programie wydarzenia organizatorzy zaplanowali m.in.: Mini Disco, liczne zabawy ruchowe i integracyjne, pokaz baniek, kolacje i…pogaduchy do poduchy.

Do udziału w imprezie zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Zapisy prowadzi Gminna Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Mierzęcicach pod nr tel. 32 288 70 35 lub 664 965 171.

Apelujemy do wszystkich imprezowiczów o przybycie w piżamach!

Należy pamiętać o tym, że udział w wydarzeniu jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na nieodpłatną publikację wizerunku w mediach.

14 listopada- Wieczór Pieśni Patriotycznych
1-4 Kalendarium

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki, Gminna Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II oraz Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach serdecznie zapraszają na „Wieczór Pieśni Patriotycznych”. Spotkanie, w trakcie którego rozbrzmiewać będą wspólnie śpiewane pieśni bliskie sercom wszystkich Polaków zorganizowane zostanie 14 listopada 2023r. o godz. 17.00 w sali mierzęcickiego GOK. Udział w wydarzeniu jest nieodpłatny!

1 listopada- Konkurs plastyczny Ratujmy świat przed smogiem
1-1 Kalendarium

Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach serdecznie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w Gminnym Konkursie Plastycznym pn. „Ratujmy świat przed smogiem”. Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym – uczęszczających do szkoły podstawowej.

Głównym celem konkursu jest szerzenie świadomości i poczucia odpowiedzialności za środowisko, zrozumienie konieczności podejmowania działań antysmogowych oraz identyfikacja źródeł zanieczyszczenia powietrza.

Praca konkursowa powinna w ciekawy sposób pokazywać wizję uczestników konkursu na temat dbania o środowisko w kontekście emisji smogu.

Konkurs trwa do 23 listopada 2023r., a udział w nim jest równoznaczny z akceptacją regulaminu Konkursu.

Regulamin konkursu

Karta zgłoszenia

PAŹDZIERNIK

2023

23 października- Pokaz owadów prostoskrzydłych
1 Kalendarium

23 października 2023 roku Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach organizuje w Filii GOK w Toporowicach (przy ul. Czerwonego Zagłębia 6) pokaz owadów prostoskrzydłych.

Do owadów prostoskrzydłych zaliczamy pasikoniki, szarańczaki, świerszcze. Uczestnicy wydarzenia zobaczą gatunki ze wszystkich kontynentów, w tym prawdziwego giganta z Papui i posłuchają wykładu na ich temat. Wydarzenie to odbędzie się w dwóch turach: o godz. 16.00 oraz 17.00.

Koszt udziału w tej żywej lekcji przyrody wynosi 20 zł.

Zapisy prowadzone są pod nr tel. 32 288 70 28.

Udział w wydarzeniu jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na nieodpłatną publikację wizerunku w mediach. Serdecznie zapraszamy!

WRZESIEŃ

2023

6 września- Nabór na zajęcia w roku kulturalnym 2023/2024
1-1 Kalendarium

Już od 6 września br., w godz. od 9.00 do 14.00, można dokonywać zapisów mieszkańców gminy Mierzęcice na zajęcia stałe, których realizacja zaplanowana została w roku kulturalnym 2023/2024.

Przedmiotowe zapisy odbywają się pod nr telefonu 32 288 70 28 oraz w Filii Gminnego Ośrodka Kultury w Toporowicach, przy ul. Czerwonego Zagłębia 6.

W tym roku mieszkańcy naszej gminy mają do wyboru uczestnictwo w zajęciach: malarstwa sztalugowego, plastyki dla malucha, warsztatach rękodzieła, mażoretek (nowa sekcja), jogi rodzinnej oraz jogi dla dzieci, gimnastyki dla seniora, nauki gry na trąbce i pianinie, warsztatach dziennikarskich, rytmiki dla malucha, warsztatach wokalnych, a także w nauce programowania.

Bezpłatne zajęcia z jogi rodzinnej odbywać się będą we wtorki, w godz. od 10:00 do 11:00.

Bezpłatna joga dla dzieci realizowana będzie w środy od 16:30 do 17:30.

Udział w zajęciach dla mażoretek będzie kosztował 70 zł, zaś same zajęcia odbywać się będą w dwóch grupach: we wtorki i czwartki. Pierwsza grupa od 16:00 do 17:00, a druga grupa (nowa dla dzieci od 6.roku życia) – od 17:00 do 18:00.

Rytmika dla maluchów w wieku od 3 do 6 lat odbywać się będzie w środy od 17:30 do 18:00, koszt 30 zł.

Seniorów zapraszamy na zajęcia z gimnastyki w każdą środę od 19:00 do 20:00  Jednorazowy udział kosztuje 15 zł, zaś koszt miesięcznych zajęć wynosi 50 zł.

Warsztaty plastyczne odbywać się będą w środy – dla dzieci w wieku 4 do 6 lat od 15:30 do 16:10 (w tym przypadku zajęcia kosztują 20 zł), zaś dla dzieci w wieku 7 do 9 lat od 16:20 do 17:20 (koszt udziału w zajęciach dla tej grupy wiekowej dzieci wynosi 30 zł).

Warsztaty wokalne odbywać się będą w czwartki w trzech grupach wiekowych: od 16:00 do 16:30 dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat, od 16:30 do 17:30 dla dzieci w wieku od 7 do 9 lat, od 17:30 do 18:30 dla dzieci powyżej 10. roku życia. Koszt udziału w zajęciach wynosi 20 zł dla dzieci do 6 lat oraz 30 zł dla dzieci starszych niż 6 lat.

Zajęcia z programowania odbywać się będą od listopada we wtorki. Zapisy są przyjmowane również w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II w Mierzęcicach. Więcej szczegółów wkrótce.

Cykliczne zajęcia z rękodzieła dla dzieci odbywać się będą w pierwszy i ostatni wtorek miesiąca od godz. 16:30, koszt 40zł za miesiąc.

Zapraszamy również dzieci od lat 10 na Malarstwo Sztalugowe które prowadzi Pan Józef Kotuła – zajęcia we wtorki i środy (w zależności od ustaleń instruktora) od 16:00 do 18:00. Koszt 30zł

Zapraszany do zapisów do nauki gry na trąbce I keyboardzie – prowadzi Pan Krzysztof Juszczyk, zapisy indywidualne, 40 zł za miesiąc.

Bezpłatne zajęcia dziennikarskie prowadzi Pani Agnieszka Zielińska, zapisy bezpośrednio u prowadzącej.

Zapraszamy do udziału w aktywnościach, jakie organizuje Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach.

SIERPIEŃ

2023

26 sierpnia- Dożynki Gminno-Parafialne 2023
11a Kalendarium

26 sierpnia 2023r. Wójt Gminy Mierzęcice Grzegorz Podlejski oraz Proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Targoszycach Ksiądz Janusz Rakoczy serdecznie zapraszają na „Dożynki Gminno-Parafialne”.

To doroczne Święto Plonów tradycyjnie rozpocznie się o godz. 14.30 od przemarszu korowodu dożynkowego. O godz. 15.00 w kościele pw. św. Mikołaja w Targoszycach odprawiona zostanie uroczysta Msza św. dziękczynno-błagalna za tegoroczne zbiory. Obrzęd dożynkowy w wykonaniu Zespołu Śpiewaczego Mierzęcanki zaplanowano na godz. 16.30. Tuż po nim nastąpi okolicznościowe przemówienie Wójta Gminy Mierzęcice. Tegoroczną gwiazdą wieczoru będzie SARSA.

Szczegółowy plan imprezy na załączonym plakacie.

Zachęcamy do wspólnego celebrowania Święta Plonów!

9 sierpnia- Spotkanie profilaktyczne z przedstawicelami policji
1 Kalendarium

Z pewnością pogadanka profilaktyczna w dużym stopniu może przyczynić się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i niebezpiecznych wśród dzieci i młodzieży szkolnej, dlatego serdecznie zapraszamy 9 sierpnia 2023r. o godz. 12.00 do sali GOK przy ul. Wolności 102A na spotkanie z przedstawicielami Policji.

Dzieci i młodzież zachęcamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu!

LIPIEC

2023

18 lipca- Sobota w klimacie PRL
1-2 Kalendarium

Chcesz wrócić pamięcią do czasów dzieciństwa i przypomnieć sobie jak się żyło w PRL? A może chciałbyś, by klimat, w którym się wychowałeś poczuły Twoje dzieci? Zapraszamy wszystkich „obywateli” na: „SOBOTĘ W KLIMACIE PRL”.

Wydarzenie zorganizowane zostanie 5 sierpnia br. w Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym w Mierzęcicach, przy ul. Wolności 102A.

W godz. od 15.00 do 20.00 zapraszamy na I Zlot Klasyków w Mierzęcicach.

Z kolei od 17.00 do 22.00 przeniesiesz się tanecznym krokiem na peerelowską imprezę i będziesz mógł potańczyć w rytmie muzyki z tamtych lat. Zachęcamy do udziału w zabawie w strojach z epoki PRL, bowiem na zwycięzców konkursu na najlepsze przebranie czekają nagrody! Co ciekawe, na uczestników kultowej zabawy czeka także specjalne menu rodem z PRL.

To będzie niezapomniana impreza, której nie możesz przegapić.

Obywatele i obywatelki – stawiennictwo obowiązkowe!

13 lipca- Zajęcia z podstaw tworzenia gier komputerowych
1-4 Kalendarium

Jeśli Twoje dziecko jest pasjonatem gier komputerowych i chciałoby zdobyć podstawy ich tworzenia to mamy dla Ciebie świetne rozwiązanie!

W dniach 13-14 lipca 2023r.,w godz. 10.00-13.00, odbędą się zajęcia z podstaw tworzenia gier komputerowych. Co istotne- zajęcia odbywać się będą nieodpłatnie, ale warunkiem uczestnictwa w nich jest wcześniejsze zapisanie dziecka. Zapisy prowadzone są pod nr tel. 32 288 70 82. Obowiązuje ograniczona ilość miejsc!

Wydarzenie odbywać się będzie w Filii Bibliotecznej nr 5 (ul. Kolejowa 13 w Mierzęcicach).

Serdecznie zapraszamy!

CZERWIEC

2023

19 czerwca- Święto GZM
01gzm-scaled Kalendarium

1 lipca, w ramach ŚWIĘTA GÓRNOŚLĄSKO-ZAGŁEBIOWSKIEJ METROPOLII pn. „Kierunek GZM” zapraszamy na edukacyjny spacer zaporą wodną w Przeczycach.

Wójt Gminy Mierzęcice Grzegorz Podlejski oraz Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach mobilizują do udziału w tym wydarzeniu zwracając się do mieszkańców województwa śląskiego następującymi słowami: „Chodź z nami na tamę i poznaj walory turystyczno-krajobrazowe Gminy Mierzęcice i Zalewu Przeczycko-Siewierskiego.”

W trakcie trwania spaceru przewodnik przekaże wiedzę na temat historii powstania zalewu oraz zadań przeciwpowodziowych i rekreacyjno-turystycznych, jakie spełnia ten akwen wodny. W ramach wydarzenia profesjonalny animator poprowadzi gry edukacyjne i zabawy z dziećmi, które będą bezpośrednio związane z tematyka wody, przez co uczestnicy wycieczki będą mieli możliwość nauki przez zabawę. Dodatkową atrakcję stanowi możliwość skorzystania z rowerów wodnych oraz kajaków.

Wyprawy rozpoczną się 1 lipca o godz. 11.00 oraz o godz. 14.00.

Warto dodać, że event zorganizowany jest z udziałem środków finansowych z budżetu Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii.

Serdecznie zapraszamy!

16 czerwca- Lato w Gminie Mierzęcice
1-1 Kalendarium

Podobnie jak w poprzednich latach, także i w tym roku Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach przygotował bogatą ofertę różnego rodzaju aktywności w okresie wakacji. Propozycje te adresowane są zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Biorąc pod uwagę ich tematykę, a także czas organizacji, jesteśmy przekonani, że każdy z mieszkańców gminy znajdzie w tym pakiecie propozycji zajęcia, które go zainteresują i spełnią jego oczekiwania.

W każdą środę w miesiącu lipcu i sierpniu w godz. od 10.00 do 12.00- dzieci i młodzież zapraszamy na zajęcia malarstwa sztalugowego, które bezpłatnie poprowadzi na terenie Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego Pan Józef Kotuła.

8 lipca o godz.13.00 przy Gminnym Ośrodku Kultury w Mierzęcicach zorganizowane zostaną bezpłatne warsztaty cyrkowe. Wówczas to teren przy GOK zamieni się w małą wioskę cyrkową, gdzie znajdować się będzie strefa żonglerki (to w tym miejscu będzie można nabyć umiejętność żonglowania klasycznymi piłeczkami, maczugami, chustami), strefa szczudeł (z nauką chodzenia na szczudłach), strefa ekwilibrystyki cyrkowej i równowagi (to tam będzie można nauczyć się kręcenia talerzykami, chodzenia na specjalnej linie „slack-line, rola-bola). Dodatkowo uczestnicy będą mogli podziwiać specjalne monocykle, nauczyć się fantazyjnie skręcać baloniki. Dla dzieci z dysfunkcjami znajdować się będzie specjalna tablica tzw. Juggle Board.

11 lipca o godz. 9.00 w budynku GOK odbędą się warsztaty rękodzieła, podczas których ich uczestnicy wykonywać będą świeczki żelowe z morskimi motywami. Koszt udziału w zajęciach wynosi 30 zł.

Tego samego dnia tj. 11 lipca o godz.11.00 na terenie Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego zorganizowane zostanie bezpłatne spotkanie edukacyjne ze zwierzętami, które poprowadzą eksperci ze znanej już w Mierzęcicach firmy „Walabia Żywa Edukacja”. W trakcie trwania wydarzenia dzieci wysłuchają opowieści o zachowaniach zwierząt, ich potrzebach środowiskowych. Razem z gośćmi do Mierzęcic przyjadą także zwierzęta: miniaturowy królik, jeż pigmejski, świnka morska, opos karłowaty oraz…kangur.

12 lipca w Filii GOK w Toporowicach odbędą się o godz.11.00 warsztaty kulinarne. Koszt udziału w zajęciach wynosi w tym przypadku 25 złotych. Uczestnicy warsztatów nabędą umiejętność pieczenia ciasta z owocami.

Kolejne warsztaty kulinarne zorganizowane zostaną 1 sierpnia o godz.11.00 w Filii GOK w Toporowicach, ale wówczas ich uczestnicy będą piekli pyszne ciasteczka maślane. Także i w tym przypadku koszt udziału w zajęciach wyniesie 25 zł.

Jeśli chcieliście nabyć umiejętność wyplatania, to serdecznie zapraszamy na nieodpłatne warsztaty plecionkarskie, które odbędą się w dwóch grupach 18 lipca o godz. 10.00 oraz 14.00 na terenie Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego.

Wakacyjne aktywności z GOK nie kończą się jednak na wydarzeniach organizowanych wyłącznie na terenie Gminy Mierzęcice. 6 lipca Gminny Ośrodek Kultury organizuje dla najmłodszych mieszkańców wyjazd do Parku Korzonek , którego koszt wynosi 85 zł oraz wycieczkę do Parku Przygód i Atrakcji Wilkowice. W tym przypadku koszt wyprawy wynosi 65 zł.

Park Korzonek to miejsce, w którym dzieci odkryją piękno natury Parku Krajobrazowego Lasów nad Górną Liswartą. To tam najmłodsi będą uczestniczyć w zabawach na łonie natury, zapoznają się z ekologią, posłuchają opowieści o pszczelarstwie, hodowli szczęśliwych zwierząt (alpak, danieli), zrównoważonej uprawie roślin. Skorzystają z możliwości spędzenia czasu na placu zabaw, w hydroparku, parku linowym. Jedną z atrakcji wycieczki będzie też ognisko z pieczeniem kiełbasek.

W Parku Przygód i Atrakcji na uczestników wyjazdu czeka szereg atrakcji: duża fontanna, parkowy zwierzyniec, ścieżka bosych stóp, plac zabaw dla dzieci, labirynt, park linowy, koło młyńskie oraz poczęstunek…

Nie zapominając o mieszkańcach, którzy cenią sobie aktywność fizyczną GOK przygotował ofertę zajęć z fitness, które będą odbywały się w każdy poniedziałek lipca i sierpnia, w godz.19.00 do 20.00 w Filii GOK w Toporowicach. Koszt karnetu miesięcznego wynosi 50 zł, zaś udział jednorazowy kosztuje 15 zł. Zajęcia poprowadzi Pani Paulina Płachta.

Szczegółowych informacji na temat wszystkich aktywności oraz zapisy prowadzi Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach, pod nr tel. 32 288 70 82.

 
6 czerwca- V Powiatowy Konkurs Dziennikarski
2 Kalendarium

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież (uczniów szkół podstawowych klas IV-VIII oraz szkół ponadpodstawowych), zamieszkałych na terenie powiatu będzińskiego i/lub uczęszczające tu do placówek oświatowych, do udziału w V Powiatowym Konkursie Dziennikarskim „Współczesny patriotyzm. Pamięć i rodzina”. Wydarzenie odbywa się pod Patronatem Starosty Będzińskiego Sebastiana Szaleńca i Wójta Gminy Mierzęcice Grzegorza Podlejskiego.

Aby wziąć udział w konkursie należy zgłosić tekst lub nagranie video zgodne z tematem konkursu. Materiał konkursowy powinien nawiązywać do historii własnej rodziny, tradycji, pojęć patriotyzmu i wspólnoty. Forma dziennikarska dla zgłoszonego tekstu prasowego jest dowolna. Może to być reportaż, wywiad, felieton, zaś dla nagrania video – wywiad telewizyjny.

Tekst nie powinien być dłuższy niż dwie strony znormalizowanego maszynopisu np. jako dokument programu WORD- (format A4, 1800 znaków na jednej stronie, 30 wersów na jednej stronie, 60 znaków w jednym wersie). Cały tekst maksymalnie może mieć 3600 znaków. Do tekstu można dołączyć jedno lub dwa zdjęcia.

Materiał video powinien trwać do 5 minut.

Na prace oczekujemy od 12 czerwca do 12 lipca 2023 r. Tekst lub materiał video można przesłać drogą elektroniczną na adres mailowy – konkursy@gok.mierzecice.pl, za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub złożyć osobiście w siedzibie GOK – ul. Wolności 102A, 42-460 Mierzęcice.) Nagranie video na płycie CD, DVD, pendrivie, a tekst prasowy ze zdjęciami w formie wydruku papierowego).

Więcej informacji w regulaminie konkursu.

Gala finałowa odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury, w nowym roku kulturalnym 19 września br. o godz. 16.00. Nagrodami w konkursie będą nagrody rzeczowe oraz prezentacje prac w dostępnych mediach.

Serdecznie zapraszamy do udziały w konkursie!

Regulamin V Konkursu Dziennikarskiego Współczesny Patriotyzm – Pamięć i rodzina

Karta zgłoszenia – osoby niepełnoletnie

Karta zgłoszenia – osoby pełnoletnie

3 czerwca- Dzień Dziecka w Gminie Mierzęcice
1-2 Kalendarium

Wójt Gminy Mierzęcice Grzegorz Podlejski oraz Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach serdecznie zapraszają wszystkie dzieci 3 czerwca o godz. 16.00 na obchody Dnia Dziecka.

