PAŹDZIERNIK

2021

21 października- Pokaz iluzjonistyczny
pokaz-iluzjonistyczny-06-10-21

Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach zaprasza najmłodszych mieszkańców na pokaz iluzjonistyczny, który odbędzie się 21 października 2021 roku o godz. 17:00 w sali mierzęcickiego GOK.

Tego dnia magiczne sztuczki zaprezentuje przed publicznością Krystian Bączyński- posiadacz tajemniczego kuferka z niebanalną zawartością. Główny bohater przedstawienia gwarantuje wspaniałą zabawę, niezapomniane wrażenia oraz aktywny udział i zaangażowanie publiczności.

Jesteśmy przekonani, że to wesołe wydarzenie jego uczestnicy zapamiętają na dłużej.

Bilety na wydarzenie, w cenie 10 zł od osoby, można nabyć w siedzibie mierzęcickiego GOK. Więcej informacji na temat pokazu można uzyskać pod nr tel. 32 2887082.

Gorąco zapraszamy wszystkie dzieci, które chcą tego dnia odwiedzić tajemniczy świat magii…

6 października- Spektakl O popielu i myszach
Plakat

Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach zaprasza na spektakl w wykonaniu Studia Teatralnego Krak-Art., pt. „O Popielu i myszach”. Spektakl ma charakter interaktywny, co oznacza, że mali widzowie będą mogli wziąć w nim czynny udział.

Wydarzenie zorganizowane zostanie w sali mierzęcickiego GOK (Mierzęcice ul. Wolności 102a), w dniu 6 października 2021 roku.

Bilety w cenie 10 zł, można nabyć w biurze GOK.

Więcej informacji na temat tego wydarzenia można uzyskać pod nr tel. 32 288 70 82.

Serdecznie zapraszamy!

WRZESIEŃ

2021

21 września- Gminny Konkurs Plastyczny Złota Polska Jesień
Plakat

Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach zaprasza dzieci i młodzież z terenu gminy Mierzęcice lub uczęszczające do mierzęcickich szkół do udziału w Gminnym Konkursie Plastycznym pt. „Złota Polska Jesień”.

Aby wziąć udział w tej twórczej rywalizacji należy wykonać pracę plastyczną w formacie A4, w dowolnej technice plastycznej, przedstawiającą złotą, polską jesień. Każdy z uczestników może nadesłać tylko jedną pracę konkursową.

Konkurs odbywa się w czerech kategoriach wiekowych:

 • I kategoria wiekowa – dzieci do lat 3;
 • II kategoria wiekowa – dzieci w wieku przedszkolnym;
 • III kategoria wiekowa – uczniowie klas I-III;
 • IV kategoria wiekowa – uczniowie klas IV – VI.

Prace konkursowe należy dostarczyć w terminie od 23 września 2021 r. do 21 października 2021 r. wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia na adres:

Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach ul. Wolności 102 A, 42-460 Mierzęcice.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu.

Regulamin konkursu

Karta zgłoszenia

 

3 września- Piknik w Boguchwałowicach
Plakat

Mamy dla Państwa świetną wiadomość- niedawno odwołana ze względu na niekorzystne warunki pogodowe impreza, która miała się odbyć pod nazwą: „Piknik na zakończenie wakacji” odbędzie się 3 września 2021 r., w godz. od 16.00 do 19.00 na terenie przy SP w Boguchwałowicach. Tym razem będziemy się bawić na „Pikniku Rodzinnym”.

W programie imprezy, organizowanej przez Urząd Gminy w Mierzęcicach oraz mierzęcicki GOK, znajdą się: animacje, dmuchaniec, stoisko z zabawkami, malowanie na folii, brokatowe tatuaże, malowanie twarzy oraz konkursy z nagrodami. Zachęcamy wszystkich do udziału w tym wydarzeniu zwłaszcza, że tym razem prognozowana jest piękna pogoda! Mamy nadzieję, że rozpoczniecie nadchodzący rok szkolny z uśmiechem na ustach i… razem z organizatorami „Pikniku Rodzinnego”. Znowu potwierdziło się powiedzenie: „Co się odwlecze, to nie uciecze…”

SIERPIEŃ

2021

6, 13, 20 i 27 sierpnia- Kino plenerowe
plakat

Serdecznie zapraszamy w każdy sierpniowy piątek na kolejną edycję kina plenerowego. Co tydzień w piątkowy wieczór filmowy odbędą się dwa seanse – o godzinie 20:00 z repertuaru kina familijnego, natomiast o 21:30 projekcja filmowa przeznaczona dla starszych widzów (od 16 lat).

Pamiętajcie – to Wy decydujecie o tym, co będziemy oglądać, w formie głosowania internetowego na facebooku Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach.

Plan seansów wygląda następująco:

 • 6 sierpnia (piątek) – teren za GOK,

 • 13 sierpnia (piątek) – teren przy OSP Sadowie,

 • 20 sierpnia (piątek) – boisko przy Przedszkolu Publicznym w Nowej Wsi,

 • 27 sierpnia (piątek) – teren za sklepem „Delikatesy Kubik” w Przeczycach.

Kino plenerowe uzależnione jest od warunków atmosferycznych, a wstęp jest bezpłatny.