Wydarzenie to zorganizowane zostanie na terenie Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego. W jego programie przewidziano m.in. animacje dla dzieci, strefę konstruktora, gry XXL, zumbę, eksplozję kolorów w postaci kolorowych proszków holi. Imprezie towarzyszyć będzie zlot foodtracków.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania wszystkie dzieci! To będzie bardzo radosny dzień!

MAJ

2023

15 maja- Warsztaty rękodzieła Ramka dla Mamy
111 Kalendarium

Zapraszamy serdecznie na warsztaty dla dzieci – Ramka ze zdjęciem dla Mamy! Warsztaty odbędą się 15 maja w Filii GOK w Toporowicach o godzinie 16:30.

Koszt: 15 zł

UWAGA! Prosimy, zaby każdy uczestnik przyniósł swoje zdjęcie w rozmiarze 10x15cm! Zapisy pod numerem tel. 32 288 70 82.

13 maja- Światowy Dzień Pszczół
zapowiedz-swieto-pszczol-2023 Kalendarium
13 maja o godz. 10.00 organizujemy w Filii GOK w Toporowicach event ekologiczny, w ramach obchodów Światowego Dnia Pszczół. 1f41d Kalendarium1f36f Kalendarium1f41d Kalendarium
 
W programie wydarzenia odbędą się m.in.:
1f449 Kalendarium warsztaty tematyczne,
1f449 Kalendarium wspólna budowa hotelu dla owadów,
1f449 Kalendarium degustacja miodu,
1f449 Kalendarium gry i zabawy,
1f449 Kalendarium występ taneczny,
1f449 Kalendarium pokaz żywych pszczół, oglądanie prawdziwego ula (uzależnione od warunków atmosferycznych).
 
Tego typu wydarzenie nie może się także obyć bez możliwości kupna miodu i wyrobów pszczelich, dlatego dostępne będą stoiska z tego typu ekologicznymi produktami.
 
Serdecznie zapraszamy!
6 maja- Zabiegany Powiat
01 Kalendarium

Starosta Będziński Sebastian Szaleniec oraz Wójt Gminy Mierzęcice Grzegorz Podlejski serdecznie zapraszają na sobotnie spotkania biegowe pn. „Zabiegany Powiat”, które tym razem swój start mają 6 maja 2023r. o godz. 10.00 w Mierzęcicach na terenie Plenerowego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego.

W trakcie wydarzenia zaplanowano m.in. trening biegowy, marsz nordic walking, bieg dla dzieci, speedball z klubem KSS ROYAL, pokaz wozu strażackiego OSP Mierzęcice, pokaz pierwszej pomocy, strefę kreatywności dla dzieci, a na zakończenie-poczęstunek. Uczestnicy biegu otrzymają certyfikat jego ukończenia.

Zapisy do udziału w biegu prowadzone są do 4 maja br. pod nr tel. 32 368 07 03 Serdecznie zapraszamy do aktywnego wysiłku fizycznego i równoczesnego podziwiania malowniczych krajobrazów Powiatu Będzińskiego!

kwiecień

2023

15 kwietnia- Zielona strefa wymiany roślin rusza w Toporowicach
zielona-strefa-plakat-14-04-2023-scaled Kalendarium

W ramach zbliżającego się wielkimi krokami Międzynarodowego Dnia Ziemi – Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach otwiera w Filii GOK w Toporowicach Zieloną Strefę Wymiany Roślin.

Miejsce to zostaje stworzone po to, by mieszkańcy naszej gminy (i nie tylko) mogli nieodpłatnie dzielić się swoimi roślinami z innymi mieszkańcami i przyozdabiać swoje domostwa oraz ogrody roślinami pozostawionymi przez innych mieszkańców. Co istotne – rośliny pozostawiane przez mieszkańców muszą być zdrowe, bez mszyc, czy innych insektów. Jeśli chcesz pozostawić swoją roślinę, a znasz jej nazwę i masz wskazówki dot. jej pielęgnacji – zostaw je na karteczce dołączonej do rośliny. Z pewnością ułatwi to jej uprawę osobie, która zechce się nią „zaopiekować”. Rośliny należy przynosić w doniczkach z podstawkami.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Zielona Strefa Wymiany Roślin pozostanie z nami na dłużej.

Zachęcamy to aktywnej wymiany roślin!

Regulamin Zielonej Strefy Wymiany Roślin

14 kwietnia- Międzynarodowy Dzień Jogi
Joga-zapowiedz-11-04-23 Kalendarium

Gminny Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza dzieci od 5 roku życia na zajęcia jogi dla dzieci, w ramach 8 Międzynarodowego Dnia Jogi dla Dzieci, które odbędą się 14 kwietnia 2023 roku w godzinach od 17:00-18:00 w filii GOK w Toporowicach.

Zapisy do udziału w zajęciach pod nr tel. 32 368 07 03.

MARZEC

2023

27 marca- Warsztaty rękodzieła - Palmy Wielkanocne
1-3 Kalendarium

Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień zbliża się wielkimi krokami, stąd zachęcamy do wzięcia udziału w rodzinnych warsztatach, podczas których tworzone będą unikalne palmy wielkanocne. Zajęcia zorganizowane zostaną 27 marca br. o godz. 16.30 w Filii GOK w Toporowicach.

Koszt udziału w wydarzeniu wynosi 30 zł. Satysfakcja z wykonania własnoręcznej, niepowtarzalnej palmy jest ogromna. Zapisy do udziału w warsztatach prowadzone są pod nr tel. 32 288 70 82.

23 marca- Warsztaty kulinarne Wariacje z tortillą
1-2 Kalendarium

23 marca br. o godz. 16.00 w Filii w Toporowicach odbędą się warsztaty kulinarne dla najmłodszych mieszkańców gminy. Ich uczestnicy będą tworzyć wariacje kulinarne z tortillą w roli głównej. Koszt udziału w wydarzeniu wynosi 30 zł. Zapisy prowadzone są pod nr tel. 32 288 70 82. Nie zwlekaj i już dziś zapisz swoje dziecko do udziału w tych praktycznych i smacznych zajęciach, gdyż obowiązuje ograniczona ilość miejsc!

20 marca- Pokaz egzotycznych płazów
POKAZ-EGZOTYCZNYCH-PLAZOW Kalendarium

20 marca 2023 roku Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach organizuje pokaz egzotycznych płazów. Wydarzenie to odbędzie się w trzech grupach: o godz. 16.00, 17.00 i 18.00.

Warto dodać, że każdy z pokazów trwa 45 minut. Koszt udziału w tej żywej lekcji przyrody wynosi 20 zł. W trakcie spotkanie jego uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć różnego rodzaju żaby, rzekotki, drzewołazy, termitówki czy traszki. Zapisy prowadzone są pod nr tel. 32 288 70 82.

Udział w wydarzeniu jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na nieodpłatną publikację wizerunku w mediach. Serdecznie zapraszamy!

17 marca- Wystawa prac malarskich
ss Kalendarium

To będzie niezwykłe wydarzenie artystyczne! 17 marca 2023r., o godz. 17:00 w filii Gminnego Ośrodka Kultury w Toporowicach otwarta zostanie wystawa prac malarskich uczestników zajęć malarstwa sztalugowego, które są realizowane pod auspicjami Pana Józefa Kotuły.

Biorąc pod uwagę talent uczestników zajęć oraz ich zaangażowanie w tworzenie wykonanych prac, zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, które z pewnością dostarczy Państwu wielu niezapomnianych wrażeń artystycznych oraz powodów do wzruszeń. Serdecznie zapraszamy!

13 marca- Warsztaty rękodzieła - Jajko Wielkanocne
11 Kalendarium

13 marca 2023 roku o godz. 17.00 zapraszamy osoby dorosłe do filii w Toporowicach na warsztaty, podczas których będzie można nabyć umiejętność dekorowania jajek metodą decoupage.

Koszt udziału w zajęciach wynosi 30 zł.

Zapisy pod nr tel. 32 288 70 82.

Serdecznie zapraszamy!

8 marca- Dzień Kobiet z Zbigniewem Zamachowskim
Wojt-Gminy-Mierzecice-Grzegorz-Podlejski-serdecznie-zaprasza-mieszkanki-gminy-na Kalendarium

Wójt Gminy Mierzęcice Grzegorz Podlejski serdecznie zaprasza wszystkie mieszkanki naszej gminy do świętowania Dnia Kobiet. Z tej okazji 8 marca 2023 roku o godz.19.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury wystąpi Zbigniew Zamachowski.

Bilety na to wydarzenie dostępne będą w biurze GOK. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, jedna osoba będzie mogła pobrać maksymalnie 2 bilety. Informujemy, że udział w wydarzeniu jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na nieodpłatną publikację wizerunku w mediach.

Zbigniew Zamachowski to utalentowany polski aktor filmowy, teatralny i dubbingowy, a także lektor, piosenkarz, kompozytor etiud filmowych oraz autor muzyki i tekstów piosenek. Jest absolwentem Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi. Wielokrotnie nagradzany za osiągnięcia aktorskie. W 2017 roku otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski za „wybitne zasługi dla kultury polskiej, za osiągnięcia w pracy artystycznej”.

8 marca- Dzień Kobiet z Jogą
1 Kalendarium

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Kobiet… Jeśli chcesz w nietypowy sposób uczcić to święto w towarzystwie innych kobiet- zachęcamy Cię do wzięcia udziału w „ Dniu Kobiet z Jogą”, organizowanym 8 marca 2023 roku w godz. od 9.00 do 11.00 w Filii GOK w Toporowicach.

W programie wydarzenia: joga oczu, joga twarzy, joga relaksacyjna. Zajęcia jogi poprowadzi Pani Dagmara Ziębicka. Zapisy prowadzone są pod nr tel. 32 288 70 82. Jako, że tego dnia będziemy celebrować święto wszystkich pań, to na uczestniczki czekać będą niespodzianki!

Serdecznie zapraszamy!

3 marca- Gminny Konkurs Plastyczny Wielkanocny Witraż
111 Kalendarium

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież szkół podstawowych do udziału w Gminnym Konkursie Plastycznym „Wielkanocny Witraż”. Twórcza rywalizacja trwa w dniach od 3 marca 2023 roku do 20 marca 2023 roku.

Dostarczone prace konkursowe oceniane będą w czterech kategoriach wiekowych:

 • dzieci w wieku przedszkolnym;
 • uczniów klas I-III szkoły podstawowej;
 • uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej;
 • uczniów klas VII-VIII szkoły podstawowej.

Zachęcamy wszystkie dzieci do udziału w konkursie, który nawiązuje do zbliżającej się wielkimi krokami Wielkanocy.

Regulamin

Karta zgłoszenia

LUTY

2023

28 lutego- Zapisy na warsztaty dla dzieci Kumowisko
KUMKOWISKO-marzec-2023 Kalendarium

Chcesz, aby Twoje dziecko wzięło udział w warsztatach, podczas których dowie się czym jest uważność, nauczy się w jaki sposób opanować niepokój, zatrzymać gonitwę myśli, poprawić koncentrację i poradzić sobie z emocjami?

Jeśli odpowiedziałeś/odpowiedziałaś twierdząco na powyższe pytanie- mamy dla Ciebie świetną propozycję- zgłoś udział swojej pociechy w warsztatach pn. „Kumkowisko, czyli dziecięce spotkania z uważnością dla dzieci w wieku od 7 do 9 lat”.

90- minutowe zajęcia odbywać się będą w każdy czwartek w Filii GOK w Toporowicach. Koszt udziału w nich wynosi 50 zł za miesiąc. Warsztaty, w trakcie których wykorzystywane są elementy coachingu, sensingu, muzyki oraz zabawy- poprowadzi Pani Anna Saługa.

Zapisy pod nr tel. 32 288 70 82. Serdecznie zapraszamy do udziału!

23 lutego- Warsztaty kulinarne - Kruche ciasteczka
plakat-kulinarne-23-lutego Kalendarium

Chcesz, by Twoje dziecko nauczyło się piec kruche ciasteczka, a przy tym świetnie się bawiło? Nie zwlekaj i już dziś zapisz swoją pociechę na warsztaty kulinarne, podczas których zdobędzie ona umiejętność pieczenia tego specjału sztuki cukierniczej.

Zajęcia odbędą się 23 lutego br. o godz. 16.00 w filii GOK w Toporowicach, a koszt udziału w tym wydarzeniu wynosi 30 zł. Zapisy prowadzone są pod nr tel. 32 288 70 82. Serdecznie zapraszamy!

20 lutego- Warsztaty rękodzieła - Decoupage
plakat-decoupage Kalendarium
Jeśli interesujesz się rękodziełem i chciałbyś nauczyć się tworzyć małe dzieła sztuki zdobione metodą decupage – to zapraszamy Cię na warsztaty tworzenia pojemników.
 
Zajęcia te odbędą się 20 lutego br. o godz.17.00 w filii GOK w Toporowicach, a koszt udziału w nich wynosi 30 zł.
 
Zapisy do udziału w wydarzeniu pod nr tel. 32 288 70 82.
 
Serdecznie zapraszamy, bo warto stale poszerzać swoje umiejętności i rozwijać pasje! 
17 lutego- Wyjazd na spektakl Wieczór Kawalerski
teatr-Wieczor-Kawalerski-plakat-scaled Kalendarium

Zapraszamy mieszkańców gminy na spektakl teatralny „Wieczór Kawalerski”.

Spektakl odbędzie się 17 lutego w Teatrze Miejskim w Gliwicach. Osoby biorące udział w wyjeździe proszone są o wstawienie się o godz. 17:00 do Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach.

„Wieczór Kawalerski” to pełna nieoczekiwanych zbiegów okoliczności, rozgrywająca się w zawrotnym tempie błyskotliwa komedia pomyłek. Iskrząca dowcipem i ciętymi dialogami współczesna farsa. Doskonała zabawa nawiązująca do klimatu znanego z filmu „Cztery wesela i pogrzeb”. Tyle że bez pogrzebu! Tematem przewodnim — miłość!

Koszt wyjazdu to 80 zł. Zapisy na spektakl przyjmujemy pod numerem telefonu: 32 288 70 82. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

15 lutego- Nabór uzupełniający na warsztaty dziennikarskie oraz wokalne
nabor-uzupelniajacy-warsztaty-wokalne Kalendarium
1-1 Kalendarium

Chcesz, aby Twoje dziecko doskonaliło swoje umiejętności wokalne pod okiem wykształconego nauczyciela edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej, który dodatkowo ma doświadczenie nie tylko w pracy scenicznej, ale także wspaniałe warunki wokalne? To jest ten moment, by skorzystać z naboru uzupełniającego i zapisać swoje dziecko na warsztaty wokalne, które organizujemy.

Zajęcia, które poprowadzi Kamila Dróżdż, odbywać się będą w trzech grupach wiekowych, w każdy czwartek, w oddziale mierzęcickiego GOK w Toporowicach, przy ul. Czerwonego Zagłębia 6.

Warsztaty w I grupie wiekowej dedykowane są dla dzieci w wieku 4-6 lat i odbywać się będą w godz. od 16.00 do 16.30. II grupa wiekowa, czyli dzieci w wieku 7-9 lat, doskonalić będzie swój warsztat wokalny w godz. od 16.30-17.30, zaś trzecia grupa wiekowa (od 10 lat)- od godz. 17.30 do 18.30.

Opłata miesięczna za udział w I grupie uczestników zajęć wynosi 20 zł, a w II i III grupie wiekowej – 30 zł.

Zapraszamy do zapisów pod numerem telefonu 32 288 70 82.

***

Czy Twoje dziecko marzy o tym, by w przyszłości wykonywać zawód dziennikarza? A może zauważasz u niego predyspozycje do wykonywania tej pracy? Chcesz, by doskonaliło swoje umiejętności i wiedzę w tym zakresie? Mamy dla Ciebie i Twojej pociechy dobrą informację – właśnie startuje nabór uzupełniający na warsztaty dziennikarskie. Zajęcia poprowadzi doświadczona dziennikarka Agnieszka Zielińska – Taborek.

Będą się one odbywały według ustalonego harmonogramu w Filii GOK w Toporowicach. Więcej informacji na temat organizacji warsztatów oraz zapisy do udziału w nich prowadzimy pod nr tel. 501 069 948.

W ramach prowadzonych zajęć, ich uczestnicy będą także mieli szansę gościć w telewizji, drukarni czy stacji radiowej. Nie zwlekaj i już dziś zgłoś akces swojego dziecka do udziału w tych spotkaniach edukacyjnych.

Serdecznie zapraszamy!

STYCZEŃ

2023

18 stycznia- Warsztaty rękodzieła Ramka dla Babci i Dziadka
plakat-ramka-dla-babci-i-dziadka-scaled Kalendarium

Zapraszamy na warsztaty rękodzieła dla dzieci – Ramka dla Babci i Dziadka Dzień Babci i Dziadka zbliża się wielkimi krokami!

Z tej okazji zapraszamy Was na warsztaty rękodzieła, które odbędą się 18 stycznia 2023 r., o godzinie 10:00 w filii GOK w Toporowicach. Podczas warsztatów uczestnicy przygotują ozdobne ramki, a na koniec zapakują je w celofan z kokardą i zabiorą ze sobą, aby obdarować bliskich. Pamiętajcie, że prezenty, które są wykonane własnoręcznie przez wnuków stanowią najlepszą niespodziankę dla Dziadków!

Koszt udziału w warsztatach wynosi 30 zł.

Zapisy na warsztaty pod numerem telefonu 32 288 70 82.

16 stycznia- Ruszają warsztaty Sensoplastyki
plakat-sensoplastyka-sem-letni-2023-scaled Kalendarium

Zapraszamy dzieci w wieku od 1 do 4 lat na zajęcia, które mają na celu wspieranie rozwoju kompetencji intra oraz interpersonalnych poprzez odpowiednie przygotowanie przestrzeni oraz oparcie procesu twórczego na podejściu coachingowym. Materiały sensoryczne na zajęciach opierają się tylko i wyłącznie na wykorzystaniu bezpiecznych produktów spożywczych.

Sensoplastyka® wpływa na optymalny rozwój całego organizmu. Stymulując receptory wpływamy na rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Wspieramy m.in. samodzielność, kreatywność i współpracę.

Zajęcia odbywać się będą w filii GOK w Toporowicach, o godz. 11:00 według poniższego harmonogramu:

LUTY: 7, 21.02

MARZEC: 7, 21.03

KWIECIEŃ: 4, 18.04

Koszt udziału w zajęciach wynosi – 15 zł

Zapisy pod numerem telefonu 32 288 70 82
Uwaga! Bardzo prosimy o informację o alergiach dziecka (wykaz artykułów spożywczych) oraz zapewnieniu dziecku stroju na zmianę.

12 stycznia- Gminny Konkurs Plastyczny oraz Fotograficzny
fgdfdssfd Kalendarium
mini Kalendarium

Tradycyjnie, podobnie jak w poprzednich latach o tej porze roku, Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach zaprasza mieszkańców gminy do udziału w konkursach: plastycznym i fotograficznym.

Gminny Konkurs Plastyczny pn. „Zimowy krajobraz zamknięty w słoiku”, adresowany jest do dzieci i młodzieży. Prace konkursowe oceniane będą w czterech kategoriach wiekowych:

 • I kategoria wiekowa- prace dzieci w wieku przedszkolnym,
 • II kategoria wiekowa- prace uczniów klas I-III szkoły podstawowej,
 • III kategoria wiekowa- – prace uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej,
 • IV kategoria wiekowa- prace uczniów klas VII-VIII szkoły podstawowej.

Konkurs ten polega na stworzeniu i dostarczeniu do Gminnego Ośrodka Kultury, w terminie od 16 stycznia 2023 roku do 17 lutego 2023 roku – pracy przy wykorzystaniu słoika z wieczkiem oraz gotowych elementów dekoracyjnych lub też dekoracji wykonanych własnoręcznie. Każdy z uczestników twórczej rywalizacji może dostarczyć do Komisji konkursowej tylko jedną pracę.

Z kolei Gminny Konkurs Fotograficzny pn. „Zima w Gminie Mierzęcice” adresowany jest do dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Aby wziąć w nim udział uczestnicy winni wykonać i dostarczyć do mierzęcickiego GOK od 1 do 3 fotografii (w poziomie lub w pionie), które poświęcone będą tematyce zimy w Gminie Mierzęcice. Dostarczone na Konkurs prace muszą być wykonane w formie papierowej, w formacie A5 (15x21cm), jak również muszą się znajdować na nośniku w postaci płyty CD/DVD. Zgłaszane na Konkurs prace powinny zostać opisane w sposób przedstawiony w Regulaminie Konkursu. Termin dostarczenia prac upływa 17 lutego 2023 roku.

W obu konkursach: plastycznym i fotograficznym, wymagane jest dołączenie karty zgłoszenia podpisanej przez rodzica/opiekuna prawnego lub pełnoletniego uczestnika konkursu (jeśli chodzi o dorosłych uczestników Konkursu Fotograficznego).

O wynikach konkursów, wystawie prac oraz wręczeniu nagród laureaci zostaną powiadomieni w jak najkrótszym terminie.

Zachęcamy do licznego uczestnictwa w tej kreatywnej rywalizacji!

Regulamin – Zima w Gminie Mierzęcice

Karta zgłoszenia – Zima w Gminie Mierzęcice

Regulamin – Zimowy krajobraz zamknięty w słoiku

Karta zgłoszenia – Zimowy krajobraz zamknięty w słoiku

GRUDZIEŃ

2022

10 grudnia- Wyjazd na Jarmark Bożonarodzeniowy do Torunia
1a-1 Kalendarium

10 grudnia 2022r. organizujemy dla mieszkańców gminy Mierzęcice wyjazd na Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy.

Koszt udziału w wyjeździe wynosi 170 zł. Cena ta zawiera koszty przejazdu, ubezpieczenia NNW, zwiedzanie miasta z przewodnikiem, opiekę pilota. Wyjazd sprzed budynku mierzęcickiego GOK zaplanowano na godz. 7.00. Przyjazd do Torunia przewiduje się ok. godz. 12.00.

Po przyjeździe uczestnicy wycieczki zwiedzą z przewodnikiem Stare Miasto, a także z zewnątrz obejrzą Ratusz, Krzywą Wieżę, pomnik Mikołaja Kopernika, Kamienicę pod Gwiazdą oraz mury obronne. Po zrealizowaniu tych punktów programu każdy z uczestników wyjazdu będzie mógł spędzić czas wedle uznania na Jarmarku Bożonarodzeniowym. Powrót do Mierzęcic zaplanowano ok. godz. 22.00-23.00.

Zgłoszenia do udziału pod nr tel. 32 288 7082. Ilość miejsc jest ograniczona!

Warto jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia poczuć niepowtarzalną atmosferę świąt odwiedzając to niezwykłe miejsce!

Regulamin wyjazdu

3 grudnia- Mikołajki
1a-3 Kalendarium

Jak wiadomo, dla najmłodszych Święta Bożego Narodzenia nierozerwalnie wiążą się z wizytą św. Mikołaja, dlatego zapraszamy najmłodszych mieszkańców naszej gminy na spotkanie z tym niezwykle sympatycznym staruszkiem.

Wydarzenie zorganizowane zostanie 3 grudnia 2022r. o godz. 16.00 na terenie Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego w Mierzęcicach. W programie imprezy przewidziano m.in. świąteczną zabawę, spotkanie ze św. Mikołajem oraz upominki dla dzieci.

Zapisy do udziału w wydarzeniu prowadzone są pod nr tel. 32 288 70 82. 

Serdecznie zapraszamy!

Regulamin wydarzenia

LISTOPAD

2022

25 listopada- Bal Andrzejkowy
1a Kalendarium

Już dziś jesteśmy przekonani o tym, że to będzie niezapomniany wieczór- pełen andrzejkowych wróżb, zabaw, śmiechu dzieci, ogromnej porcji dobrej zabawy i rozrywki dla najmłodszych mieszkańców naszej gminnej społeczności.

A kiedy on nastąpi? 25 listopada 2022r., bowiem to właśnie tego dnia o godz. 16.00 organizujemy Bal Andrzejkowy dla dzieci! Wydarzenie odbędzie się w Filii Bibliotecznej Nr 5 w Mierzęcicach Osiedlu (ul. Kolejowa 120a).

W programie imprezy przewidziana jest zabawa taneczna, słodki poczęstunek oraz wróżby andrzejkowe. Mile widziane u uczestników zabawy będą stroje andrzejkowe. Koszt udziału w imprezie wynosi 30 zł.

Zapisy pod nr tel. 32 288 7082. Obowiązuje ograniczona ilość miejsc!

Regulamin wydarzenia

23 listopada- Warsztaty kulinarne - zdrowe sałatki
1a-2 Kalendarium

Serdecznie zapraszamy dzieci na warsztaty kulinarne, które odbędą się 23 listopada o godz. 16.00 i w całości poświęcone będą zdrowym sałatkom.

Wydarzenie zorganizowane zostanie w filii GOK w Toporowicach, przy ul. Czerwonego Zagłębia 6.

Koszt udziału w warsztatach wynosi 35 zł.

Więcej informacji oraz zapisy do udziału pod numerem 32 288 70 82.

14 listopada- Wieczór Pieśni Patriotycznych
1111 Kalendarium

Dyrektorzy, uczniowie i pracownicy Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Mierzęcicach, a także dyrektorzy i pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej im. Jana Pawła II w Mierzęcicach oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców do udziału w „Wieczorze Pieśni Patriotycznych”.

To wyjątkowe wydarzenie muzyczne, w trakcie którego rozbrzmiewać będą wspólnie śpiewane pieśni bliskie sercom wszystkich Polaków, zorganizowane zostanie 14 listopada 2022r. o godz. 17.00 w sali mierzęcickiego GOK.

Spotkajmy się tego dnia, by wspólnie, przy dźwiękach muzyki uczcić pamięć tych, którzy polegli, by kolejne pokolenia Polaków mogły żyć w swoim kraju.

11 listopada- Obchody Święta Niepodległości
111 Kalendarium

Wójt Gminy Mierzęcice serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w uroczystych obchodach Święta Niepodległości 11 listopada 2022r.

Wydarzenie rozpocznie uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny, która odprawiona zostanie o godz. 10.00 w kościele pw. św. Mikołaja w Targoszycach. Tuż po jej zakończeniu- o godz. 11.00, tradycyjnie nastąpi przemarsz pod pomnik upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości, usytuowany prze budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach. O godz. 11.30 w sali mierzęcickiego GOK dalszą część wspólnego celebrowania tego ważnego dla Polski święta rozpocznie okolicznościowe wystąpienie Wójta Gminy Mierzęcice Grzegorza Podlejskiego. Tego rodzaju uroczystość nie może się obyć bez występu przedstawicieli młodszego pokolenia, dlatego zaraz po wystąpieniu Pana Wójta na scenę Gminnego Ośrodka Kultury wkroczą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Lotników Polskich w Mierzęcicach, co z pewnością nada wspólnemu świętowaniu charakter międzypokoleniowy.

Zachęcamy Państwa do licznego udziału we wspólnym czczeniu pamięci tych, którym zawdzięczamy odzyskanie własnego państwa po 123 latach niewoli.

PAŹDZIERNIK

2022

28 października- Dzień Seniora
dzien-seniora-2022-zapowiedz Kalendarium

28 października 2022r.  o godz. 17:00 Wójt Gminy Mierzęcice Grzegorz Podlejski zaprasza na uroczyste obchody Dnia Seniora.

Wydarzenie to zorganizowane zostanie w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach. W jego programie przewidziano m.in. występy zespołów gminnych oraz zabawę taneczną, którą poprowadzi pan Grzegorz Zimnik. Aby wziąć udział we wspólnym celebrowaniu Dnia Seniora należy pobrać bilety, które dostępne będą od 18 października w biurze GOK. Regulamin obchodów oraz zasad pobierania biletów dostępny jest poniżej.

Serdecznie zapraszamy!

Regulamin Dnia Seniora

28 października- Warsztaty kulinarne - dynia
plakat-1 Kalendarium

Zastanawiasz się, jakie potrawy możesz przyrządzić z dyni? Mamy dla Ciebie wyjątkową propozycję- już dziś zapisz się na warsztaty kulinarne, które odbędą się 28 października o godz. 16.00 i w całości poświęcone będą temu warzywu.

Wydarzenie zorganizowane zostanie w filii GOK w Toporowicach, przy ul. Czerwonego Zagłębia 6.

Koszt udziału w warsztatach wynosi 35 zł.

Więcej informacji oraz zapisy do udziału pod nr tel. 32 288 70 82

8 października - Zlot Food Trucków
plakat Kalendarium

Zapraszamy na już drugi Zlot Foodtrucków w Mierzęcicach!

Spodziewajcie się:

 • street food’owych klasyków
 • smaków meksyku i dalekiej azji
 • słodkości
 • vege szamki
 • piwka rzemieślniczego
 • innych rarytasów
 • konkursów i atrakcji dodatkowych!

Więcej szczegółów na wydarzeniu FB: Drugi Zlot Foodtrucków w Mierzęcicach

Zapraszamy:

Sobota: 12.00 – 20.00

Niedziela: 12.00 – 20:00

WRZESIEŃ

2022

7 września- Konkurs Plastyczny Złota Polska Jesień
1122-565x800 Kalendarium

Jesień to wyjątkowo inspirująca pora roku, choćby ze względu na przyrodę, która przygotowując się do zimy, bogata jest w całą paletę ciepłych barw…

Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach ogłasza jesienny konkurs plastyczny pn. „Złota Polska Jesień.” Aby wziąć udział w konkursie należy stworzyć pracę plastyczną w technice malarskiej lub rysunek o tematyce związanej z jesienią w formacie A4 (w dowolnej orientacji) i dostarczyć przedmiot konkursu do siedziby GOK w Mierzęcicach w terminie do 31 października 2022r. wraz z załączoną kartą zgłoszenia (załącznik nr 1 do regulaminu).

Jury oceni dzieła w czterech kategoriach wiekowych:

 • dzieci w wieku przedszkolnym;
 • uczniowie klas I-III;
 • uczniowie klas IV-VI;
 • uczniowie klas VII-VIII.

Co istotne – każdy z uczestników wydarzenia może zgłosić tylko jedną pracę. Organizator przewiduje przyznanie trzech nagród głównych za zdobycie pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca. Laureaci konkursu zostaną powiadomieni przez Organizatora o przyznanych nagrodach w terminie 14 dni od daty rozstrzygnięcia artystycznej rywalizacji.

Zachęcamy do licznego udziału w konkursie!

Regulamin

Karta zgłoszenia

7 września- Jesienny Konkurs Fotograficzny
222111 Kalendarium

Zapraszamy dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe z terenu gminy Mierzęcice do udziału w „Jesiennym Konkursie Fotograficznym”.

Aby wziąć w nim udział należy wykonać od 1 do 5 fotografii w poziomie lub w pionie i dostarczyć przedmiot konkursu do siedziby GOK w Mierzęcicach w terminie do 31 października 2022r. wraz z załączoną kartą zgłoszenia (załącznik nr 1 do regulaminu). Co istotne – fotografie powinny opierać się na tematyce jesieni w gminie Mierzęcice i zgodnie z regulaminem konkursu muszą być dostarczone do Organizatora w formie papierowej w formacie A5 (15x21cm), jak również na nośniku (płyta CD/DVD).

Jury oceni dzieła w czterech kategoriach wiekowych:

 • uczniowie klas I-III;
 • uczniowie klas IV-VI;
 • uczniowie klas VII-VIII,
 • osoby dorosłe.

Zgłoszone prace powinny zostać opisane na odwrocie w lewym, dolnym rogu. W tym miejscu należy wpisać: tytuł konkursu, opis lokalizacji zdjęcia, imię, nazwisko, adres i telefon autora zdjęcia oraz kategorię wiekową według regulaminu.

Płyta powinna zostać umieszczona w kopercie i opisana powyższymi informacjami dot. autora.

Organizator przewiduje przyznanie trzech nagród głównych za zdobycie pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca. Laureaci konkursu zostaną powiadomieni przez Organizatora o przyznanych nagrodach w terminie 14 dni od daty rozstrzygnięcia twórczej rywalizacji.

Zapraszamy do udziału!

Regulamin

Karta zgłoszenia

 

6 września- Wyjazd do teatru
1 Kalendarium

Zapraszamy mieszkańców gminy na spektakl teatralny „Wszystko w rodzinie”, w którym królują: dowcip, zawrotna akcja oraz błyskotliwe dialogi.

Spektakl odbędzie się 7 października w Teatrze Miejskim w Gliwicach. Osoby biorące udział w wyjeździe proszone są o wstawienie się o godz. 17:30 do Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach.

Akcja rozgrywa się w słynnym szpitalu Św. Andrzeja w Londynie, gdzie personel przygotowuje się do wystawienia świątecznego przedstawienia dla pacjentów. Jednocześnie najlepszy lekarz, wysokiej klasy specjalista doktor  Mortimore przygotowuje się do wygłoszenia wykładu, który ma mu przynieść awans i sławę. Porządek tego dnia zostaje jednak zaburzony przez nagłe pojawienie się pewnej znajomej…

Dawne romanse doktora Mortimora zmuszają go do nerwowych kombinacji i absurdalnych działań. Co z nich wyniknie? Z pewnością niezły ubaw. „Ray Cooney to autor uwielbianych przez widzów sztuk takich jak Mayday, Mayday 2, czy Okno na parlament. To tytuły, które nigdy nie zejdą z teatralnych desek. Wszyscy je uwielbiamy. Z ekscytacją i przyjemnością przygotowuję w Gliwicach Wszystko w rodzinie” – mówi Andrzej Nejman.

Koszt wyjazdu to 90 zł. Zapisy na spektakl przyjmujemy pod numerem telefonu: 32 288 70 82. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Oświadczenie

 

SIERPIEŃ

2022

27 sierpnia- Dożynki Gminno-Parafialne 2022
plakat Kalendarium

Wójt Gminy Mierzęcice Grzegorz Podlejski wraz z Księdzem Januszem Rakoczym-Proboszczem Parafii pw. św. Mikołaja w Targoszycach serdecznie zapraszają na Dożynki Gminno-Parafialne 2022, które odbędą się 27 sierpnia 2022r. na błoniach tragoszyckich.

Dożynki Gminno – Parafialne rozpocznie o godz. 15:00 tradycyjny korowód, który zbierze się obok Krzyża przy ul. Głowackiego. O godz. 15.30 w kościele pw. św. Mikołaja odprawiona zostanie uroczysta Msza św. dziękczynno – błagalna za tegoroczne zbiory. Tradycyjny obrzęd dożynkowy wykona Zespół Śpiewaczy Mierzęcanki. Tuż po nim nastąpi okolicznościowe wystąpienie Wójta Gminy Mierzęcice Grzegorza Podlejskiego.

Szczegółowy plan imprezy na załączonym plakacie.

Zachęcamy do wspólnego celebrowania Święta Plonów!

1 sierpnia- Spektakl Aladyn na ratunek światu
1-2-scaled Kalendarium

Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach zaprasza najmłodszych mieszkańców gminy Mierzęcice na bezpłatny spektakl pt. „Aladyn: na ratunek światu”, który wystawiony zostanie 1 sierpnia br. o godz. 16.30 w sali mierzęcickiego GOK. Do udziału w przedstawieniu teatralnym nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

Tytułowa postać- Aladyn, to biedny chłopak, zamieszkujący piękne, lecz bardzo zanieczyszczone królestwo. Jego niezwykle ciężkie życie odmienia się za sprawą lampy, z której pojawia się Dżinn i chce spełnić jego trzy życzenia. Szlachetny Aladyn zamiast bogactw i szczęścia woli uratować Ziemię przed nadciągającą nieuchronnie katastrofą ekologiczną (i tym samym zdobyć serce księżniczki Dżasminy).

Zachęcamy do udziału w spektaklu, który porusza zagadnienia związane z niską emisją, smogiem, zanieczyszczeniem powietrza, segregacja odpadów i degradacją środowiska naturalnego. Przedstawienie jest również wesołą, interaktywną zabawą z publicznością, obfitującą w konkursy, piosenki, wspaniałą muzykę, mnóstwo humoru, barwne kostiumy.

Zapraszamy do udziału w tym ciekawym wydarzeniu kulturalnym z elementami edukacyjnymi, którego aktorzy legitymują się profesjonalizmem oraz wieloletnim doświadczeniem zawodowym!

LIPIEC

2022

21 lipca- Spotkanie z płazami
01-1 Kalendarium

21 lipca 2022r. o godz. 10.00 na terenie Centrum Kulturalno- Rekreacyjnego w Mierzęcicach zorganizowane zostanie przez mierzęcicki GOK spotkanie z płazami.

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy wszystkie dzieci, których interesuje życie płazów i chcą zobaczyć przedstawicieli tego gatunku: żaby, ropuchy, salamandry oraz gekony, a także dowiedzieć się jak wygląda hodowla tych zwierząt. Każdy z uczestników spotkania będzie mógł wykonać pamiątkowe zdjęcie, które będzie dokumentowało tę niecodzienną lekcję przyrody.

Zapisy do udziału w wydarzeniu pod nr tel. 32 288 70 82.

Serdecznie zapraszamy!

16 lipca- Dyskoteka z DJ Wiką
zapowiedz-DJ-WIKA-plakat-2022 Kalendarium

Datę 16 lipca 2022r. na długo zapamiętają i młodzi i Ci nieco starsi (tylko wiekiem) mieszkańcy gminy Mierzęcice, bowiem właśnie tego dnia, w godz. od 17.00 do 22.00, zorganizowana zostanie niezwykła, międzypokoleniowa dyskoteka.

Dlaczego niezapomniana? Bowiem poprowadzi ją DJ WIKA- najstarsza didżejka w Polsce, która łamie stereotypy dotyczące wizerunku polskiego seniora.

Wydarzenie zorganizowane zostanie na terenie Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym w Mierzęcicach. Gwarantujemy wspaniałą atmosferę, świetną muzykę i wyłącznie pozytywne emocje. Uczestnicy wydarzenia będą mogli skorzystać z odpłatnej oferty cateringowej przygotowanej przez MarinaSurf – Baza Wypoczynkowa.

Zapraszamy do wspólnej rozrywki!

6 lipca- Zapraszamy na zajęcia fitness
fitness-gok Kalendarium

We wtorki – 12, 19 oraz 27 lipca 2022r., a także 2 i 9 sierpnia o godz.17.00 Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach zaprasza wszystkich mieszkańców na zajęcia fitness, które odbywać się będą każdorazowo w Filii Bibliotecznej nr 5 w Mierzęcicach Osiedlu.

Wydarzenia te mają charakter otwarty, w związku z czym nie obowiązują na nie wcześniejsze zapisy. Zajęcia poprowadzi Pani Paulina Płachta. Uczestnicy powinni zapoznać się z regulaminem zajęć, który dostępny jest poniżej.