Na terenie wydarzenia należy dostosować się do aktualnie obowiązujących przepisów sanitarnych.

 

16 i 24 sierpnia- Sierpniowe wycieczki dla dzieci i młodzieży
Plakat
Plakat

Jak co roku zadbaliśmy, by okres wakacji obfitował w wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Mierzęcice. Propozycji na aktywne spędzenie czasu wolnego jest wiele. Jedną z nich są wycieczki, które z pewnością pozwolą ich uczestnikom nie tylko spędzić czas w doborowym towarzystwie, ale także przeżyć ciekawe przygody, zgromadzić nowe doświadczenia, a przede wszystkim dobrze się bawić!

W sierpniu zapraszamy do udziału w dwóch wycieczkach. Pierwsza z nich – wyprawa do Przybynowa pn. „Edukacyjna przygoda w Agroturystyce POD SKAŁKĄ”, organizowana jest 16 sierpnia 2021 r. W programie wyjazdu znalazła się m.in. wizyta w Zwierzyńcu „Pod Skałką”, zwiedzanie Skansenu Wsi Jurajskiej, warsztaty edukacyjne, ognisko z pieczeniem kiełbasek, słodki poczęstunek oraz wycieczka kolejką „Jurajski Ekspress”. Koszt wyjazdu wynosi 50 zł.

Druga z wycieczek odbędzie się 24 sierpnia 2021 r. i będzie obejmować zwiedzanie „Bajki Pana Kleksa”. Koszt udziału w wydarzeniu wynosi 50 zł. W trakcie tej wyprawy jej uczestnicy dowiedzą się m.in. jak wiersze Jana Brzechwy mogą zainspirować do wykonania unikalnych prac plastycznych oraz czym jest upcykling. Poszerza także swoją wiedzę o to, jak wykorzystywać użytecznie przedmioty, które z pozoru przeznaczone są do wyrzucenia.

W przypadku obu wycieczek zbiórka uczestników zaplanowana jest o godz. 8.00 pod budynkiem mierzęcickiego GOK.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, dzieci i młodzież mogą skorzystać tylko z udziału w jednej, wybranej przez siebie propozycji wyjazdu.

Zapisy do udziału w obu wycieczkach prowadzone są pod nr telefonicznym mierzęcickiego GOK-32 288 70 82.

Informujemy zainteresowanych, że od momentu deklaracji udziału w wybranej wycieczce należy do 3 dni roboczych uzupełnić wymaganą dokumentację oraz uiścić opłatę za wyjazd.

Zgoda na wycieczkę – Agroturystyka pod Skałką

Zgoda na wycieczkę – Bajka Pana Kleksa

Zachęcamy do aktywnego spędzania czasu wakacji z mierzęcickim GOK.

28 sierpnia- Zakończenie wakacji
Plakat

Urząd Gminy w Mierzęcicach oraz Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach serdecznie zaprasza najmłodszych mieszkańców naszej gminnej społeczności na zakończenie wakacji w ramach akcji „Lato w Gminie Mierzęcice”.

Impreza odbędzie się 28 sierpnia 2021r. w godz. od 15.00 do 18.00 na terenie przy Szkole Podstawowej w Boguchwałowicach.

W programie wydarzenia zaplanowano: animacje, stoisko z farbowaniem własnych ubrań, duże bańki mydlane, malowanie na folii, brokatowe tatuaże, malowanie twarzy, konkursy z nagrodami. Gwarantujemy udaną zabawę i mnóstwo atrakcji!

Serdecznie zapraszamy!

26 sierpnia- Warsztaty kubki dekorowane gliną polimerową
Plakat

Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach serdecznie zaprasza dorosłych mieszkańców naszej gminnej społeczności na warsztaty dekorowania kubków gliną polimerową.

Zajęcia odbędą się 26 sierpnia br., o godz.17.00 w Filii Bibliotecznej nr 5 w Mierzęcicach Osiedlu. Koszt udziału w warsztatach wynosi 20 zł. Zapisy prowadzą pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach pod nr tel. 32 288 708 2. Obowiązuje ograniczona liczba miejsc.

Serdecznie zapraszamy!

5 sierpnia- Warsztaty łapacze snów z makramy
Plakat

Zapraszamy osoby dorosłe na warsztaty rękodzieła, podczas których tworzone będą łapacze snów z makramy.

Wydarzenie zorganizowane zostanie 5 sierpnia 2021r. o godz. 17:00 w Filii Bibliotecznej nr 5 w Mierzęcicach Osiedlu. Opłata za udział w warsztatach wynosi 20 zł. Więcej informacji oraz zapisy- prowadzi biuro GOK w Mierzęcicach pod numerem tel. 32 2887082.

Nie zwlekaj! Już dziś zgłoś swoją chęć udziału w tych zajęciach, gdyż obowiązuje ograniczona ilość miejsc! Zapraszamy!

Regulamin

Oświadczenie świadomości ryzyka

LIPIEC

2021

22 lipca- Warsztaty perkusyjne
Plakat

Celem warsztatów jest praktyczna umiejętność gry w stopniu podstawowy w czterech grupach instrumentów perkusyjnych zarówno perkusyjnych zarówno membranofonów jak i idiofonów. Uczestnik przejdzie przez każdą grupę instrumentów ucząc się podstawowych uderzeń i wykonując wspólnie parę utworów muzyki etnicznej, rockowej i popularnej.