Zadbaj z nami o swoją kondycję fizyczną i spędź aktywnie wakacyjne wtorki!

Regulamin

3 lipca- Zapraszamy na cykliczne spotkania pn Poznajemy Zawody
poznajemy-zawody2-scaled Kalendarium

Zapraszamy wszystkie dzieci na spotkania, podczas których poznamy tajniki poszczególnych zawodów.

11 lipca o godz. 10.00 do Gminnego Ośrodka Kultury zapraszamy dzieci, które chcą się dowiedzieć wszystkiego, co dotyczy pracy strażaka i ratownika. W trakcie zajęć druhowie strażacy z OSP Mierzęcice zaprezentują wóz strażacki, zaś Pan Marcin Dobrowolski, który na co dzień pracuje jako operator w systemie powiadamiania ratunkowego 112 i w profesjonalny sposób służy pomocą tym, których życie, zdrowie, bezpieczeństwo i mienie jest zagrożone- dokona pokazu pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantoma.

14 lipca o godz. 10.00 w Filii Bibliotecznej nr 5 w Mierzęcicach Osiedlu najmłodsi zapoznają się z pracą pilota samolotu. W świat zawodu pilota wprowadzi ich niezawodny ekspert w tej dziedzinie- mjr inż. w st. spoczynku Ryszard Dębski. Dodatkową atrakcją dla uczestników wydarzenia będzie wycieczka na lotnisko.

25 lipca o godz. 10.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mierzęcicach zainteresowane dzieci w ciekawy sposób zostaną wprowadzone do pracy bibliotekarza. Dodatkowo w trakcie zajęć z rękodzieła uczestnicy spotkania wykonają zakładki do książek, które są nieodłącznym atrybutem każdego miłośnika książek.

Zapisy do udziału w wydarzeniach prowadzone są pod nr tel. 32 288 70 82.

3 lipca- Zapraszamy na wakacyjne wycieczki
lato2022-wycieczki-30-06-22 Kalendarium

Jak co roku w okresie wakacyjnym zapraszamy dzieci i młodzież na ciekawe, wakacyjne wycieczki.

4 sierpnia zapraszamy do katowickiej PAPUGARNI CARMEN oraz do kina. Koszt wyjazdu wynosi 50 zł. Uczestnicy wycieczki spotykają się przed mierzęcickim GOK o godz. 8.30. W programie wyjazdowego wydarzenia szczególne miejsce zajmuje poznanie upierzonych przyjaciół: Juniora, Koku, Mileny i Jacka, a także pozostałych milusińskich. Po wizycie w papugarni uczestnicy wycieczki udadzą się o kina na seans niespodziankę!

11 sierpnia organizujemy dla najmłodszych wyprawę do „PARKU W DECHĘ” znajdującego się w Bielsku-Białej oraz „ ZAGRODY ŻUBRÓW” w Pszczynie. W tym przypadku koszt wycieczki wynosi 90 zł. Wyjazd zaplanowano na godz.8.30. A co zobaczą uczestnicy wyjazdu? Będą się bawić i uczyć poprzez zabawę w pierwszym w Polsce, w pełni ekologicznym parku rozrywki i edukacji, który stworzony został po to, by rozwijać logiczne myślenie i promować dbałość o środowisko naturalne. Z kolei w Pszczynie najmłodsi mieszkańcy gminy Mierzęcice odwiedzą zagrodę żubrów, gdzie będą uczestniczyć w lekcji przyrody „Tropem żubra”, a także poznają innych mieszkańców zagrody m.in. muflony, jelenie, daniele i sarny. To będzie niezapomniana przygoda!

Zapisy do udziału w wydarzeniach prowadzimy pod nr tel. 32 288 70 82. Regulamin i kartę zgłoszenia znaleźć można poniżej lub na naszym facebookowym profilu. (www.facebook.com/gokmierzecice/)

Regulamin Zagroda Żubrów w Pszczynie oraz Park linowy „W Dechę”

Zgoda Zagroda Żubrów w Pszczynie oraz Park linowy „W Dechę”

Regulamin Papugarnia Carmen oraz Kino

Zgoda Papugarnia Carmen oraz Kino

2 lipca- Kierunek GZM
1-3-scaled Kalendarium

W ramach Święta Górnośląsko- Zagłębiowskiej Metropolii gmina Mierzęcice zaprasza do poznania WOJSKOWEJ HISTORII W LOCIE

2 lipca br. jedyna w Polsce, najmłodsza w Europie metropolia świętować będzie oficjalnie 5. rocznicę swojego powstania (dokładnie 1 lipca 2022r. mija bowiem 5 lat od jej utworzenia na mocy rządowego rozporządzenia). W związku z tym, Górnośląsko- Zagłębiowska Metropolia chce pokazać wszystko co najlepsze w 35 gminach GZM i organizuje 94 wydarzenia, w tym aż 68 mikrowypraw!

Oczywiście takie mikrowyprawy będą też miały miejsce na terenie gminy Mierzęcice. Startują 2 lipca br. o godz. 11.30, 13.30 i 15.30 w Mierzęcicach Osiedlu 60 (przy samolocie wojskowym MiG-21). Chętni uczestnicy wyruszą pieszo spod samolotu wojskowego do miejsca, gdzie znajduje się platforma spotterska (PAS 27) w pobliżu lotniska Katowice-Pyrzowice.

Walor edukacyjny wycieczki zostanie wzbogacony o wykład z historii lotniska wojskowego w Mierzęcicach, który poprowadzi mjr inż. w st. spoczynku Ryszard Dębski. Od godz. 10.00 do zakończenia imprezy, w punkcie startu i równocześnie mety będą przewidziane liczne atrakcje dla dzieci (animacje, tatuaże, bańki mydlane, malowanie twarzy) oraz osób dorosłych (symulator lotu, żyroskop-trenażer dla pilotów).

W ramach wydarzenia zostaną także zorganizowane warsztaty tworzenia latawców oraz modeli samolotów. W spacerze o godz. 11.30 uczestniczył będzie tłumacz języka ukraińskiego, więc zapraszamy do udziału także naszych sąsiadów Ukraińców. Impreza zrealizowana zostanie z udziałem środków finansowych z budżetu Górnośląsko- Zagłębiowskiej Metropolii.

Warto także dodać, że 2 lipca mieszkańcy będą mogli bezpłatnie dojechać komunikacją miejską ZTM na wybrane przez siebie wydarzenia za okazaniem biletu pobranego ze strony wydarzenia. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do udziału nie tylko we wspólnym celebrowaniu Święta Górnośląsko- Zagłębiowskiej Metropolii na terenie gminy Mierzęcice, ale także skorzystania z bogatej oferty przygotowanej przez inne gminy GZM. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie www. kierunekgzm.pl

Podczas pierwszego święta Metropolii Chorzów zaprasza Państwa na szlak widziany z perspektywy miejskich witraży. Knurów na nostalgiczną wycieczkę po starych, lokalnych kinach i opowieściach o najlepszych czasach kinematografów. Piekary Śląskie zaprezentują swoje tradycje drukarskie. Miłośnicy kulinariów będą mogli poznać tajemnice radzionkowskich restauracji. Wielbiciele bluesa przejechać się tyskim „Trolejbusem z bluesem”.

Zwolennicy aktywnego wypoczynku w ramach triathlonowej gry miejskiej przepłyną kajakami Czarną Przemszą w Będzinie. To zaledwie garstka propozycji z niezwykle obszernego programu wydarzeń. Tego dnia każdy znajdzie w GZM propozycję skrojoną dla niego na miarę jego zainteresowań i preferencji. Uczestnictwo w przygotowanych wydarzeniach jest bezpłatne. Zapraszamy! Kierunek GZM!

CZERWIEC

2022

25 czerwca- Noc Kupały
1-1 Kalendarium

To będzie wyjątkowe popołudnie i równie ekscytujący wieczór- 25 czerwca 2022r. o godz. 16.00 w Marina Surf w Przeczycach (przy ul. 21 stycznia 50 K) zorganizowana zostanie bowiem NOC KUPAŁY.

W programie wydarzenia m.in. warsztaty wyplatania wianków, koncert relaksacyjny (ceremonia dźwięków), śpiewy i tańce przy ognisku, obrzęd świętojański. Tak tradycyjne wydarzenie nie może się odbyć bez puszczania wianków na wodę, które nastąpi o godz. 21.00. Zachęcamy wszystkich uczestników do przyniesienia kwiatów z własnych ogródków.

Jakie dodatkowe atrakcje czekają jeszcze na wszystkich, którzy zdecydują się wziąć udział w imprezie? Nie zabraknie animacji dla dzieci: malowania twarzy, puszczania baniek mydlanych, wykonywania brokatowych tatuaży oraz malowania na folii. Ponadto, uczestnicy będą mogli skorzystać z oferty stoisk handlowych laureatów „ Marki Lokalnej” oraz odpłatnej oferty Beach Baru i restauracji. Warto także ubrać się w kolorze białym, gdyż na wszystkie takie osoby czeka niespodzianka przygotowana przez organizatorów.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajdziecie Państwo na profilu facebookowym mierzęcickiego GOK oraz MURINASURFPOLSKA.

Serdecznie zapraszamy!

13 czerwca- Pokaz motyli
plakat-pokaz-motyli-01-scaled Kalendarium

13 czerwca 2022 r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach odbędzie się pokaz motyli.

Koszt udziału w wydarzeniu wynosi 20 zł. Ze względów organizacyjnych uczestnicy pokazu podzieleni zostaną na dwie grupy: pierwsza z grup będzie mogła podziwiać motyle od godz. 16, zaś druga- od godz. 17.00.

W trakcie spotkania jego uczestnicy dowiedzą się czym żywią się motyle, jak się rozmnażają, czym różni się samica od samca i czego nie lubią, ale przede wszystkim będzie można podziwiać cudowne okazy z całego świata.

Serdecznie zapraszamy. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o zapisy pod nr tel. 32 288 7082.

4 czerwca- Dzień dziecka z Pipkiem i Psotką
plakat-Dzien-Dziecka-WERSJA-POPRAWNA-scaled Kalendarium

Wielkimi krokami zbliża się dzień, w którym swoje święto obchodzą wszystkie dzieci – Dzień Dziecka.

Jak co roku, Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach przygotował z tej okazji niespodziankę dla najmłodszych mieszkańców gminy Mierzęcice – imprezę plenerową pn. „Dzień Dziecka z Pipkiem i Psotką”.

Wydarzenie to zorganizowane zostanie 4 czerwca br. o godz. 14.00 na terenie Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego w Mierzęcicach, przy ul. Wolności 102A.

Uczestnicy imprezy będą mieli okazję zobaczyć pokaz sekcji mażoretek, występ zespołów tanecznych działających przy GOK, deszcz baniek mydlanych.

Z pewnością ucieszy ich także udział w Piana Party, animacjach, grach i zabawach tanecznych. Mamy nadzieję, że pogoda nie sprawi nam psikusa, bo wówczas będziemy zmuszeni zmienić termin imprezy…

Zatem zapraszamy wszystkich najmłodszych mieszkańców naszej gminnej społeczności na wspólne świętowanie i prosimy o trzymanie kciuków, by tego dnia dopisały nam sprzyjające warunki atmosferyczne.

Gwarantujemy świetną zabawę, mnóstwo atrakcji oraz ogromną porcję dobrego humoru. Spędźmy razem to czerwcowe popołudnie!

 

maj

2022

21 maja- Wycieczka do Funzeum w Gliwicach
pla-1 Kalendarium

Zbieramy zapisy na wycieczkę do Funzeum w Gliwicach!

21 maja 2022r. zapraszamy dzieci od 6. roku życia oraz młodzież na wycieczkę do Funzeum w Gliwicach.

Koszt wyjazdu wynosi 70 zł.

Zapisy do udziału prowadzi mierzęcicki GOK pod nr tel. 32 288 70 82.

Zbiórka dla uczestników w dniu wyjazdu o godz. 9.00 przy Gminnym Ośrodku Kultury w Mierzęcicach przy ul. Wolności 102a.

Gliwickie Funzeum to projekt pomysłodawców marki Prezentmarzeń oraz rodzinnego parku rozrywki Magiczne Ogrody. Funzeum to prawie 4000 metrów kwadratowych rozrywki i edukacji. To największe tego typu miejsce w Polsce. Niezliczone interaktywne i niepowtarzalne eksponaty czekają na Twoją kreatywność.

Regulamin wycieczki

Zgoda na uczestnictwo dziecka w wycieczce

5 maja- Warsztaty Obrazy z mchu
pla-2 Kalendarium

Zapraszamy osoby pełnoletnie na warsztaty rękodzieła „Obrazy z mchu”

Warsztaty odbędą się 5 maja 2022r od godz. 16:00

Zapisy pod numerem tel. 32 288 70 82

Koszt: 30 zł

Miejsce: Filia Biblioteczna nr 5 Mierzęcice Osiedle

Kwiecień

2022

28 kwietnia- Warsztaty Czekoladownik
pla Kalendarium

Zapraszamy serdecznie osoby pełnoletnie na warsztaty rękodzieła „Czekoladownik”

Warsztaty odbędą się 28 kwietnia 2022r od godziny 16:00

Zapisy pod numerem tel. 32 288 70 82

Koszt: 20 zł

Miejsce: Filia Biblioteczna nr 5 Mierzęcice Osiedle

27 kwietnia- Warsztaty kulinarne Palmiery
pla-3-565x800 Kalendarium

Zapraszamy serdecznie dzieci i młodzież na warsztaty kulinarne – Palmiery!

Warsztaty odbędą się 27 kwietnia 2022r:

 • I grupa od godz. 15:30,
 • II grupa od godz. 17:00.

Zapisy pod numerem tel. 32 288 70 82

Koszt: 25 zł

Miejsce: GOK Mierzęcice

MARZEC

2022

8 marca- Dzień Kobiet
1-1 Kalendarium

Wójt Gminy Mierzęcice Grzegorz Podlejski serdecznie zaprasza wszystkie mieszkanki naszej gminnej społeczności na Dzień Kobiet. Z tej okazji 8 marca 2022 r. o godz. 17.00 w sali GOK wystąpi KABARET OT.TO.

Bilety na to wydarzenie dostępne będą w biurze GOK od 28 lutego br. Uprzejmie informujemy, że jedna osoba może pobrać dwa bilety.

Kabaret OT. TO założony został w 1987 roku. Swoją oficjalną działalność rozpoczął 1 stycznia 1990 roku. Obecnie kabaret występuje w trzyosobowym składzie. Kabaret jest jednym z kabaretów eksploatujących inne aniżeli polityka rejony absurdu. Ceniony jest za swoją muzykalność i bezpośredni kontakt z widzami.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania!

3 marca- Warsztaty Exploding Box
Exploding-box Kalendarium

Zapraszamy na warsztaty dla dorosłych – Exploding box

Warsztaty odbędą się 3.03.2022 r. od godz. 16:00 w Filii Bibliotecznej nr 5 Mierzęcice Osiedle.

Zapisy pod numerem tel. 32 288 70 82

Koszt: 20 zł.

Zapraszamy!

LUTY

2022

14 luty- Ferie zimowe z Gminnym Ośrodkiem Kultury
fer1 Kalendarium

Z przyjemnością ogłaszamy naszą ofertę na tegoroczne Ferie zimowe

14 lutego zapraszamy najmłodszych mieszkańców naszej gminnej społeczności na warsztaty rękodzieła- o godz. 9.00 grupa I wykonywać będzie kolorowe magnesy, zaś o 10.15 uczestnicy II grupy będą tworzyć malowane witraże.
16 lutego w godz. od 8.00 do 9.00 oraz od 9.30 do 14.00 zorganizowane zostaną warsztaty malarskie.
18 lutego chętne dzieci spotkają się na warsztatach rękodzieła, podczas których o godz. 9.00 I grupa uczestników będzie malować misiowe skarbonki, zaś o godz. 10.15 II grupa tworzyć będzie wyjątkowe zakładki do książek.
Z kolei 21 lutego o godz. 11.00 zorganizowane zostanie spotkanie profilaktyczne z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Będzinie, a o 12.00 Teatr „MASKA” zaprasza dzieci na spektakl pt. „Ekologia z Alicją, Królikiem i Kapelusznikiem”.
23 lutego dzieci spotkają się na cieszących się zwykle ogromnym zainteresowanie uczestników warsztatach kulinarnych, podczas których powstaną kruche ciasteczka w kształcie serc. Tego dnia zajęcia odbędą się w dwóch grupach – o godz. 10.00 i 12.00.
Na zakończenie aktywnych ferii przygotowaliśmy dla dzieci specjalną niespodziankę – zabawę karnawałową. Wydarzenie to zorganizowane zostanie w Filii Bibliotecznej nr 5 w Mierzęcicach Osiedlu. Pierwsza grupa dzieci będzie się bawić w godzinach od 16.00 do 17.30, zaś druga- od 18.00 do 19.30.
Przypominamy, że dla wszystkich z powyższych atrakcji wprowadzono podział na grupy wiekowe uczestników. Do pierwszej grupy zaliczamy dzieci w wieku od 5 do 8 lat, a do grupy drugiej dzieci od 9 do 12 lat.
Przypominamy także, że do 25 lutego trwa konkurs plastyczny na zimowy lampion. Na jego laureatów czekają wspaniałe nagrody!

Zapisy oraz więcej informacji pod numerem tel. 32 288 70 82

Regulamin

Oświadczenie świadomości ryzyka

14 luty- Konkurs Plastyczny Najpiękniejszy zimowy lampion
1 Kalendarium

Ogłaszamy nowy Konkurs Plastyczny – Najpiękniejszy zimowy lampion

Stwórz przestrzenny lampion z dowolnych materiałów i dostarcz go nam wraz z kartą zgłoszenia! Na wasze prace czekamy od 14 do 25 lutego!

Regulamin

Karta zgłoszenia

10 luty- Warsztaty Kubki z dekorem z gliny polimerowej
kub1 Kalendarium
Zapraszamy na warsztaty dla dorosłych – Kubki z dekorem z gliny polimerowej 
 
Warsztaty odbędą się 10.02.2022 r. od godz. 16:30 w Filii Bibliotecznej nr 5 Mierzęcice Osiedle.
 
Zapisy pod numerem tel. 32 288 70 82
Koszt: 20 zł.
Zapraszamy!

STYCZEŃ

2022

27 stycznia- Warsztaty rękodzieła Róża z foarmiranu
g1 Kalendarium

27 stycznia o godz. 16:30 w Filii Bibliotecznej nr 5 Mierzęcice Osiedle spotykamy się na warsztatach „Róża z Foarmiranu”

Zapisy pod nr tel.: 32 288 70 82

Koszt: 20 zł

 

 

26 stycznia- Warsztaty czekoladowe
1-1 Kalendarium

26 stycznia 2022 r. zapraszamy dzieci na pyszne warsztaty czekoladowe do GOK-u w Mierzęcicach, ul. Wolności 102a!

Zapisy pod numerem tel.: 32 288 70 82

Koszt: 25 zł.

I Grupa 15:30

II Grupa 17:00

10 stycznia- IV Gminny Konkurs Fotograficzny Zimowe Selfie
a1 Kalendarium

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszym nowym Gminnym Konkursie Fotograficznym! Tematem tegorocznej edycji będzie „Zimowe Selfie”

Obecnie panuje aura mocno nie zimowa ale konkurs trwa aż do końca lutego także na pewno będzie jeszcze wiele okazji do zrobienia świetnego zdjęcia konkursowego
 
Liczy się kreatywne podejście do tematu!
 