Warsztaty poprowadzi Dariusz Wantuch – wibrafonista, perkusista i aranżer, wokalista zespołu AVOCADO oraz finalista pierwszej edycji X-FACTOR.
Zapraszamy serdecznie dzieci od 7 lat na darmowe warsztaty perkusyjne.
Zajęcia zorganizowane zostaną jednorazowo 22 lipca 2021 roku, w godz. od 13.00 do 15.00 w budynku Filii Bibliotecznej nr 5 w Mierzęcicach Osiedlu, przy ul. Kolejowej 120.

Nie zwlekaj i już dziś zapisz swoje dziecko się na te ciekawe zajęcia muzyczne. Więcej informacji udzielają pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach, pod nr tel. 32 2887082. Także i w tym miejscu prowadzone są zapisy, na które obowiązuje ograniczona liczba miejsc.
Serdecznie zapraszamy!

14 lipca- III Gminny Konkurs Fotograficzny Wspomnienia z wakacji
Plakat

Zapraszamy do udziału w III Gminnym Konkursie Fotograficznym pn. „Wspomnienia z wakacji”, nad którym patronat objął Wójt Gminy Mierzęcice Grzegorz Podlejski. Konkurs dedykowany jest dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych z terenu gminy Mierzęcice. Termin nadsyłania prac w konkursie upływa 31 sierpnia 2021r.

Prace konkursowe oceniane będą w czterech kategoriach wiekowych:

 • I kategoria wiekowa – 7-10 lat;

 • II kategoria wiekowa – 11-14 lat;

 • III kategoria wiekowa – 15-17 lat;

 • IV kategoria wiekowa – osoby dorosłe.

Należy pamiętać o tym, że do prac konkursowych wymagane jest dołączenie karty zgłoszenia podpisanej przez pełnoletniego uczestnika konkursu lub rodzica/opiekuna prawnego dziecka. Karta zgłoszenia stanowi Załącznik nr 1 do Regulaminu konkursowego. Prace niezwiązane z tematem konkursu, opisane nieprawidłowo, bez opisu, bez karty zgłoszenia, w nieodpowiednim formacie bądź niekompletne zostaną odrzucone. Zastrzegamy sobie prawo do wykorzystania wszystkich nadesłanych fotografii w publikacjach związanych z konkursem oraz w innych celach związanych z promocją i reklamą Gminy Mierzęcice.

Oceny zdjęć i wyboru nagrodzonych i wyróżnionych dokona powołana przez nas Komisja Konkursowa. O wynikach konkursu, wystawie prac oraz wręczeniu nagród laureaci zostaną powiadomieni w jak najkrótszym terminie. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone także na stronie internetowej Gminy Mierzęcice www.mierzecice.pl oraz na fanpagu naszego GOK-u.

Karta zgłoszenia

Regulamin

Szczegółowych informacje:

tel. 32 288 70 82

e-mail: konkursy@gok.mierzecice.pl

Zachęcamy do udziału w konkursie!

CZERWIEC

2021

28 czerwca- Dobry Wieczór z Pakosińską
Plakat

Serdecznie zapraszamy na spektakl pt. „Dobry wieczór z Pakosińską”, który odbędzie się 28 czerwca 2021r. o godz. 18.00, w budynku GOK przy ul. Wolności 102 A. Bilety w cenie 50 zł do nabycia w biurze GOK. Zapisy pod nr 32 288 70 82.

Podczas monodramu Katarzyna Pakosińska – odkryje wiele tajemnic – również tych z własnego życiorysu, zasypie anegdotami i odpowie na wiele życiowych pytań. Podczas przedstawienia będzie można usłyszeć specjalnie wybrane utwory, w oryginalnych aranżacjach Grupy MoCarta, z multimedialnym udziałem kwartetu smyczkowego. (źródło: biletyna.pl)

Regulamin

Oświadczenie świadomości ryzyka

26 czerwca- Discobus w Gminie Mierzęcice
plakat

Wójt Gminy Mierzęcice Grzegorz Podlejski zaprasza najmłodszych mieszkańców naszej gminy na rozpoczęcie wakacji, które zorganizowane zostanie 26 czerwca 2021r. Tego dnia gminę Mierzęcice odwiedzi DISCOBUS z Myszką Miki. Dla dzieci przewidziano szereg atrakcji m.in.: animacje, słodkie upominki, taniec oraz mnóstwo dobrej zabawy!

DISCOBUS zawita do każdego z sołectw! Poniżej przedstawiamy harmonogram przystanków DISCOBUSA w poszczególnych sołectwach.

 • 10:00 - Mierzęcice-teren przy GOK;
 • 10:40 - Mierzęcice Osiedle-teren rekreacyjno-grillowy;
 • 11:20 - Mierzęcice II-teren przy OSP;
 • 12:00 - Boguchwałowice-teren przy Szkole Podstawowej;
 • 12:40 - Przeczyce-ul. 21 Stycznia (obok sklepu Lewiatan);
 • 13:20 -Toporowice-parking przy kapliczce pw. św. Krzysztofa;
 • 14:00 - Najdziszów-plac zabaw;
 • 14:40 - Nowa Wieś-teren przy OSP;
 • 15:20 - Zawada-plac zabaw;
 • 16:00 - Sadowie-teren przy OSP.

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec przesunięciu. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!

24 czerwca- Warsztaty Kokedama
Plakat

Zajęcia zorganizowane zostaną 24 czerwca 2021 roku, o godz.16.00 w budynku Filii Bibliotecznej nr 5 w Mierzęcicach Osiedlu, przy ul. Kolejowej 120.

Koszt udziału w warsztatach wynosi 20 zł.

Uczestnicy zajęć, pod okiem profesjonalnego instruktora stworzą przepiękny, wiszący ogród pod nazwą KOKEDAMA.

Nie zwlekaj i już dziś zapisz się na te kreatywne i jakże praktyczne zajęcia. Więcej informacji udzielamy pod nr tel. 32 2887082

Ze względu na pandemię koronawirusa oraz wprowadzone obostrzenia sanitarne, do udziału w warsztatach niezbędne jest posiadanie własnej maseczki oraz zapoznanie się regulaminem prowadzonych zajęć.

Serdecznie zapraszamy

Regulamin

Oświadczenie świadomości ryzyka

23 czerwca- Pokaz Zwierząt Świata
Plakat

Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach zaprasza na „Pokaz zwierząt świata”.

Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca 2021 roku w Filii Bibliotecznej Nr 5 w Mierzęcicach Osiedlu. Uczestników I grupy zapraszamy na godz. 15.00, II grupy -na godz.16.10, zaś III- na godz.17.20. Bilety wstępu w cenie 15 zł.

Zapisy na pokaz pod nr tel. mierzęcickiego GOK: 32 2887082.

Regulamin

Oświadczenie świadomości ryzyka

17 czerwca- Warsztaty tworzenia kartek z życzeniami dla nauczycieli
Plakat

17 czerwca 2021r., o godz.16.00, organizujemy dla dzieci i młodzieży warsztaty, podczas których uczestnicy stworzą kartkę z życzeniami dla swojego nauczyciela z okazji zakończenia roku szkolnego

Warsztaty odbędą się w budynku Filii Bibliotecznej nr 5 w Mierzęcicach Osiedlu, przy ul. Kolejowej 120.

Koszt udziału w warsztatach wynosi 10 zł.

Więcej informacji na temat wydarzenia, a także zapisy na nie prowadzimy pod nr tel. 32 288 70 82. O udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń. Ilość miejsc jest ograniczona

Regulamin

Oświadczenie świadomości ryzyka

15 czerwca- Warsztaty stomatologiczne
Plakat

Wydarzenie zorganizowane zostanie 15 czerwca br. w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II w Mierzęcicach, przy ul. Wolności 62 a.

Ze względu na ograniczenia epidemiologiczno-sanitarne, uczestnicy podzieleni zostaną na dwie grupy.

Pierwsza grupa rozpocznie zajęcia o godz.16.00, zaś druga o 17.00.

Opłata za udział w warsztatach wynosi 20 zł. Więcej informacji oraz zapisy- prowadzimy pod numerem tel. 32 2887082.

Nie zwlekaj! Już dziś zgłoś swoją chęć udziału w tych zajęciach gdyż obowiązuje ograniczona ilość miejsc

Regulamin

Oświadczenie świadomości ryzyka

4 czerwca- Dzień Dziecka z Ruphertem & Rico
Plakat promujący wydarzenie

4 czerwca 2021r. Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach zaprasza na Wielki Koncert Rodzinny pn. „Ale wkoło jest wesoło”.

W programie wydarzenia, które zorganizowane zostanie tego dnia w godz. od 16.00 do 19.00 na terenie zlokalizowanym za budynkiem mierzęcickiego GOK (przy ul. Wolności 102 A), przewidziano m.in.:

 • olbrzymi domek klaunów;
 • deszcz baniek mydlanych;
 • confetti;
 • gadżety cyrkowe dla dzieci.

Imprezę poprowadzi znany najmłodszym mieszkańcom naszej gminy duet Ruphert i Rico.

Zapisy do udziału w imprezie oraz więcej informacji na jej temat udziela mierzęcicki GOK pod nr tel. 32 288 70 82. Liczba miejsc ograniczona!

Zachęcamy do wspólnej zabawy!

Regulamin

Oświadczenie świadomości ryzyka

MAJ

2021

13 maja- Warsztaty Flower Box
Plakat

Jako, że wielkimi krokami zbliża się 26 maja, pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach zapraszają dzieci i młodzież z naszej gminnej społeczności do udziału w bezpłatnych warsztatach domowych pn. „Flower box na Dzień Matki””.

Osobom, które zgłoszą się do udziału w twórczych aktywnościach zostaną dostarczone do domu specjalnie przygotowane pakiety, które zawierają nie tylko wszystkie potrzebne materiały, ale także szczegółową instrukcję wykonania niepowtarzalnych prezentów dla mam. Przewidywanym terminem dostarczenia pakietów będzie 21 maja 2021 roku.