Konkurs trwa od 10.01.2022r do 28.02.2022r.
 
Zapraszamy serdecznie!
 
 

GRUDZIEŃ

2021

4 grudnia- Spotkanie z Mikołajem

Grudzień jest miesiącem, gdzie w różnych miejscach na świecie spotkać można uwielbianego przez wszystkich (a zwłaszcza przez dzieci) zawsze uśmiechniętego staruszka z długą, siwą brodą, w charakterystycznej czerwonej czapce. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, św. Mikołaj nie zapomniał także o najmłodszych mieszkańcach gminy Mierzęcice.

4 grudnia br. na terenie Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego w Mierzęcicach zorganizowane zostało obfitujące w atrakcje spotkanie ze św. Mikołajem. Tego dnia dzieci spędzić mogły urocze popołudnie nie tylko w towarzystwie św. Mikołaja, ale także…Pani Mikołajowej, elfów i Pani Choinki. Ogromną radość sprawiło uczestnikom imprezy rozbijanie piniat z cukierkami. Na rodziców czekał świąteczny poczęstunek w postaci świątecznej herbaty z pomarańczą i goździkami, kawy oraz pierniczków. Specjalnie na tą okazję altana, w której odbywało się przedświąteczne spotkanie, przekształciła się w wioskę św. Mikołaja. Nie zabrakło żywych choinek z lampkami, balonowych dekoracji w kształcie gwiazdek, bombek, reniferów, domku z piernika czy pingwinów.

Wszystkie dzieci uczestniczące w wydarzeniu zostały obdarowane przez św. Mikołaja świątecznymi książeczkami oraz mikołajkowymi czapkami. Każdy z uczestników mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie ze św. Mikołajem. Zapewne na długo w pamięci najmłodszych zapiszą się także zabawy z animatorami, podczas których dzieci tworzyły np. długi łańcuch i ozdabiały Panią Choinkę czy przygotowywały się na przyjście Mikołaja.

Jesteśmy przekonani, że jeśli tylko przez cały rok najmłodsi mieszkańcy naszej gminy będą grzeczni, z pewnością w przyszłym roku św. Mikołaj także ich odwiedzi nie zapominając przy tym o prezentach. Może nawet pogoda będzie sprzyjała, by przyjechał na swoich charakterystycznych saniach, w towarzystwie reniferów…

DSC_0103 Kalendarium
DSC_0042 Kalendarium
DSC_0193 Kalendarium
DSC_0065 Kalendarium

LISTOPAD

2021

8 listopada- Konkurs na Najpiękniejszą Kartę Bożonarodzeniową
1-566x800 Kalendarium

Jako, że nim się obejrzymy nadejdą Święta Bożego Narodzenia, serdecznie zapraszamy do udziału w Gminnym Konkursie Plastycznym pn. „Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa”.

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży z terenu Gminy Mierzęcice lub też dzieci uczęszczających do placówek oświatowych zlokalizowanych na terenie Gminy Mierzęcice. Twórcza rywalizacja odbywa się w czerech kategoriach wiekowych:

 • I kategoria wiekowa – dzieci do lat 3,

 • II kategoria wiekowa – dzieci w wieku przedszkolnym,

 • III kategoria wiekowa – uczniowie klas I-III,

 • IV kategoria wiekowa – uczniowie klas IV – VI.

Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać pracę plastyczną w dowolnej technice plastycznej, w formacie A5 (tj. format A4 złożony na pół). Środek kartki powinien być pusty (bez życzeń), zaś sama praca powinna być zgodna z tematem konkursu. Co istotne – każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę, którą wykona samodzielnie!

Prace konkursowe należy dostarczyć w terminie od 8 listopada 2021 r. do 3 grudnia 2021 r., wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia na adres:

Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach

ul. Wolności 102 A, 42-460 Mierzęcice

tel. 32 288 70 82 mail: konkursy@gok.mierzecice.pl

Więcej informacji znajdą Państwo w regulaminie konkursu.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

Regulamin konkursu

Karta zgłoszenia

5 listopada- IV Powiatowy Konkurs Dziennikarski
1-2-566x800 Kalendarium

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież (uczniów szkół podstawowych klas IV-VIII oraz szkół ponadpodstawowych), zamieszkałych na terenie powiatu będzińskiego i/lub uczęszczające tu do placówek oświatowych, do udziału w Powiatowym Konkursie Dziennikarskim „Współczesny patriotyzm. Tradycja”.

Wydarzenie odbywa się pod Patronatem Starosty Będzińskiego Sebastiana Szaleńca i Wójta Gminy Mierzęcice Grzegorza Podlejskiego.

Aby wziąć udział w konkursie należy zgłosić tekst lub nagranie video zgodne z tematem konkursu. Forma dziennikarska dla zgłoszonego tekstu prasowego jest dowolna. Może to być reportaż, wywiad, felieton, zaś dla nagrania video – wywiad telewizyjny.

Na prace oczekujemy od 5 do 30 listopada 2021 r. Tekst lub materiał video można przesłać drogą elektroniczną na adres mailowy - konkursy@gok.mierzecice.pl, za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub złożyć osobiście w siedzibie GOK – ul. Wolności 102, 42-460 Mierzęcice.

Więcej informacji w regulaminie konkursu

Regulamin IV Powiatowego Konkursu Dziennikarskiego

Zgoda na udział w konkursie – osoby niepełnoletnie

Zgoda na udział w konkursie – osoby pełnoletnie

PAŹDZIERNIK

2021

21 października- Pokaz iluzjonistyczny
01-565x800 Kalendarium

Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach zaprasza najmłodszych mieszkańców na pokaz iluzjonistyczny, który odbędzie się 21 października 2021 roku o godz. 17:00 w sali mierzęcickiego GOK.

Tego dnia magiczne sztuczki zaprezentuje przed publicznością Krystian Bączyński- posiadacz tajemniczego kuferka z niebanalną zawartością. Główny bohater przedstawienia gwarantuje wspaniałą zabawę, niezapomniane wrażenia oraz aktywny udział i zaangażowanie publiczności.

Jesteśmy przekonani, że to wesołe wydarzenie jego uczestnicy zapamiętają na dłużej.

Bilety na wydarzenie, w cenie 10 zł od osoby, można nabyć w siedzibie mierzęcickiego GOK. Więcej informacji na temat pokazu można uzyskać pod nr tel. 32 2887082.

Gorąco zapraszamy wszystkie dzieci, które chcą tego dnia odwiedzić tajemniczy świat magii…

6 października- Spektakl O popielu i myszach
2-1-566x800 Kalendarium

Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach zaprasza na spektakl w wykonaniu Studia Teatralnego Krak-Art., pt. „O Popielu i myszach”. Spektakl ma charakter interaktywny, co oznacza, że mali widzowie będą mogli wziąć w nim czynny udział.

Wydarzenie zorganizowane zostanie w sali mierzęcickiego GOK (Mierzęcice ul. Wolności 102a), w dniu 6 października 2021 roku.

Bilety w cenie 10 zł, można nabyć w biurze GOK.

Więcej informacji na temat tego wydarzenia można uzyskać pod nr tel. 32 288 70 82.

Serdecznie zapraszamy!

WRZESIEŃ

2021

21 września- Gminny Konkurs Plastyczny Złota Polska Jesień
1-1-563x800 Kalendarium

Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach zaprasza dzieci i młodzież z terenu gminy Mierzęcice lub uczęszczające do mierzęcickich szkół do udziału w Gminnym Konkursie Plastycznym pt. „Złota Polska Jesień”.

Aby wziąć udział w tej twórczej rywalizacji należy wykonać pracę plastyczną w formacie A4, w dowolnej technice plastycznej, przedstawiającą złotą, polską jesień. Każdy z uczestników może nadesłać tylko jedną pracę konkursową.

Konkurs odbywa się w czerech kategoriach wiekowych:

 • I kategoria wiekowa – dzieci do lat 3;
 • II kategoria wiekowa – dzieci w wieku przedszkolnym;
 • III kategoria wiekowa – uczniowie klas I-III;
 • IV kategoria wiekowa – uczniowie klas IV – VI.

Prace konkursowe należy dostarczyć w terminie od 23 września 2021 r. do 21 października 2021 r. wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia na adres:

Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach ul. Wolności 102 A, 42-460 Mierzęcice.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu.

Regulamin konkursu

Karta zgłoszenia

 

3 września- Piknik w Boguchwałowicach
1-1-566x800 Kalendarium

Mamy dla Państwa świetną wiadomość- niedawno odwołana ze względu na niekorzystne warunki pogodowe impreza, która miała się odbyć pod nazwą: „Piknik na zakończenie wakacji” odbędzie się 3 września 2021 r., w godz. od 16.00 do 19.00 na terenie przy SP w Boguchwałowicach. Tym razem będziemy się bawić na „Pikniku Rodzinnym”.

W programie imprezy, organizowanej przez Urząd Gminy w Mierzęcicach oraz mierzęcicki GOK, znajdą się: animacje, dmuchaniec, stoisko z zabawkami, malowanie na folii, brokatowe tatuaże, malowanie twarzy oraz konkursy z nagrodami. Zachęcamy wszystkich do udziału w tym wydarzeniu zwłaszcza, że tym razem prognozowana jest piękna pogoda! Mamy nadzieję, że rozpoczniecie nadchodzący rok szkolny z uśmiechem na ustach i… razem z organizatorami „Pikniku Rodzinnego”. Znowu potwierdziło się powiedzenie: „Co się odwlecze, to nie uciecze…”

SIERPIEŃ

2021

6, 13, 20 i 27 sierpnia- Kino plenerowe
kino-plenerowe-566x800 Kalendarium

Serdecznie zapraszamy w każdy sierpniowy piątek na kolejną edycję kina plenerowego. Co tydzień w piątkowy wieczór filmowy odbędą się dwa seanse – o godzinie 20:00 z repertuaru kina familijnego, natomiast o 21:30 projekcja filmowa przeznaczona dla starszych widzów (od 16 lat).

Pamiętajcie – to Wy decydujecie o tym, co będziemy oglądać, w formie głosowania internetowego na facebooku Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach.

Plan seansów wygląda następująco:

 • 6 sierpnia (piątek) – teren za GOK,

 • 13 sierpnia (piątek) – teren przy OSP Sadowie,

 • 20 sierpnia (piątek) – boisko przy Przedszkolu Publicznym w Nowej Wsi,

 • 27 sierpnia (piątek) – teren za sklepem „Delikatesy Kubik” w Przeczycach.

Kino plenerowe uzależnione jest od warunków atmosferycznych, a wstęp jest bezpłatny.

Na terenie wydarzenia należy dostosować się do aktualnie obowiązujących przepisów sanitarnych.

 

16 i 24 sierpnia- Sierpniowe wycieczki dla dzieci i młodzieży
2-2-566x800 Kalendarium
1-1-566x800 Kalendarium

Jak co roku zadbaliśmy, by okres wakacji obfitował w wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Mierzęcice. Propozycji na aktywne spędzenie czasu wolnego jest wiele. Jedną z nich są wycieczki, które z pewnością pozwolą ich uczestnikom nie tylko spędzić czas w doborowym towarzystwie, ale także przeżyć ciekawe przygody, zgromadzić nowe doświadczenia, a przede wszystkim dobrze się bawić!

W sierpniu zapraszamy do udziału w dwóch wycieczkach. Pierwsza z nich – wyprawa do Przybynowa pn. „Edukacyjna przygoda w Agroturystyce POD SKAŁKĄ”, organizowana jest 16 sierpnia 2021 r. W programie wyjazdu znalazła się m.in. wizyta w Zwierzyńcu „Pod Skałką”, zwiedzanie Skansenu Wsi Jurajskiej, warsztaty edukacyjne, ognisko z pieczeniem kiełbasek, słodki poczęstunek oraz wycieczka kolejką „Jurajski Ekspress”. Koszt wyjazdu wynosi 50 zł.

Druga z wycieczek odbędzie się 24 sierpnia 2021 r. i będzie obejmować zwiedzanie „Bajki Pana Kleksa”. Koszt udziału w wydarzeniu wynosi 50 zł. W trakcie tej wyprawy jej uczestnicy dowiedzą się m.in. jak wiersze Jana Brzechwy mogą zainspirować do wykonania unikalnych prac plastycznych oraz czym jest upcykling. Poszerza także swoją wiedzę o to, jak wykorzystywać użytecznie przedmioty, które z pozoru przeznaczone są do wyrzucenia.

W przypadku obu wycieczek zbiórka uczestników zaplanowana jest o godz. 8.00 pod budynkiem mierzęcickiego GOK.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, dzieci i młodzież mogą skorzystać tylko z udziału w jednej, wybranej przez siebie propozycji wyjazdu.

Zapisy do udziału w obu wycieczkach prowadzone są pod nr telefonicznym mierzęcickiego GOK-32 288 70 82.

Informujemy zainteresowanych, że od momentu deklaracji udziału w wybranej wycieczce należy do 3 dni roboczych uzupełnić wymaganą dokumentację oraz uiścić opłatę za wyjazd.

Zgoda na wycieczkę – Agroturystyka pod Skałką

Zgoda na wycieczkę – Bajka Pana Kleksa

Zachęcamy do aktywnego spędzania czasu wakacji z mierzęcickim GOK.

28 sierpnia- Zakończenie wakacji
2-566x800 Kalendarium

Urząd Gminy w Mierzęcicach oraz Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach serdecznie zaprasza najmłodszych mieszkańców naszej gminnej społeczności na zakończenie wakacji w ramach akcji „Lato w Gminie Mierzęcice”.

Impreza odbędzie się 28 sierpnia 2021r. w godz. od 15.00 do 18.00 na terenie przy Szkole Podstawowej w Boguchwałowicach.

W programie wydarzenia zaplanowano: animacje, stoisko z farbowaniem własnych ubrań, duże bańki mydlane, malowanie na folii, brokatowe tatuaże, malowanie twarzy, konkursy z nagrodami. Gwarantujemy udaną zabawę i mnóstwo atrakcji!

Serdecznie zapraszamy!

26 sierpnia- Warsztaty kubki dekorowane gliną polimerową
1-566x800 Kalendarium

Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach serdecznie zaprasza dorosłych mieszkańców naszej gminnej społeczności na warsztaty dekorowania kubków gliną polimerową.

Zajęcia odbędą się 26 sierpnia br., o godz.17.00 w Filii Bibliotecznej nr 5 w Mierzęcicach Osiedlu. Koszt udziału w warsztatach wynosi 20 zł. Zapisy prowadzą pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach pod nr tel. 32 288 708 2. Obowiązuje ograniczona liczba miejsc.

Serdecznie zapraszamy!

5 sierpnia- Warsztaty łapacze snów z makramy
n-1-566x800 Kalendarium

Zapraszamy osoby dorosłe na warsztaty rękodzieła, podczas których tworzone będą łapacze snów z makramy.

Wydarzenie zorganizowane zostanie 5 sierpnia 2021r. o godz. 17:00 w Filii Bibliotecznej nr 5 w Mierzęcicach Osiedlu. Opłata za udział w warsztatach wynosi 20 zł. Więcej informacji oraz zapisy- prowadzi biuro GOK w Mierzęcicach pod numerem tel. 32 2887082.

Nie zwlekaj! Już dziś zgłoś swoją chęć udziału w tych zajęciach, gdyż obowiązuje ograniczona ilość miejsc! Zapraszamy!

Regulamin

Oświadczenie świadomości ryzyka

LIPIEC

2021

22 lipca- Warsztaty perkusyjne
perkusyjne-566x800 Kalendarium

Celem warsztatów jest praktyczna umiejętność gry w stopniu podstawowy w czterech grupach instrumentów perkusyjnych zarówno perkusyjnych zarówno membranofonów jak i idiofonów. Uczestnik przejdzie przez każdą grupę instrumentów ucząc się podstawowych uderzeń i wykonując wspólnie parę utworów muzyki etnicznej, rockowej i popularnej.

Warsztaty poprowadzi Dariusz Wantuch – wibrafonista, perkusista i aranżer, wokalista zespołu AVOCADO oraz finalista pierwszej edycji X-FACTOR.
Zapraszamy serdecznie dzieci od 7 lat na darmowe warsztaty perkusyjne.
Zajęcia zorganizowane zostaną jednorazowo 22 lipca 2021 roku, w godz. od 13.00 do 15.00 w budynku Filii Bibliotecznej nr 5 w Mierzęcicach Osiedlu, przy ul. Kolejowej 120.

Nie zwlekaj i już dziś zapisz swoje dziecko się na te ciekawe zajęcia muzyczne. Więcej informacji udzielają pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach, pod nr tel. 32 2887082. Także i w tym miejscu prowadzone są zapisy, na które obowiązuje ograniczona liczba miejsc.
Serdecznie zapraszamy!

14 lipca- III Gminny Konkurs Fotograficzny Wspomnienia z wakacji
plapla-566x800 Kalendarium

Zapraszamy do udziału w III Gminnym Konkursie Fotograficznym pn. „Wspomnienia z wakacji”, nad którym patronat objął Wójt Gminy Mierzęcice Grzegorz Podlejski. Konkurs dedykowany jest dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych z terenu gminy Mierzęcice. Termin nadsyłania prac w konkursie upływa 31 sierpnia 2021r.

Prace konkursowe oceniane będą w czterech kategoriach wiekowych:

 • I kategoria wiekowa – 7-10 lat;

 • II kategoria wiekowa – 11-14 lat;

 • III kategoria wiekowa – 15-17 lat;

 • IV kategoria wiekowa – osoby dorosłe.

Należy pamiętać o tym, że do prac konkursowych wymagane jest dołączenie karty zgłoszenia podpisanej przez pełnoletniego uczestnika konkursu lub rodzica/opiekuna prawnego dziecka. Karta zgłoszenia stanowi Załącznik nr 1 do Regulaminu konkursowego. Prace niezwiązane z tematem konkursu, opisane nieprawidłowo, bez opisu, bez karty zgłoszenia, w nieodpowiednim formacie bądź niekompletne zostaną odrzucone. Zastrzegamy sobie prawo do wykorzystania wszystkich nadesłanych fotografii w publikacjach związanych z konkursem oraz w innych celach związanych z promocją i reklamą Gminy Mierzęcice.

Oceny zdjęć i wyboru nagrodzonych i wyróżnionych dokona powołana przez nas Komisja Konkursowa. O wynikach konkursu, wystawie prac oraz wręczeniu nagród laureaci zostaną powiadomieni w jak najkrótszym terminie. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone także na stronie internetowej Gminy Mierzęcice www.mierzecice.pl oraz na fanpagu naszego GOK-u.

Karta zgłoszenia

Regulamin

Szczegółowych informacje:

tel. 32 288 70 82

e-mail: konkursy@gok.mierzecice.pl

Zachęcamy do udziału w konkursie!

CZERWIEC

2021

28 czerwca- Dobry Wieczór z Pakosińską
b1f-551x800 Kalendarium

Serdecznie zapraszamy na spektakl pt. „Dobry wieczór z Pakosińską”, który odbędzie się 28 czerwca 2021r. o godz. 18.00, w budynku GOK przy ul. Wolności 102 A. Bilety w cenie 50 zł do nabycia w biurze GOK. Zapisy pod nr 32 288 70 82.