Zapisy do udziału w warsztatach pod nr tel. 32 288 70 82.

Zachęcamy do twórczego spędzania czasu z mierzęcickim GOK! 

Regulamin Domowych Warsztatów

Zgoda na uczestnictwo dziecka w Domowych Warsztatach

13 maja- Warsztaty tworzenia kartek okolicznościowych
Plakat wydarzenia

Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach serdecznie zapraszają dorosłych mieszkańców naszej gminy do udziału w warsztatach domowych tworzenia niepowtarzalnych kartek okolicznościowych, które będą stanowiły niezapomniany prezent od serca na urodziny, ślub czy inne uroczystości.

Osobom, które zgłoszą się do udziału w twórczych aktywnościach zostaną dostarczone do domu specjalnie przygotowane pakiety, które zawierają nie tylko wszystkie potrzebne materiały, ale także szczegółową instrukcję wykonania kreatywnych dzieł. Przewidywanym terminem dostarczenia pakietów będzie 21 maja 2021 roku.

Zapisy do udziału w warsztatach prowadzi Gminny Ośrodek Kultury pod nr tel. 32 288 70 82.

O udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń ze względu na ograniczoną ilość pakietów, zatem zachęcamy do szybkiego kontaktu z mierzęcickim GOK.

Regulamin Domowych Warsztatów

Zgoda na udział w Domowych Warsztatach

KWIECIEŃ

2021

25 kwietnia- Zapisy na zajęcia teatralne
Plakat

Już dziś zachęcamy dzieci i młodzież z terenu gminy Mierzęcice do udziału w zajęciach teatralnych z wykorzystaniem nowych technologii oraz technik radiowych i filmowych!

Równocześnie informujemy, że zajęcia odbywać się będą w trybie stacjonarnym w budynku mierzęcickiego GOK od momentu, gdy zniesione zostaną obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne w związku z pandemią COVID-19.

Te artystyczne i niezwykle cenne dla rozwoju dzieci i młodzieży zajęcia obejmować będą: rozgrzewkę, zajęcia dykcyjne, oddechowe, logopedyczne, pracę z mikrofonem i kamerą z wykorzystaniem nowych technologii, montaż materiałów filmowych z wykorzystaniem technik słuchowiskowych. W ich trakcie zastosowane zostaną następujące techniki: teatr cieni, teatr lalek, teatr w żywym planie.

A jakie są korzyści płynące z udziału Twojego dziecka w zajęciach teatralnych? Jest ich mnóstwo! Przede wszystkim Twoje dziecko:

 • rozwija swoją wyobraźnię, pewność siebie oraz wiedzę;

 • uczy się wyrażania emocji oraz rozwija swoje umiejętności

 • interpersonalne i inteligencję emocjonalną;

 • trenuje spostrzegawczość;

 • przełamuje swoją nieśmiałość;

 • uczy się wyciszenia i panowania nad sobą;

 • uczy się wyrażania myśli i zwiększa zasób słownictwa;

 • rozwija swoje możliwości muzyczne, plastyczne, ruchowe i słowne.

22 kwietnia- Domowe warsztaty Quilling oraz Pacynka z papieru
Plakat

Zapraszamy najmłodszych mieszkańców gminy do udziału w warsztatach domowych, podczas których uczestnicy wykonają pacynki oraz stworzą twórcze prace w technice quillingu.

Osobom, które zgłoszą się do udziału w obu kreatywnych aktywnościach dostarczone zostaną do domu specjalnie przygotowane pakiety, które zawierają nie tylko wszystkie potrzebne materiały, ale także szczegółową instrukcję wykonania kreatywnych dzieł.

Pakiety dostarczane zostaną do domostw uczestników 30 kwietnia 2021 roku. Zapisy do udziału w warsztatach prowadzone są pod nr tel. 32 288 70 82

Warto dodać, że podczas zapisów należy zadeklarować wybór poszczególnego warsztatu (lub obu warsztatów równocześnie).

Zapisy do udziału w jednym z warsztatów nie będą traktowane jako deklaracja udziału w obu warsztatach. O udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń. Serdecznie zachęcamy do udziału!

Regulamin Domowych Warsztatów

Karta zgłoszenia Pacynka z papieru

Karta zgłoszenia Quilling

21 kwietnia- Warsztaty Akademii Ekologii
Plakat wydarzenia
 

Zapraszamy do udziału w niezwykle istotnym dla naszego środowiska naturalnego oraz nas samych przedsięwzięciu pn. „Akademia Ekologii”.

Wydarzenie to, w związku z wprowadzonymi obostrzeniami pandemicznymi, przeprowadzone zostanie w formule domowej.

Do udziału w nim zapraszamy uczniów szkół podstawowych, zamieszkujących naszą gminę.

W ramach „Akademii Ekologii” jej uczestnicy wykonywać będą m.in. użyteczne przedmioty z odpadów, surowców wtórnych, przeprowadzać będą ciekawe doświadczenia ilustrujące negatywne skutki degradacji środowiska naturalnego, wykonają nietuzinkowe prace plastyczne, a przede wszystkim-poszerzą swoją wiedzę na temat ekologii i dbania o naszą planetę. Wydarzenie podzielone zostanie na IV moduły pn.:

 • Segregowanie i recykling;

 • Pod ochroną;

 • Zanieczyszczenie planety;

 • Dobre nawyki.

Zapisy do udziału w „Akademii Ekologii” prowadzi mierzęcicki GOK pod nr tel. 32 288 70 82. Równocześnie informujemy, że osoby, które zgłoszą swój akces w wydarzeniu zostaną zakwalifikowane do wszystkich czterech modułów jednocześnie.

Nie ma możliwości udziału w wybranych przez siebie modułach!

Zapewniamy świetną zabawę, ciekawe doświadczenie, solidną porcję ekologicznej wiedzy i nietuzinkowe pomysły na nadanie drugiego życia na pozór nieprzydatnym przedmiotom. Z niecierpliwością czekamy na uczestników. Nie zwlekajcie i już dziś zgłoś się do Akademii Ekologii

Regulamin Akademii Ekologii

Karta zgłoszenia

MARZEC

2021

20 marca- Powiatowy konkurs na stworzenie Gry Edukacyjnej ze Smoczycą Klarą
Plakat wydarzenia

Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach oraz Komenda Powiatowa Policji w Będzinie – Organizatorzy konkursu na stworzenie edukacyjnej gry planszowej dla całej rodziny, której główną bohaterką będzie Smoczyca Klara zdecydowali o wydłużeniu terminu składania prac konkursowych do 30 czerwca 2021 r.

Przypominamy, że aby wziąć udział w twórczej rywalizacji należy stworzyć grę planszową w oparciu o planszę formatu A4 lub A3, która może być przeznaczona dla całej rodziny. Każdy z uczestników konkursu, oprócz stworzenia planszy oraz dodatkowych elementów niezbędnych do gry (pionki, karty, etc.), musi przedstawić również szczegółową instrukcję gry (jako osobny załącznik w formie tekstowej).

Każda zgłoszona praca może mieć tylko jednego autora oraz musi zostać podpisana na odwrocie planszy imieniem, nazwiskiem, adresem oraz telefonem kontaktowym uczestnika konkursu. Grę można wykonać w dowolnej technice.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Starosta Powiatu Będzińskiego Sebastian Szaleniec, Komendant Powiatowy Policji w Będzinie insp. Arkadiusz Więcek, Wójt Gminy Mierzęcice Grzegorz Podlejski.

Prace konkursowe należy przesłać lub dostarczyć na adres Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach (42-460 Mierzęcice ul. Wolności 102a) w terminie do 30 czerwca 2021 roku. Aby wziąć udział w konkursie należy zapoznać się z jego regulaminem. Warunkiem przyjęcia zgłoszenia jest wypełnienie oświadczenia, które stanowi załącznik do regulaminu konkursowego.

Na autorów najlepszych prac w każdej z kategorii wiekowych czekają nagrody! Warto dodać, że przyznane zostaną także wyróżnienia za nowatorskie techniki wykonania oraz walor edukacyjny prac! Wyboru laureatów dokona Komisja Konkursowa powołana przez Organizatorów.

Jury będzie oceniać prace pod względem: nowatorskiej techniki, czytelności reguł zabawy, pomysłowości i atrakcyjności oraz walorów edukacyjnych. Wybrane przez Komisję Konkursową prace konkursowe opublikowane zostaną na stronach internetowych www.mierzecice.pl, stronie Starostwa Powiatowego w Będzinie www.powiat.bedzin.pl, na stronie www.bedzin.pl, stronie KPP Będzin www.bedzin.policja.gov.pl, w gazecie powiatowej „Powiatowa Press” oraz w gazecie Gminny Mierzęcice „Panorama Gminy Mierzęcice”, profilu Facebook Starostwa Powiatowego w Będzinie oraz profilu Facebook GOK Mierzęcice.

Jeszcze raz zachęcamy do udziału w wydarzeniu!

Regulamin konkursu

Oświadczenie rodzica / opiekuna prawnego uczestnika Konkursu

Oświadczenie pełnoletniego uczestnika

16 marca- Warsztaty domowe dla dorosłych Wielkanocne Wianki
Plakat

Zapisy pod nr. tel.: 32 288 70 82

Planowany termin dostawy pakietów 22.03.2021r.

16 marca- Domowe warsztaty – Scrapkowe jajko na piku
Plakat

Zapisy pod nr. tel.: 32 288 70 82

Planowany termin dostawy pakietów 22.03.2021r.

9 marca- Gminny Konkurs Plastyczny na najpiękniejszą kartę wielkanocną
Plakat wydarzenia

Konkurs polega na wykonaniu kartki wielkanocnej za pomocą dowolnej techniki. Format kartki A5 (złożona kartka A4).

Zdjęcia wykonanej pracy konkursowej wraz ze zdjęciem/skanem karty zgłoszenia należy przesłać na adres: konkursy@gok.mierzecice.pl w terminie od 9 do 24 marca 2021 r.

Regulamin konkursu

Karta zgłoszenia do konkursu

5 marca- Domowe warsztaty „Kapelusz dla damy”
Plakat wydarzenia

Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach zapraszają dorosłych mieszkańców naszej gminnej społeczności do udziału w bezpłatnych warsztatach domowych pn. „Kapelusz dla mamy”.