Podczas monodramu Katarzyna Pakosińska – odkryje wiele tajemnic – również tych z własnego życiorysu, zasypie anegdotami i odpowie na wiele życiowych pytań. Podczas przedstawienia będzie można usłyszeć specjalnie wybrane utwory, w oryginalnych aranżacjach Grupy MoCarta, z multimedialnym udziałem kwartetu smyczkowego. (źródło: biletyna.pl)

Regulamin

Oświadczenie świadomości ryzyka

26 czerwca- Discobus w Gminie Mierzęcice
Discobus-566x800 Kalendarium

Wójt Gminy Mierzęcice Grzegorz Podlejski zaprasza najmłodszych mieszkańców naszej gminy na rozpoczęcie wakacji, które zorganizowane zostanie 26 czerwca 2021r. Tego dnia gminę Mierzęcice odwiedzi DISCOBUS z Myszką Miki. Dla dzieci przewidziano szereg atrakcji m.in.: animacje, słodkie upominki, taniec oraz mnóstwo dobrej zabawy!

DISCOBUS zawita do każdego z sołectw! Poniżej przedstawiamy harmonogram przystanków DISCOBUSA w poszczególnych sołectwach.

 • 10:00 - Mierzęcice-teren przy GOK;
 • 10:40 - Mierzęcice Osiedle-teren rekreacyjno-grillowy;
 • 11:20 - Mierzęcice II-teren przy OSP;
 • 12:00 - Boguchwałowice-teren przy Szkole Podstawowej;
 • 12:40 - Przeczyce-ul. 21 Stycznia (obok sklepu Lewiatan);
 • 13:20 -Toporowice-parking przy kapliczce pw. św. Krzysztofa;
 • 14:00 - Najdziszów-plac zabaw;
 • 14:40 - Nowa Wieś-teren przy OSP;
 • 15:20 - Zawada-plac zabaw;
 • 16:00 - Sadowie-teren przy OSP.

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec przesunięciu. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!

24 czerwca- Warsztaty Kokedama
1-566x800 Kalendarium

Zajęcia zorganizowane zostaną 24 czerwca 2021 roku, o godz.16.00 w budynku Filii Bibliotecznej nr 5 w Mierzęcicach Osiedlu, przy ul. Kolejowej 120.

Koszt udziału w warsztatach wynosi 20 zł.

Uczestnicy zajęć, pod okiem profesjonalnego instruktora stworzą przepiękny, wiszący ogród pod nazwą KOKEDAMA.

Nie zwlekaj i już dziś zapisz się na te kreatywne i jakże praktyczne zajęcia. Więcej informacji udzielamy pod nr tel. 32 2887082

Ze względu na pandemię koronawirusa oraz wprowadzone obostrzenia sanitarne, do udziału w warsztatach niezbędne jest posiadanie własnej maseczki oraz zapoznanie się regulaminem prowadzonych zajęć.

Serdecznie zapraszamy

Regulamin

Oświadczenie świadomości ryzyka

23 czerwca- Pokaz Zwierząt Świata
P32-566x800 Kalendarium

Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach zaprasza na „Pokaz zwierząt świata”.

Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca 2021 roku w Filii Bibliotecznej Nr 5 w Mierzęcicach Osiedlu. Uczestników I grupy zapraszamy na godz. 15.00, II grupy -na godz.16.10, zaś III- na godz.17.20. Bilety wstępu w cenie 15 zł.

Zapisy na pokaz pod nr tel. mierzęcickiego GOK: 32 2887082.

Regulamin

Oświadczenie świadomości ryzyka

17 czerwca- Warsztaty tworzenia kartek z życzeniami dla nauczycieli
plakat-566x800 Kalendarium

17 czerwca 2021r., o godz.16.00, organizujemy dla dzieci i młodzieży warsztaty, podczas których uczestnicy stworzą kartkę z życzeniami dla swojego nauczyciela z okazji zakończenia roku szkolnego

Warsztaty odbędą się w budynku Filii Bibliotecznej nr 5 w Mierzęcicach Osiedlu, przy ul. Kolejowej 120.

Koszt udziału w warsztatach wynosi 10 zł.

Więcej informacji na temat wydarzenia, a także zapisy na nie prowadzimy pod nr tel. 32 288 70 82. O udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń. Ilość miejsc jest ograniczona

Regulamin

Oświadczenie świadomości ryzyka

15 czerwca- Warsztaty stomatologiczne
3-566x800 Kalendarium

Wydarzenie zorganizowane zostanie 15 czerwca br. w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II w Mierzęcicach, przy ul. Wolności 62 a.

Ze względu na ograniczenia epidemiologiczno-sanitarne, uczestnicy podzieleni zostaną na dwie grupy.

Pierwsza grupa rozpocznie zajęcia o godz.16.00, zaś druga o 17.00.

Opłata za udział w warsztatach wynosi 20 zł. Więcej informacji oraz zapisy- prowadzimy pod numerem tel. 32 2887082.

Nie zwlekaj! Już dziś zgłoś swoją chęć udziału w tych zajęciach gdyż obowiązuje ograniczona ilość miejsc

Regulamin

Oświadczenie świadomości ryzyka

4 czerwca- Dzień Dziecka z Ruphertem & Rico
2-566x800 Kalendarium

4 czerwca 2021r. Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach zaprasza na Wielki Koncert Rodzinny pn. „Ale wkoło jest wesoło”.

W programie wydarzenia, które zorganizowane zostanie tego dnia w godz. od 16.00 do 19.00 na terenie zlokalizowanym za budynkiem mierzęcickiego GOK (przy ul. Wolności 102 A), przewidziano m.in.:

 • olbrzymi domek klaunów;
 • deszcz baniek mydlanych;
 • confetti;
 • gadżety cyrkowe dla dzieci.

Imprezę poprowadzi znany najmłodszym mieszkańcom naszej gminy duet Ruphert i Rico.

Zapisy do udziału w imprezie oraz więcej informacji na jej temat udziela mierzęcicki GOK pod nr tel. 32 288 70 82. Liczba miejsc ograniczona!

Zachęcamy do wspólnej zabawy!

Regulamin

Oświadczenie świadomości ryzyka

MAJ

2021

13 maja- Warsztaty Flower Box
flower-box-566x800 Kalendarium

Jako, że wielkimi krokami zbliża się 26 maja, pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach zapraszają dzieci i młodzież z naszej gminnej społeczności do udziału w bezpłatnych warsztatach domowych pn. „Flower box na Dzień Matki””.

Osobom, które zgłoszą się do udziału w twórczych aktywnościach zostaną dostarczone do domu specjalnie przygotowane pakiety, które zawierają nie tylko wszystkie potrzebne materiały, ale także szczegółową instrukcję wykonania niepowtarzalnych prezentów dla mam. Przewidywanym terminem dostarczenia pakietów będzie 21 maja 2021 roku.

Zapisy do udziału w warsztatach pod nr tel. 32 288 70 82.

Zachęcamy do twórczego spędzania czasu z mierzęcickim GOK! 

Regulamin Domowych Warsztatów

Zgoda na uczestnictwo dziecka w Domowych Warsztatach

13 maja- Warsztaty tworzenia kartek okolicznościowych
kartka-okolicznosciowa-566x800 Kalendarium

Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach serdecznie zapraszają dorosłych mieszkańców naszej gminy do udziału w warsztatach domowych tworzenia niepowtarzalnych kartek okolicznościowych, które będą stanowiły niezapomniany prezent od serca na urodziny, ślub czy inne uroczystości.

Osobom, które zgłoszą się do udziału w twórczych aktywnościach zostaną dostarczone do domu specjalnie przygotowane pakiety, które zawierają nie tylko wszystkie potrzebne materiały, ale także szczegółową instrukcję wykonania kreatywnych dzieł. Przewidywanym terminem dostarczenia pakietów będzie 21 maja 2021 roku.

Zapisy do udziału w warsztatach prowadzi Gminny Ośrodek Kultury pod nr tel. 32 288 70 82.

O udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń ze względu na ograniczoną ilość pakietów, zatem zachęcamy do szybkiego kontaktu z mierzęcickim GOK.

Regulamin Domowych Warsztatów

Zgoda na udział w Domowych Warsztatach

KWIECIEŃ

2021

25 kwietnia- Zapisy na zajęcia teatralne
fghnsfgsfg-565x800 Kalendarium

Już dziś zachęcamy dzieci i młodzież z terenu gminy Mierzęcice do udziału w zajęciach teatralnych z wykorzystaniem nowych technologii oraz technik radiowych i filmowych!

Równocześnie informujemy, że zajęcia odbywać się będą w trybie stacjonarnym w budynku mierzęcickiego GOK od momentu, gdy zniesione zostaną obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne w związku z pandemią COVID-19.

Te artystyczne i niezwykle cenne dla rozwoju dzieci i młodzieży zajęcia obejmować będą: rozgrzewkę, zajęcia dykcyjne, oddechowe, logopedyczne, pracę z mikrofonem i kamerą z wykorzystaniem nowych technologii, montaż materiałów filmowych z wykorzystaniem technik słuchowiskowych. W ich trakcie zastosowane zostaną następujące techniki: teatr cieni, teatr lalek, teatr w żywym planie.

A jakie są korzyści płynące z udziału Twojego dziecka w zajęciach teatralnych? Jest ich mnóstwo! Przede wszystkim Twoje dziecko:

 • rozwija swoją wyobraźnię, pewność siebie oraz wiedzę;

 • uczy się wyrażania emocji oraz rozwija swoje umiejętności

 • interpersonalne i inteligencję emocjonalną;

 • trenuje spostrzegawczość;

 • przełamuje swoją nieśmiałość;

 • uczy się wyciszenia i panowania nad sobą;

 • uczy się wyrażania myśli i zwiększa zasób słownictwa;

 • rozwija swoje możliwości muzyczne, plastyczne, ruchowe i słowne.

22 kwietnia- Domowe warsztaty Quilling oraz Pacynka z papieru
gggg4343333 Kalendarium

Zapraszamy najmłodszych mieszkańców gminy do udziału w warsztatach domowych, podczas których uczestnicy wykonają pacynki oraz stworzą twórcze prace w technice quillingu.

Osobom, które zgłoszą się do udziału w obu kreatywnych aktywnościach dostarczone zostaną do domu specjalnie przygotowane pakiety, które zawierają nie tylko wszystkie potrzebne materiały, ale także szczegółową instrukcję wykonania kreatywnych dzieł.

Pakiety dostarczane zostaną do domostw uczestników 30 kwietnia 2021 roku. Zapisy do udziału w warsztatach prowadzone są pod nr tel. 32 288 70 82

Warto dodać, że podczas zapisów należy zadeklarować wybór poszczególnego warsztatu (lub obu warsztatów równocześnie).

Zapisy do udziału w jednym z warsztatów nie będą traktowane jako deklaracja udziału w obu warsztatach. O udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń. Serdecznie zachęcamy do udziału!

Regulamin Domowych Warsztatów

Karta zgłoszenia Pacynka z papieru

Karta zgłoszenia Quilling

21 kwietnia- Warsztaty Akademii Ekologii
hhhhhh-566x800 Kalendarium
 

Zapraszamy do udziału w niezwykle istotnym dla naszego środowiska naturalnego oraz nas samych przedsięwzięciu pn. „Akademia Ekologii”.

Wydarzenie to, w związku z wprowadzonymi obostrzeniami pandemicznymi, przeprowadzone zostanie w formule domowej.

Do udziału w nim zapraszamy uczniów szkół podstawowych, zamieszkujących naszą gminę.

W ramach „Akademii Ekologii” jej uczestnicy wykonywać będą m.in. użyteczne przedmioty z odpadów, surowców wtórnych, przeprowadzać będą ciekawe doświadczenia ilustrujące negatywne skutki degradacji środowiska naturalnego, wykonają nietuzinkowe prace plastyczne, a przede wszystkim-poszerzą swoją wiedzę na temat ekologii i dbania o naszą planetę. Wydarzenie podzielone zostanie na IV moduły pn.:

 • Segregowanie i recykling;

 • Pod ochroną;

 • Zanieczyszczenie planety;

 • Dobre nawyki.

Zapisy do udziału w „Akademii Ekologii” prowadzi mierzęcicki GOK pod nr tel. 32 288 70 82. Równocześnie informujemy, że osoby, które zgłoszą swój akces w wydarzeniu zostaną zakwalifikowane do wszystkich czterech modułów jednocześnie.

Nie ma możliwości udziału w wybranych przez siebie modułach!

Zapewniamy świetną zabawę, ciekawe doświadczenie, solidną porcję ekologicznej wiedzy i nietuzinkowe pomysły na nadanie drugiego życia na pozór nieprzydatnym przedmiotom. Z niecierpliwością czekamy na uczestników. Nie zwlekajcie i już dziś zgłoś się do Akademii Ekologii

Regulamin Akademii Ekologii

Karta zgłoszenia

MARZEC

2021

20 marca- Powiatowy konkurs na stworzenie Gry Edukacyjnej ze Smoczycą Klarą
plakat-30-czerwca-2021-566x800 Kalendarium

Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach oraz Komenda Powiatowa Policji w Będzinie – Organizatorzy konkursu na stworzenie edukacyjnej gry planszowej dla całej rodziny, której główną bohaterką będzie Smoczyca Klara zdecydowali o wydłużeniu terminu składania prac konkursowych do 30 czerwca 2021 r.

Przypominamy, że aby wziąć udział w twórczej rywalizacji należy stworzyć grę planszową w oparciu o planszę formatu A4 lub A3, która może być przeznaczona dla całej rodziny. Każdy z uczestników konkursu, oprócz stworzenia planszy oraz dodatkowych elementów niezbędnych do gry (pionki, karty, etc.), musi przedstawić również szczegółową instrukcję gry (jako osobny załącznik w formie tekstowej).

Każda zgłoszona praca może mieć tylko jednego autora oraz musi zostać podpisana na odwrocie planszy imieniem, nazwiskiem, adresem oraz telefonem kontaktowym uczestnika konkursu. Grę można wykonać w dowolnej technice.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Starosta Powiatu Będzińskiego Sebastian Szaleniec, Komendant Powiatowy Policji w Będzinie insp. Arkadiusz Więcek, Wójt Gminy Mierzęcice Grzegorz Podlejski.

Prace konkursowe należy przesłać lub dostarczyć na adres Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach (42-460 Mierzęcice ul. Wolności 102a) w terminie do 30 czerwca 2021 roku. Aby wziąć udział w konkursie należy zapoznać się z jego regulaminem. Warunkiem przyjęcia zgłoszenia jest wypełnienie oświadczenia, które stanowi załącznik do regulaminu konkursowego.

Na autorów najlepszych prac w każdej z kategorii wiekowych czekają nagrody! Warto dodać, że przyznane zostaną także wyróżnienia za nowatorskie techniki wykonania oraz walor edukacyjny prac! Wyboru laureatów dokona Komisja Konkursowa powołana przez Organizatorów.

Jury będzie oceniać prace pod względem: nowatorskiej techniki, czytelności reguł zabawy, pomysłowości i atrakcyjności oraz walorów edukacyjnych. Wybrane przez Komisję Konkursową prace konkursowe opublikowane zostaną na stronach internetowych www.mierzecice.pl, stronie Starostwa Powiatowego w Będzinie www.powiat.bedzin.pl, na stronie www.bedzin.pl, stronie KPP Będzin www.bedzin.policja.gov.pl, w gazecie powiatowej „Powiatowa Press” oraz w gazecie Gminny Mierzęcice „Panorama Gminy Mierzęcice”, profilu Facebook Starostwa Powiatowego w Będzinie oraz profilu Facebook GOK Mierzęcice.

Jeszcze raz zachęcamy do udziału w wydarzeniu!

Regulamin konkursu

Oświadczenie rodzica / opiekuna prawnego uczestnika Konkursu

Oświadczenie pełnoletniego uczestnika

16 marca- Warsztaty domowe dla dorosłych Wielkanocne Wianki
158667287_1160109674420808_8320796721267163381_n Kalendarium

Zapisy pod nr. tel.: 32 288 70 82

Planowany termin dostawy pakietów 22.03.2021r.

16 marca- Domowe warsztaty – Scrapkowe jajko na piku
158866976_1160108131087629_1149265249750554140_n Kalendarium

Zapisy pod nr. tel.: 32 288 70 82

Planowany termin dostawy pakietów 22.03.2021r.

9 marca- Gminny Konkurs Plastyczny na najpiękniejszą kartę wielkanocną
158908207_1159947901103652_6458340285404752338_n Kalendarium

Konkurs polega na wykonaniu kartki wielkanocnej za pomocą dowolnej techniki. Format kartki A5 (złożona kartka A4).

Zdjęcia wykonanej pracy konkursowej wraz ze zdjęciem/skanem karty zgłoszenia należy przesłać na adres: konkursy@gok.mierzecice.pl w terminie od 9 do 24 marca 2021 r.

Regulamin konkursu

Karta zgłoszenia do konkursu

5 marca- Domowe warsztaty „Kapelusz dla damy”
154554546_1152173548547754_2525403570287201938_n Kalendarium

Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach zapraszają dorosłych mieszkańców naszej gminnej społeczności do udziału w bezpłatnych warsztatach domowych pn. „Kapelusz dla mamy”.

Osobom, które zgłoszą się do udziału w twórczych aktywnościach zostaną dostarczone do domu specjalnie przygotowane pakiety, które zawierają nie tylko wszystkie potrzebne materiały, ale także szczegółową instrukcję wykonania niepowtarzalnych nakryć głowy. Przewidywanym terminem dostarczenia pakietów będzie 5 marca 2021 roku.

Zapisy do udziału w warsztatach prowadzi Gminny Ośrodek Kultury pod nr tel. 32 288 70 82

Zachęcamy do twórczego spędzania czasu z mierzęcickim GOK!

Regulamin Domowych Warsztatów

Zgoda na uczestnictwo w Domowych Warsztatach Kapelusz dla damy

5 marca- Warsztaty domowe tworzenia zakładki do książek
121 Kalendarium

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z terenu naszej gminy do udziału w warsztatach domowych tworzenia zakładek do książek w kształcie sowy.

Osobom, które zgłoszą się do udziału w twórczych aktywnościach zostaną dostarczone do domu specjalnie przygotowane pakiety, które zawierają nie tylko wszystkie potrzebne materiały, ale także szczegółową instrukcję wykonania kreatywnych dzieł.

Przewidywanym terminem dostarczenia pakietów będzie 5 marca 2021 roku. Zapisy do udziału w warsztatach prowadzi Gminny Ośrodek Kultury pod nr tel. 32 288 70 82

O udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń ze względu na ograniczoną ilość pakietów!

Regulamin Domowych Warsztatów

Zgoda na uczestnictwo dziecka w Domowych Warsztatach Zakładka do ksiązki w kształcie sowy

Luty

2021

4 luty- Walentynkowe warsztaty kulinarne
146191461_1138915613206881_1332106122712357584_n-566x800 Kalendarium

Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach oraz Little Cook – mobilne warsztaty kulinarne dla dzieci zapraszają dzieci i młodzież z terenu naszej gminy do udziału w kulinarnych warsztatach, których uczestnicy dowiedzą się, jak przygotować WALENTYNKOWE SERDUSZKA Z PANNA COTTY.

Co istotne, ze względu na panujące obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne wydarzenie zorganizowane zostanie w  formule domowej.

Zapisy do udziału w warsztatach prowadzone są pod nr tel. 32 2887082

Nie zwlekaj, z pewnością to wydarzenie wzbogaci Twoją pociechę o nowe umiejętności kulinarne, a efekty zajęć na zawsze zapamięta Twoje podniebienie!