Osobom, które zgłoszą się do udziału w twórczych aktywnościach zostaną dostarczone do domu specjalnie przygotowane pakiety, które zawierają nie tylko wszystkie potrzebne materiały, ale także szczegółową instrukcję wykonania niepowtarzalnych nakryć głowy. Przewidywanym terminem dostarczenia pakietów będzie 5 marca 2021 roku.

Zapisy do udziału w warsztatach prowadzi Gminny Ośrodek Kultury pod nr tel. 32 288 70 82

Zachęcamy do twórczego spędzania czasu z mierzęcickim GOK!

Regulamin Domowych Warsztatów

Zgoda na uczestnictwo w Domowych Warsztatach Kapelusz dla damy

5 marca- Warsztaty domowe tworzenia zakładki do książek
Plakat wydarzenia

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z terenu naszej gminy do udziału w warsztatach domowych tworzenia zakładek do książek w kształcie sowy.

Osobom, które zgłoszą się do udziału w twórczych aktywnościach zostaną dostarczone do domu specjalnie przygotowane pakiety, które zawierają nie tylko wszystkie potrzebne materiały, ale także szczegółową instrukcję wykonania kreatywnych dzieł.

Przewidywanym terminem dostarczenia pakietów będzie 5 marca 2021 roku. Zapisy do udziału w warsztatach prowadzi Gminny Ośrodek Kultury pod nr tel. 32 288 70 82

O udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń ze względu na ograniczoną ilość pakietów!

Regulamin Domowych Warsztatów

Zgoda na uczestnictwo dziecka w Domowych Warsztatach Zakładka do ksiązki w kształcie sowy

Luty

2021

4 luty- Walentynkowe warsztaty kulinarne
Plakat

Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach oraz Little Cook – mobilne warsztaty kulinarne dla dzieci zapraszają dzieci i młodzież z terenu naszej gminy do udziału w kulinarnych warsztatach, których uczestnicy dowiedzą się, jak przygotować WALENTYNKOWE SERDUSZKA Z PANNA COTTY.

Co istotne, ze względu na panujące obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne wydarzenie zorganizowane zostanie w  formule domowej.

Zapisy do udziału w warsztatach prowadzone są pod nr tel. 32 2887082

Nie zwlekaj, z pewnością to wydarzenie wzbogaci Twoją pociechę o nowe umiejętności kulinarne, a efekty zajęć na zawsze zapamięta Twoje podniebienie!

Regulamin kulinarnych warsztatów domowych

Zgoda rodzica na udział dziecka w warsztatach kulinarnych

Styczeń

2021

10 stycznia- Rozpoczynamy II tydzień Ferii Zimowych z Gminą Mierzęcice
Plakat

Kreatywne ferie w Mierzęcicach. Chcesz, by Twoje dziecko twórczo spędzało czas nietypowych ferii zimowych w domu? Dbasz o to, by rozwijało się manualnie? Mierzęcicki GOK przygotował ofertę kreatywnego spędzania II tygodnia ferii w domu.

Od 11 do 15 stycznia Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach zaprasza do udziału w bezpłatnych warsztatach domowych tworzenia:

 • origami,
 • zawieszek porcelanowych,
 • kulinarnych (wypieku ciasteczek owsianych),
 • prezentów dla babci i dziadka,
 • ozdobnych słoiczków.

Rodziców i opiekunów dzieci zainteresowanych udziałem w w/w warsztatach domowych prosimy o niezwłoczny kontakt telefoniczny – 32 288 70 82, gdyż o udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń ze względu na ograniczoną ilość zestawów.

Ponadto, zachęcamy młodych mieszkańców naszej gminy do udziału w Gminnym Konkursie na Nietypowy karmnik. Termin nadsyłania zdjęć wykonanych prac trwa od 11 do 15 stycznia 2021r. Fotografie karmników powinny zostać wysłane na adres: konkursy@gok.mierzecice.pl

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z propozycji Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach.

Zgoda na udział w warsztatach domowych

Regulamin warsztatów domowych

Regulamin Gminnego Konkursu na Nietypowy karmnik

Karta zgłoszenia do Gminnego Konkursu na Nietypowy karmnik

4 stycznia- Konkurs na najpiękniejszą maskę karnawałową
Plakat wyróżniający
Zapraszamy do udziału w Gminnym Konkursie Plastycznym pt. „Najpiękniejsza maska karnawałowa” 
 
Zdjęcia wykonanych masek wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia należy wysyłać na adres konkursy@gok.mierzecice.pl w terminie od 4 do 8 stycznia 2021 roku.
 