Regulamin kulinarnych warsztatów domowych

Zgoda rodzica na udział dziecka w warsztatach kulinarnych

Styczeń

2021

10 stycznia- Rozpoczynamy II tydzień Ferii Zimowych z Gminą Mierzęcice
1-566x800 Kalendarium

Kreatywne ferie w Mierzęcicach. Chcesz, by Twoje dziecko twórczo spędzało czas nietypowych ferii zimowych w domu? Dbasz o to, by rozwijało się manualnie? Mierzęcicki GOK przygotował ofertę kreatywnego spędzania II tygodnia ferii w domu.

Od 11 do 15 stycznia Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach zaprasza do udziału w bezpłatnych warsztatach domowych tworzenia:

 • origami,
 • zawieszek porcelanowych,
 • kulinarnych (wypieku ciasteczek owsianych),
 • prezentów dla babci i dziadka,
 • ozdobnych słoiczków.

Rodziców i opiekunów dzieci zainteresowanych udziałem w w/w warsztatach domowych prosimy o niezwłoczny kontakt telefoniczny – 32 288 70 82, gdyż o udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń ze względu na ograniczoną ilość zestawów.

Ponadto, zachęcamy młodych mieszkańców naszej gminy do udziału w Gminnym Konkursie na Nietypowy karmnik. Termin nadsyłania zdjęć wykonanych prac trwa od 11 do 15 stycznia 2021r. Fotografie karmników powinny zostać wysłane na adres: konkursy@gok.mierzecice.pl

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z propozycji Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach.

Zgoda na udział w warsztatach domowych

Regulamin warsztatów domowych

Regulamin Gminnego Konkursu na Nietypowy karmnik

Karta zgłoszenia do Gminnego Konkursu na Nietypowy karmnik

4 stycznia- Konkurs na najpiękniejszą maskę karnawałową
12-566x800 Kalendarium
Zapraszamy do udziału w Gminnym Konkursie Plastycznym pt. „Najpiękniejsza maska karnawałowa” 
 
Zdjęcia wykonanych masek wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia należy wysyłać na adres konkursy@gok.mierzecice.pl w terminie od 4 do 8 stycznia 2021 roku.
 

Grudzień

2020

22 grudnia- Ferie w Gminie Mierzęcice- Tydzień pierwszy
pla-566x800 Kalendarium

Ze względu na wprowadzone obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach wprowadza nową formułę spędzania wolnego czasu podczas zimowej przerwy

Zapraszamy najmłodszych mieszkańców naszej gminy do udziału w kreatywnych warsztatach domowych, które umilą czas odpoczynku od nauki i jednocześnie rozwiną nowe umiejętności.
W pierwszym tygodniu ferii bez wychodzenia z domu i BEZPŁATNIE można wziąć udział w warsztatach:
 • tworzenia drewnianej biżuterii, 
 • tworzenia papierowych misek, 
 • tworzenia soli do kąpieli, 
 • tworzenia szkatułek z piankoliny, 
 • tworzenia mini mydełek, 
 • kulinarnych – przygotowanie mini deserków. 
Już dziś zgłoś udział swojego dziecka w warsztatach dzwoniąc pod nr tel. 32 2887082 i podając m.in. adres zamieszkania, pod który dostarczone zostaną przez pracowników mierzęcickiego GOK zestawy do udziału w zajęciach.
 
Terminy dostarczania zestawów:
 • 4 stycznia: warsztaty pn. „drewniana biżuteria”, „papierowe miski”, „sole do kąpieli”,
 • 5 stycznia: warsztaty pn. „szkatułki z piankoliny”, „mini mydełka”, „kulinarne – mini deserki”.
Ze względu na ograniczoną ilość zestawów o udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń.
To jednak nie wszystko… Najmłodszych członków naszej gminnej społeczności zachęcamy także do udziału w Gminnym Konkursie Plastycznym pt. „Najpiękniejsza maska karnawałowa”. Zdjęcia wykonanych prac wraz z wypełnioną karta zgłoszenia należy nadsyłać w terminie od 4 do 8 stycznia 2021 roku na adres e-mail: konkursy@gok.mierzecice.pl
 
Tegoroczna akcja „Ferie w Gminie Mierzęcice” jest współfinansowania ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mierzęcicach.
Harmonogram zajęć na drugi tydzień ferii zimowych ogłoszony zostanie 4 stycznia 2021 roku. Zachęcamy do licznego udziału w proponowanych, twórczych formach spędzania wolnego czasu w domu. Gwarantujemy kreatywną zabawę i mnóstwo ciekawych pomysłów!
 
 
16 grudnia- Warsztaty z Doktorem Paj-Chi-Wo
pla-8-566x800 Kalendarium

Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach już po raz trzeci organizuje warsztaty transmitowane on- line z Bajki Pana Kleksa. Tym razem prowadzącym warsztaty będzie Doktor Paj-Chi-Wo.

Wydarzenie odbędzie się 16 grudnia 2020r. o godzinie 17.00.
 
Podczas tego spotkania na wizji Doktor Paj-Chi-Wo zadba o to, aby podczas nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia nie nudził się żaden spośród małych adeptów nauki. Z racji ograniczonej ilości miejsc, o udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń.
 
Aby wziąć w nich udział należy przesłać zgłoszenie na maila: konkursy@gok.mierzecice.pl. W temacie wiadomości należy wpisać: DOKTOR PAJ-CHI-WO – ZGŁOSZENIE oraz dołączyć zgodę na uczestnictwo w warsztatach.
 
Na adres, z którego zostało przesłane zgłoszenie, kilka dni przed wydarzeniem zostanie udostępniona lista materiałów potrzebnych do wykonania zajęć oraz link, pod którym odbędzie się transmisja.
Nie zwlekaj, już dziś zgłoś akces swojego dziecka do udziału w tym ciekawym i rozwijającym wydarzeniu!
14 grudnia- Warsztaty Świąteczne witraże
pla-11-565x800 Kalendarium

Zachęcamy dzieci z terenu gminy Mierzęcice do udziału w domowych warsztatach pn. „Świąteczne witraże”.

Zajęcia te będą się odbywały w nowej formule, w związku z obostrzeniami związanymi z pandemią Covid-19.

Ze względu na ograniczoną ilość zestawów potrzebnych do udziału w tym wydarzeniu – o udziale w nim decyduje kolejność zgłoszeń uczestników

Termin dostawy pakietów został zaplanowany na 14 grudnia br.

Więcej informacji na temat warsztatów oraz zapisy- pod nr tel. 32 288 70 82.

Regulamin

Karta zgłoszenia

9 grudnia- Warsztaty Eko sztuka
pla-7-566x800 Kalendarium

Już po raz drugi zapraszamy do udziału w warsztatach on-line, transmitowanych z Bajki Pana Kleksa!

Tym razem wydarzenie odbędzie się 9 grudnia 2020r. o godz. 17:00, a jego tematem przewodnim będzie EKO SZTUKA
Udział w warsztatach jest bezpłatny – aby wziąć udział w warsztatach należy przesłać zgłoszenie na adres konkursy@gok.mierzecice.pl. W temacie wiadomości należy wpisać: WARSZTATY EKO SZTUKA – ZGŁOSZENIE, w treści wiadomości należy podać imię i nazwisko uczestnika/uczestników warsztatów. Do zgłoszenia należy załączyć również zgodę na uczestnictwo w warsztatach, którą należy podpisać i odesłać skan/zdjęcie.
 
Na adres, z którego zostanie wysłane zgłoszenie, na kilka dni przed wydarzeniem zostanie udostępniona lista materiałów potrzebnych do czynnego uczestnictwa w zajęciach oraz link, pod którym odbędzie się transmisja.
 
W wydarzeniu mogą uczestniczyć całe rodziny – do czego serdecznie zachęcamy!
 
Warsztaty prowadzone będą przez zawodowego popularyzatora nauki oraz doświadczonego animatora. Wydarzenie nadawane jest na żywo, prosto z wnętrza Bajki Pana Kleksa. Podczas połączenia uczestnicy warsztatów zgromadzeni przed ekranem komputera, smartfona czy tabletu zamienią się na chwilę w małych chemików, a także nauczą się jak kreatywnie wykorzystać rzeczy z pozoru już niepotrzebne (upcyklingu).
 
Dodatkowo, po wydarzeniu wszyscy uczestnicy otrzymają 3 autorskie e-booki:
 • „15 pomysłów na rodzinne Święta”- animatorzy Bajki przedstawią w nim swoje pomysły na ciekawe spędzenie Gwiazdki,
 • „Pyszne Święta”- przewodnik kulinarny, przygotowany przez Szefa Kuchni Hotelu Rezydencja Luxury- Krystiana Cieślę,
 • „Familijne warsztaty naukowe”- zbiór domowych eksperymentów, przygotowanych przez zespół naukowców pod patronatem dr Książczyka.
Ponownie zachęcamy do udziału w konkursie związanym z warsztatami EKO SZTUKA! Spośród zdjęć z warsztatów on-line zamieszczonych w komentarzu pod postem, wybierzemy i nagrodzimy najlepsze
 
Do wygrania:
 • Voucher 1+1 na wstęp do Bajki Pana Kleksa w Katowicach ważny do 31.12.2021,
 • Puzzle, ekologiczna smycz oraz skarpetki z Bajki Pana Kleksa.
Już dziś zgłoś swoje dziecko do udziału i wpraw swoją rodzinę w przedświąteczny nastrój. Poczuj razem z nami magię świąt!

Listopad

2020

25 listopada- Warsztaty Wielki Elektronik
pla-9-566x800 Kalendarium

Zapraszamy do udziału w warsztatach on-line transmitowanych z Bajki Pana Kleksa

Czy Twoje dziecko zna już zasadę działania fajerwerków czy zimnych ogni? A może chciałbyś, by nabyło umiejętność zbudowania własnej lampki z pomarańczy? Czy podczas wspólnych wypieków zadawało już pytanie, co sprawia, że ciasteczka są puszyste? Jeśli chcesz, by poznało odpowiedzi m.in. na powyższe pytania oraz wiele innych zagadnień naukowych- niezwłocznie zapisz swoją pociechę na warsztaty pn. „Wielki Elektronik”, prowadzone on line z „Bajki Pana Kleksa.”

Warsztaty odbędą się 25 listopada br. o godzinie 17.00. Będą trwać 45 minut. Podczas tego wydarzenia Wielki Elektronik zadba o to, aby podczas nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia nie nudził się żaden spośród małych adeptów nauki. Z racji ograniczonej ilości miejsc, o udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń
Aby wziąć udział w warsztatach należy przesłać zgłoszenie na maila: konkursy@gok.mierzecice.pl. W temacie wiadomości należy wpisać: WARSZTATY WIELKI ELEKTRONIK – ZGŁOSZENIE oraz w wiadomości załączyć zgodę na uczestnictwo w warsztatach.
Na adres, z którego zostało przesłane zgłoszenie, kilka dni przed wydarzeniem zostanie udostępniona lista materiałów potrzebnych do czynnego uczestnictwa w zajęciach oraz link, pod którym odbędzie się transmisja.
 
Dodatkowo, po wydarzeniu wszyscy uczestnicy otrzymają 3 autorskie e-booki:
 • „15 pomysłów na rodzinne Święta”- animatorzy Bajki przedstawią swoje pomysły na ciekawe spędzenie Gwiazdki,
 • „Pyszne Święta”- przewodnik kulinarny, przygotowany przez Szefa Kuchni Hotelu Rezydencja Luxury- Krystiana Cieślę,
 •  „Familijne warsztaty naukowe”- zbiór domowych eksperymentów, przygotowanych przez zespół naukowców pod patronatem dr. Książczyka.
Ale to jeszcze nie koniec niespodzianek, zachęcamy do udziału w konkursie związanym z warsztatami Wielki Elektronik! Spośród zdjęć z warsztatów on-line zamieszczonych pod tym postem w komentarzu, wybierzemy i nagrodzimy najlepsze
 
Do wygrania:
 • Voucher 1+1, wstęp do Bajki Pana Kleksa w Katowicach, ważny do 31.12.2021
 •  Książkę „Adaś, Bebok i ZOO” (autor: Gabriela Świątek / wydawnictwo: Bajka Pana Kleksa)
 • Kubek Pan Kleks (realizacja: Porcelana Bogucice)
 • Puzzle, ekologiczna smycz oraz skarpetki.
Nie zwlekaj, już dziś zgłoś swojego dziecka do udziału w tym ciekawym i rozwijającym wydarzeniu!
 
Bajka Pana Kleksa to Centrum Kultury, Nauki i Zabawy w Katowicach. Jest miejscem dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Misją tego miejsca, z którego transmitowane będą warsztaty, jest nauka przez zabawę, a całe wnętrze obiektu jest inspirowane przygodami Ambrożego Kleksa.
 
16 listopada- III Powiatowy Konkurs Dziennikarski
pla-1-566x800 Kalendarium

Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach zaprasza do udziału w Powiatowym Konkursie Dziennikarskim pn. „Współczesny patriotyzm. Pamięć i codzienność.”

Celem twórczej rywalizacji jest:
 • zwrócenie uwagi na pojęcie współczesnego patriotyzmu,
 •  pobudzanie twórczego myślenia i rozwijanie wśród ludzi młodych zainteresowań dziennikarskich, w tym także zwrócenie uwagi na posługiwanie się literacką polszczyzną,
 • budowanie pozytywnych wzorców postępowania,
 • propagowanie wiedzy o historii Polski,
 • uwrażliwienie dzieci i młodzieży na tzw. „małe ojczyzny”.
Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży (uczniów szkół podstawowych klas IV – VIII oraz szkół ponadpodstawowych), zamieszkałych na terenie powiatu będzińskiego lub też uczęszczających do placówek oświatowych, zlokalizowanych na w/w terenie.
Materiał konkursowy powinien nawiązywać do pojęcia patriotyzmu ujętego historycznie lub w formie „na co dzień”, jako:
 • nawiązanie do przypadających w 2020 roku, okrągłych rocznic historycznych, np. 80.rocznicy tragedii katyńskiej, 75. rocznicy zakończenia II wojny światowej, 100. rocznicy
bitwy warszawskiej, czy 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II.
 • zwrócenie uwagi na codzienność życia w dobie pandemii i wyzwania z tym związane, np. postawy służb medycznych, wojska, policji, czy nauczycieli.
Na prace konkursowe mierzęcicki GOK oczekuje od 16 listopada do 4 grudnia 2020 r. Tekst lub materiał video należy przesłać drogą elektroniczną na adres mailowy GOK Mierzęcice konkursy@gok.mierzecice.pl.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu oraz do udziału w nim!
 
Na prace konkursowe mierzęcicki GOK oczekuje od 16 listopada do 4 grudnia 2020 r. Tekst lub materiał video należy przesłać drogą elektroniczną na adres mailowy GOK Mierzęcice konkursy@gok.mierzecice.pl.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu oraz do udziału w nim!
 
 
 
9 listopada- Warsztaty Papierowe wyszywanki
pla-10-565x800 Kalendarium

Zapraszamy do udziału w warsztatach PAPIEROWE WYSZYWANKI, dla dzieci z Gminy Mierzęcice, w wieku od 3 do 5 lat.

Aby wziąć udział w zajęciach, należy się zapisać telefonicznie: 32 288 70 82 (ilość zestawów ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń)

Na czym będą polegały warsztaty?

Każdy z uczestników otrzyma do domu pakiet, który będzie zawierał zestaw wraz z filmem instruktażowym, jak krok po kroku wykonać papierowe wyszywanki.

Planowany termin dostawy pakietów: 9.11.2020r.

Warsztaty są bezpłatne

Serdecznie zapraszamy

Regulamin

Karta zgłoszenia

9 listopada- Warsztaty Dekorowanie drewnianych chochelek
pla-12-565x800 Kalendarium

Zapraszamy do udziału w warsztatach DEKOROWANIA DREWNIANYCH CHOCHELEK, dla dzieci z terenu Gminy Mierzęcice, w wieku od 3 do 5 lat.

Warsztaty odbywać się będą w nowej formie domowej.

Aby wziąć udział w zajęciach, należy się zapisać telefonicznie: 32 288 70 82 (ilość zestawów ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń).

Na czym będą polegały warsztaty?

Każdy z uczestników otrzyma do domu pakiet, który będzie zawierał zestaw towarów wraz z filmem instruktażowym, jak krok po kroku udekorować drewniane chochelki.

Planowany termin dostawy pakietów: 9.11.2020r.

Warsztaty są bezpłatne
Serdecznie zapraszamy

Regulamin

Karta zgłoszenia

5 listopada- Mierzęcicka Opowieść Wigilijna
pla-3-565x800 Kalendarium

Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach serdecznie zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 7 do 18 lat do udziału w Gminnym Konkursie Literackim pn. „Mierzęcicka opowieść wigilijna”.

Prace będą oceniane są w 3 kategoriach wiekowych:
 • I kategoria wiekowa 7-9 lat,
 • II kategoria wiekowa 10-13 lat,
 • III kategoria wiekowa 14-18 lat.
 
Warunkiem udziału w konkursie jest oddanie pracy w formie opowiadania, które należy dostarczyć w terminie od 5 do 26 listopada 2020r. drogą mailową na adres poczty elektronicznej konkursy@gok.mierzecice.pl lub drogą pocztową na adres Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach, z dopiskiem: Konkurs „Mierzęcicka opowieść wigilijna.”
 
Do pracy powinno zostać dołączone pisemne oświadczenie rodzica lub opiekuna prawnego zawierające zgodę na uczestnictwo w konkursie oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych (załącznik nr 1 do regulaminu).
 
 
5 listopada - Portret Mikołaja
pla-5-565x800 Kalendarium

Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach serdecznie zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Mierzęcice do udziału w Gminnym Konkursie Plastycznym „Portret Świętego Mikołaja”.

Celem konkursu jest:
 • podtrzymanie tradycji bożonarodzeniowych
 • kształtowanie gustów estetycznych, umiejętności artystycznych
 • rozwijanie upodobań plastycznych
 
 Prace będą oceniane w 3 kategoriach wiekowych:
 • dzieci w wieku przedszkolnym
 • uczniowie klas I – III szkół podstawowych
 • uczniowie klas IV – VI szkół podstawowych

Przedmiotem konkursu jest własnoręcznie wykonanie pracy plastycznej w dowolnej technice przedstawiającej portret św. Mikołaja (format pracy A4), którą należy przesłać do GOKu drogą pocztową na adres: Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach, ul. Wolności102a, 42-460 Mierzęcice lub drogą elektroniczną (skan lub zdjęcie) na e-mail: konkursy@gok.mierzecice.pl

 

PAŹDZIERNIK

2020

28 października- Warsztaty tworzenia witraży dla dorosłych
warsztaty-witrazu-okiennego-Copy Kalendarium

28 października 2020r., w godz. od 16.30 do 20.30, Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach zaprasza dorosłych mieszkańców naszej gminy na warsztaty tworzenia witraży okiennych TIFFANY.

 

Zajęcia te zorganizowane zostaną w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Mierzęcicach. Koszt udziału w zajęciach wynosi 20 zł.

W trakcie trwania warsztatów ich uczestnicy zapoznają się z dziejami i praktyką techniki witrażowej Tiffany'ego. Warsztat otwiera multimedialna prezentacja pokazująca jej zastosowanie i możliwości. Podczas rozmowy i ćwiczeń wprowadzających uczestnicy poznają także zasady kompozycji i doboru materiałów oraz barw i faktur szkła. Praktyczna część to szkic projektu, selekcja i komponowanie materiałów, obróbka szkła oraz wykonanie ozdób takich jak anioły, kwiaty czy motyle o wymiarach około 15x15cm. Warsztat kończy oczyszczenie i zabezpieczenie przed utlenianiem elementów metalowych. Wykonany przez siebie witraż uczestnik zabiera ze sobą.

Więcej informacji oraz zapisy do udziału w wydarzeniu prowadzi Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach, pod nr tel. 32 288 70 82.

27 października- Warsztaty jubilerskie dla dzieci
warsztaty-maly-jubiler-Copy Kalendarium

27 października 2020r., w godz. od 16.00 do 18.00, w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Mierzęcicach, mierzęcicki GOK organizuje warsztaty pn. „MAŁY JUBILER”.

 

W trakcie ich trwania uczestnicy stworzą biżuterię i drobne formy ozdobne z półfabrykatów. Koszt udziału w zajęciach wynosi 30 zł.

Uczestnicy warsztatów jubilerskich zapoznają się z dziejami i praktyką tworzenia biżuterii montowanej z półfabrykatów. Warsztat otwiera multimedialna prezentacja, która ukazuje rozwój tej dziedziny od najdawniejszych czasów i na wszystkich kontynentach. Prowadzący pokazują różne kultury, takie jak: starożytni Egipcjanie, Celtowie, plemiona afrykańskie czy w końcu dzisiejsze Indie, które wytworzyły własne zasady i wzorce estetyczne w projektowaniu ozdób i biżuterii. Dzieci uczestniczące w wydarzeniu, podczas swobodnej rozmowy w grupie przyswajają wiedzę o doborze barw i ich temperatur, materiałach i rodzajach kompozycji. Podczas ćwiczeń praktycznych uczą się projektować biżuterię w formie szkiców z uwzględnieniem kolorystyki i użytych materiałów.

Finałem warsztatu jest wykonanie z półfabrykatów szklanych, ceramicznych i drewnianych gotowej biżuterii (bransoletek, naszyjników, kolczyków, breloków). Pod koniec każdy z uczestników, korzystając ze zdobytych umiejętności, może stworzyć bransoletkę lub breloczek (chłopcy), który zabierze ze sobą po zajęciach.

Więcej informacji na temat warsztatów oraz zapisy do udziału w nich prowadzi Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach, pod nr tel. 32 288 70 82.

Serdecznie zapraszamy młodych mieszkańców naszej gminy.

24 października- Po pierwsze Oliwka
01-560x800 Kalendarium

Zapraszamy na sportową imprezę charytatywną na rzecz Oliwki z Boguchwałowic

Fundacja „Po Pierwsze” przy współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną Boguchwałowice oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Mierzęcicach organizuje Zawody biegowe i nordic walking pn. „Po pierwsze Oliwka”.

Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Mierzęcice Grzegorz Podlejski.

Impreza, z której całkowity dochód przeznaczony zostanie na leczenie Oliwki z Boguchwałowic, odbędzie się 24 października 2020 r. przy OSP w Boguchwałowicach.

Start zawodów przewidziano na godz. 11.00. Biuro zawodów czynne od godz. 9.00 do 10.45. Nie zwlekaj i już dziś zapisz się na:

• Bieg na dystansie 5 km;

• Marsz Nordic Walking na dystansie 5 km;

• Marsz Malucha na dystansie 400 m.

Zapisy na: www.dostartu.pl/po-pierwsze-oliwka

Dla każdego zawodnika Organizatorzy przygotowali atrakcyjny pakiet startowy oraz pamiątkowy medal, który wręczony zostanie na linii mety. Dodatkowo wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Pamiętaj, że uczestnicząc w imprezie wspierasz nie tylko swoje zdrowie, ale także zdrowie Oliwki walczącej z SMA.

Nie bądźmy obojętni dobro powraca.

 

21 października- Warsztaty Mini mydełka w słoikach
gxewh-566x800 Kalendarium

21 października 2020r., w godz. od 16.00 do 17.00, Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach organizuje warsztaty z Kreatywnym Klubem Radzionków, których uczestnicy nabędą umiejętność tworzenia mini mydełek w słoikach.

Zajęcia odbędą się w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Mierzęcicach, przy ul. Wolności 62a.
 
Koszt udziału w warsztatach wynosi 20zł.
 
Więcej informacji na temat wydarzenia, a także zapisy 32 288 70 82.
 
Serdecznie zapraszamy do wspólnego spędzania wolnego czasu i różnych form aktywności proponowanych przez mierzęcicki GOK.
14 października- Ciasteczkowe warsztaty
asdz-565x800 Kalendarium
14 października 2020r. Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach organizuje warsztaty, których uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób upiec wyśmienite ciasteczka.
 
Zajęcia odbędą się w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Mierzęcicach, przy ul. Wolności 62 a. Koszt udziału w warsztatach wynosi 25 zł.
 
Co istotne, uczestnicy zajęć podzieleni zostaną na dwie grupy wiekowe. W godz. od 16.00 do 17.00 do udziału w zajęciach zapraszamy dzieci w wieku 3-6 lat, zaś od godz. 17.30 do 18.30 do tworzenia dzieł sztuki cukierniczej zapraszamy dzieci w wieku 7-14 lat.
 
Więcej informacji na temat wydarzenia, a także zapisy prowadzi Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach, pod nr tel. 32 288 70 82.
 
 
10 października- Ekologiczna misja
gok2 Kalendarium

W programie tego spotkania, w całości poświęconego tematyce ekologii i dbałości o środowisko, wystawiony zostanie spektakl ekologiczny dla dzieci pt. „Dusza Lasu”. Ponadto, zorganizowany zostanie plenerowy pokaz pszczelarski z niespodzianką. Uczestnicy tego wydarzenia mogą także liczyć na udział w ekowarsztatach, w ramach których będą mogli tworzyć: naturalne kosmetyki ( w postaci soli do kąpieli, mydełek), mini ogródki oraz torby ekologiczne.

Zapisy do udziału w spotkaniu oraz więcej informacji na jego temat uzyskać można pod nr tel. 32 288 70 82.

Wydarzenie zrealizowane zostanie w ramach Programu Regionalnego Funduszy Europejskich pn. „Wzmacnianie potencjału społeczności lokalnej na terenie Gminy Mierzęcice”.

Zapraszamy do udziału wszystkie osoby, którym los naszej planety nie jest obojętny!

Regulamin Ekologicznej misji

Oświadczenie świadomości ryzyka – dziecko

Oświadczenie świadomości ryzyka – pełnoletni

 
5 października- Trzy twarze Azji: od Armenii po Wietnam
a2-566x800 Kalendarium

Ten jesienny, październikowy wieczór zapamiętasz na długo…

5 października 2020r. o godz.17.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach odbędzie się niezwykle ciekawe i inspirujące spotkanie z podróżnikami: Olą i Marcinem Czapla pn. „Trzy twarze Azji: od Armenii po Wietnam”. Początkowo spotkanie to miało odbyć się w kwietniu br., ale ze względu na sytuację pandemiczną w naszym kraju zostało przełożone.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!

WRZESIEŃ

2020

28 września- Konkurs Bajkowe postacie z dyni
1-Copy-565x800 Kalendarium

Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach zaprasza dzieci i młodzież do udziału w Konkursie Plastycznym pt. „Bajkowe postacie z dyni”. Jego celem jest: zdobywanie doświadczenia w zakresie twórczości plastycznej, rozwijanie wyobraźni i pomysłowości, umożliwienie prezentacji własnych dokonań twórczych.

Konkurs polega na wykonaniu bajkowej postaci z dyni. Prace oceniane są w następujących kategoriach wiekowych:

 • I kategoria wiekowa od 5-7 lat,

 • II kategoria wiekowa od 8-10 lat,

 • III kategoria wiekowa od 11–14 lat,

 • IV kategoria wiekowa od 15 i więcej.

 

Prace konkursowe należy dostarczyć do biura GOK w terminie od 28 września 2020 r. do 30 września 2020 r. w godzinach pracy ośrodka. W Konkursie nie mogą brać udziału pracownicy i przedstawiciele Organizatora Konkursu oraz innych podmiotów biorących bezpośredni udział w przygotowaniu i prowadzeniu Konkursu, jak również najbliżsi członkowie ich rodzin. Ogłoszenie wyników nastąpi pod postacią wiadomości na profilu FB organizatora.

23 września- Warsztaty Malowanie Figurek Gipsowych
1 Kalendarium

23 września 2020r., w godz. od 16.00 do 17.00 Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach organizuje warsztaty z Kreatywnym Klubem Radzionków, podczas których uczestnicy będą malowali figurki gipsowe.

Zajęcia odbędą się w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Mierzęcicach, przy ul. Wolności 62 a. Koszt udziału w warsztatach wynosi 20 zł. Więcej informacji na temat wydarzenia, a także zapisy na nie prowadzi Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach, pod nr tel. 32 288 70 82.

SIERPIEŃ

2020

26 sierpnia- Zajęcia Las w szkle

Warsztaty zorganizowane zostaną 26 sierpnia 2020 r. w godz. od 16:30 do 17.30 (I grupa) i od 18:00 do 19:00 (II grupa) w budynku GBP w Mierzęcicach, przy ul. Wolności 62a. Warsztaty są skierowane do osób dorosłych.

Warsztaty zorganizowane zostaną 26 sierpnia 2020 r. w godz. od 16.30 do 17.30 (I grupa) i od 18.00 do 19.00 (II grupa) w budynku GBP w Mierzęcicach, przy ul. Wolności 62a.

Koszt udziału w zajęciach wynosi 20 zł.

Zapisy prowadzi biuro GOK pod nr tel. 32 288 70 82.

Przygotowane przez uczestników warsztatów kompozycje po zakończeniu zajęć stają się ich własnością.

22 sierpnia- Animacje dla dzieci Ruphert and Rico

22 sierpnia 2020 r. o godz. 16:00 na placu za Gminnym Ośrodkiem Kultury w Mierzęcicach zorganizowana zostanie wspólna zabawa dla najmłodszych mieszkańców gminy Mierzęcice.

W programie wydarzenia zaplanowane zostały m.in. animacje, malowanie włosów, deszcz baniek oraz deszcz confetti.

Drogi Rodzicu, nie zwlekaj i już dziś zgłoś udział swojej pociechy do udziału w tej zabawie plenerowej. Zapisy prowadzi oraz więcej informacji udziela biuro GOK w Mierzęcicach, nr tel. 32 288 70 82

Każdy z uczestników zobowiązany jest także złożyć podpisane Oświadczenie o świadomości ryzyka. Oświadczenia pobrać można poniżej.

Serdecznie zapraszamy!

21 sierpnia- Spektakl Być dorosłą bardzo chciała i na miotle odleciała

21 sierpnia br., o godz. 16:00, na terenie boiska sportowego Mierzęcice Osiedle, Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych organizują spektakl dla dzieci pt. „Być dorosłą chciała i na miotle odleciała”.

Bajka ta uczy widzów zasad bezpieczeństwa na drodze i w życiu codziennym

W związku z obostrzeniami sanitarnymi w dobie pandemii koronawirusa, ilość miejsc widzów przedstawienia została ograniczona.

Co istotne, osoby, które chcą uczestniczyć w spektaklu (zarówno dzieci, jak i ich opiekunowie) powinny zgłosić ten fakt w Gminnym Ośrodku Kultury w Mierzęcicach, pod nr tel. 32 288 70 82.

Każdy z uczestników zobowiązany jest także złożyć podpisane oświadczenie o świadomości ryzyka w dobie pandemii.

Oświadczenia pobrać można poniżej. O udziale w wydarzeniu decyduje kolejność zgłoszeń!

🔶 Regulamin spektaklu: (POBIERZ)
🔶 Oświadczenie świadomości ryzyka - dziecko (POBIERZ)
🔶 Oświadczenie świadomości ryzyka - dorosły (POBIERZ)

Wydarzenie na Facebooku: Kliknij tutaj.

19 sierpnia- Warsztaty biżuterii szklanej

Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach serdecznie zaprasza dorosłych mieszkańców naszej gminnej społeczności na warsztaty tworzenia biżuterii szklanej.

 Zajęcia zorganizowane zostaną 19 sierpnia br., o godz. 16.30 w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II w Mierzęcicach. Koszt udziału w warsztatach wynosi 35 zł. Uczestnicy zajęć, pod okiem profesjonalnego instruktora z pracowni DARUMA dowiedzą się, jak przy użyciu odpowiednich półproduktów wykonać niepowtarzalną biżuterię. Poznają także zasady kompozycji, doboru materiałów oraz barw i faktur szkła.

W części praktycznej - stworzą różne elementy, rozpoczynając od projektu, poprzez selekcję i komponowanie materiałów, aż do obróbki szkła polegającej na cięciu, szlifowaniu i lutowaniu. Finalnie powstaną ozdoby takie jak wisiory, kolczyki lub bransoletki.

Nie zwlekaj i już dziś zapisz się na te kreatywne i jakże praktyczne zajęcia. Więcej informacji udzielają pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach, pod nr tel. 32 288 70 82. Także i w tym miejscu prowadzone są zapisy, na które obowiązuje ograniczona liczba miejsc.

Ze względu na pandemię koronawirusa oraz wprowadzone obostrzenia sanitarne, do udziału w warsztatach niezbędne jest posiadanie własnej maseczki oraz zapoznanie się regulaminem prowadzonych zajęć.

Serdecznie zapraszamy!

Oświadczenie o świadomości ryzyka- pobierz tutaj

Regulamin zajęć- zobacz tutaj

15 sierpnia- Letnie Kino z GOKiem
1-566x800 Kalendarium

Zapraszamy na kino plenerowe w Mierzęcicach!

Każdy wieczór filmowy to dwa seanse:
🔸 20:00 Kino familijne
🔸 22:00 Kino dla starszych widzów!

Plan seansów wygląda następująco:
🔹 15 sierpnia (sobota) godz. 20.00 - ul. Wolności 102A, Mierzęcice
🔹 29 sierpnia (sobota) godz. 20.00 - ul. Zawadzkiego 161, boisko przy Przedszkolu Publicznym w Nowej Wsi

🔸 Dwa filmy jednego wieczoru! 🔸
Zaczynamy kinem familijnym dla dzieci!
🔸 Wstęp na wszystkie seanse jest bezpłatny!

📌 Seanse uzależnione są od warunków pogodowych. Pamiętajcie - to Wy decydujecie o tym, co będziemy oglądać!

W formie głosowania internetowego, publiczność wybierze jedną z trzech propozycji!

Organizatorzy: Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach, Tarnogórskie Kino Plenerowe, Robert Mrozek
Partnerzy: Pałac w Rybnej
Partner technologiczny: BenQ

14 sierpnia- Uczą króla dzieci segregacji śmieci

14 sierpnia br. o godz. 16.00, na terenie OSP Nowa Wieś, Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach organizuje spektakl ekologiczny dla dzieci pt. „Uczą króla dzieci segregacji śmieci”.

Bajka ma bardzo ważne przesłanie: uświadamia widzom, dlaczego powinniśmy segregować śmieci i dbać o nasze środowisko.

W związku z obostrzeniami sanitarnymi w dobie pandemii koronawirusa, ilość miejsc widzów tego edukacyjnego przedstawienia jest ograniczona.

Co istotne, osoby, które chcą uczestniczyć w spektaklu (zarówno dzieci, jak i ich opiekunowie) powinny zgłosić ten fakt w biurze Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach lub pod nr tel. 32 288 70 82.

Każdy z uczestników zobowiązany jest także złożyć podpisane Oświadczenie o świadomości ryzyka (dla rodzica oraz dziecka osobno). Oświadczenia pobrać można poniżej.

Zachęcamy dzieci i rodziców do udziału w spektaklu. O udziale w wydarzeniu decyduje kolejność zgłoszeń!

Regulamin spektaklu- przeczytaj tutaj

Oświadczenie świadomości ryzyka – dziecko- pobierz tutaj

Oświadczenie świadomości ryzyka - osoba pełnoletnia- pobierz tutaj

4 sierpnia- Spot promujący walkę z uzależnieniem
Spot-plakat-566x800 Kalendarium

Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach przy współpracy z Gminną Komisja Rozwiązywania problemów Alkoholowych, zaprasza młodych mieszkańców naszej lokalnej społeczności, w wieku od 6 do 18 lat, do wzięcia udziału w spocie promującym walkę z uzależnieniami.

Rodziców dzieci, które zechcą wystąpić w spocie, prosimy o kontakt z mierzęcickim GOK. Spot tworzony będzie po 17 sierpnia 2020r.

Uprzejmie informujemy, że na każde dziecko, które zdecyduje się wesprzeć swoim udziałem w spocie tę profilaktyczną akcję społeczną przewidziano nagrody niespodzianki!

Nie zwlekaj, już dziś zgłoś udział swojej pociechy! Gwarantujemy dobrą zabawę oraz niezapomnianą przygodę!

Oświadczenie o świadomości ryzyka- pobierz tutaj

Karta zgłoszenia- pobierz tutaj

2 sierpnia- Zapraszamy na warsztaty tworzenia biżuterii szklanej
warsztaty-bizuterii-563x800 Kalendarium

Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach serdecznie zaprasza dorosłych mieszkańców naszej gminnej społeczności na warsztaty tworzenia biżuterii szklanej.

Zajęcia zorganizowane zostaną 19 sierpnia br., o godz. 16.30 w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II w Mierzęcicach. Koszt udziału w warsztatach wynosi 35 zł. Uczestnicy zajęć, pod okiem profesjonalnego instruktora z pracowni DARUMA dowiedzą się, jak przy użyciu odpowiednich półproduktów wykonać niepowtarzalną biżuterię. Poznają także zasady kompozycji, doboru materiałów oraz barw i faktur szkła.

W części praktycznej – stworzą różne elementy, rozpoczynając od projektu, poprzez selekcję i komponowanie materiałów, aż do obróbki szkła polegającej na cięciu, szlifowaniu i lutowaniu. Finalnie powstaną ozdoby takie jak wisiory, kolczyki lub bransoletki.

Nie zwlekaj i już dziś zapisz się na te kreatywne i jakże praktyczne zajęcia. Więcej informacji udzielają pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach, pod nr tel. 32 288 70 82. Także i w tym miejscu prowadzone są zapisy, na które obowiązuje ograniczona liczba miejsc.

Ze względu na pandemię koronawirusa oraz wprowadzone obostrzenia sanitarne, do udziału w warsztatach niezbędne jest posiadanie własnej maseczki oraz zapoznanie się regulaminem prowadzonych zajęć.

Serdecznie zapraszamy!

Oświadczenie o świadomości ryzyka- pobierz tutaj

Regulamin zajęć- zobacz tutaj

LIPIEC

2020

27 lipca- Konkurs plastyczny „Wszystkie uzależnienia niszczą nasze marzenia”
konkurs-plastyczny-plakat-uzależnienia-566x800 Kalendarium

Razem z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mierzęcicach zapraszamy do udziału w działu w Konkursie Plastycznym pn. „Wszystkie uzależnienia niszczą nasze marzenia”.

Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać pracę plastyczną w formacie A4 dowolną techniką, która będzie w najciekawszy sposób przedstawiała temat: „Wszystkie uzależnienia niszczą nasze marzenia”

Konkurs trwa od 27 lipca 2020 r. do 10 sierpnia 2020 r.

Konkurs adresowany jest do następujących grup wiekowych:

 • od 7 do 10 lat
 • od 11 lat do 13 lat
 • od 13 lat do 15 lat.

Regulamin: Pobierz tutaj.

Karta zgłoszenia: Pobierz tutaj.

Zapraszamy!