Grudzień

2020

22 grudnia- Ferie w Gminie Mierzęcice- Tydzień pierwszy
Plakat wyróżniający

Ze względu na wprowadzone obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach wprowadza nową formułę spędzania wolnego czasu podczas zimowej przerwy

Zapraszamy najmłodszych mieszkańców naszej gminy do udziału w kreatywnych warsztatach domowych, które umilą czas odpoczynku od nauki i jednocześnie rozwiną nowe umiejętności.
W pierwszym tygodniu ferii bez wychodzenia z domu i BEZPŁATNIE można wziąć udział w warsztatach:
 • tworzenia drewnianej biżuterii, 
 • tworzenia papierowych misek, 
 • tworzenia soli do kąpieli, 
 • tworzenia szkatułek z piankoliny, 
 • tworzenia mini mydełek, 
 • kulinarnych – przygotowanie mini deserków. 
Już dziś zgłoś udział swojego dziecka w warsztatach dzwoniąc pod nr tel. 32 2887082 i podając m.in. adres zamieszkania, pod który dostarczone zostaną przez pracowników mierzęcickiego GOK zestawy do udziału w zajęciach.
 
Terminy dostarczania zestawów:
 • 4 stycznia: warsztaty pn. „drewniana biżuteria”, „papierowe miski”, „sole do kąpieli”,
 • 5 stycznia: warsztaty pn. „szkatułki z piankoliny”, „mini mydełka”, „kulinarne – mini deserki”.
Ze względu na ograniczoną ilość zestawów o udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń.
To jednak nie wszystko… Najmłodszych członków naszej gminnej społeczności zachęcamy także do udziału w Gminnym Konkursie Plastycznym pt. „Najpiękniejsza maska karnawałowa”. Zdjęcia wykonanych prac wraz z wypełnioną karta zgłoszenia należy nadsyłać w terminie od 4 do 8 stycznia 2021 roku na adres e-mail: konkursy@gok.mierzecice.pl
 
Tegoroczna akcja „Ferie w Gminie Mierzęcice” jest współfinansowania ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mierzęcicach.
Harmonogram zajęć na drugi tydzień ferii zimowych ogłoszony zostanie 4 stycznia 2021 roku. Zachęcamy do licznego udziału w proponowanych, twórczych formach spędzania wolnego czasu w domu. Gwarantujemy kreatywną zabawę i mnóstwo ciekawych pomysłów!
 
 
16 grudnia- Warsztaty z Doktorem Paj-Chi-Wo
Plakat wyróżniający

Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach już po raz trzeci organizuje warsztaty transmitowane on- line z Bajki Pana Kleksa. Tym razem prowadzącym warsztaty będzie Doktor Paj-Chi-Wo.

Wydarzenie odbędzie się 16 grudnia 2020r. o godzinie 17.00.
 
Podczas tego spotkania na wizji Doktor Paj-Chi-Wo zadba o to, aby podczas nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia nie nudził się żaden spośród małych adeptów nauki. Z racji ograniczonej ilości miejsc, o udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń.
 
Aby wziąć w nich udział należy przesłać zgłoszenie na maila: konkursy@gok.mierzecice.pl. W temacie wiadomości należy wpisać: DOKTOR PAJ-CHI-WO – ZGŁOSZENIE oraz dołączyć zgodę na uczestnictwo w warsztatach.
 
Na adres, z którego zostało przesłane zgłoszenie, kilka dni przed wydarzeniem zostanie udostępniona lista materiałów potrzebnych do wykonania zajęć oraz link, pod którym odbędzie się transmisja.
Nie zwlekaj, już dziś zgłoś akces swojego dziecka do udziału w tym ciekawym i rozwijającym wydarzeniu!
14 grudnia- Warsztaty Świąteczne witraże
Plakat wyróżniający

Zachęcamy dzieci z terenu gminy Mierzęcice do udziału w domowych warsztatach pn. „Świąteczne witraże”.

Zajęcia te będą się odbywały w nowej formule, w związku z obostrzeniami związanymi z pandemią Covid-19.

Ze względu na ograniczoną ilość zestawów potrzebnych do udziału w tym wydarzeniu – o udziale w nim decyduje kolejność zgłoszeń uczestników

Termin dostawy pakietów został zaplanowany na 14 grudnia br.

Więcej informacji na temat warsztatów oraz zapisy- pod nr tel. 32 288 70 82.

Regulamin

Karta zgłoszenia

9 grudnia- Warsztaty Eko sztuka
Plakat wyróżniający

Już po raz drugi zapraszamy do udziału w warsztatach on-line, transmitowanych z Bajki Pana Kleksa!

Tym razem wydarzenie odbędzie się 9 grudnia 2020r. o godz. 17:00, a jego tematem przewodnim będzie EKO SZTUKA
Udział w warsztatach jest bezpłatny – aby wziąć udział w warsztatach należy przesłać zgłoszenie na adres konkursy@gok.mierzecice.pl. W temacie wiadomości należy wpisać: WARSZTATY EKO SZTUKA – ZGŁOSZENIE, w treści wiadomości należy podać imię i nazwisko uczestnika/uczestników warsztatów. Do zgłoszenia należy załączyć również zgodę na uczestnictwo w warsztatach, którą należy podpisać i odesłać skan/zdjęcie.
 
Na adres, z którego zostanie wysłane zgłoszenie, na kilka dni przed wydarzeniem zostanie udostępniona lista materiałów potrzebnych do czynnego uczestnictwa w zajęciach oraz link, pod którym odbędzie się transmisja.
 
W wydarzeniu mogą uczestniczyć całe rodziny – do czego serdecznie zachęcamy!
 
Warsztaty prowadzone będą przez zawodowego popularyzatora nauki oraz doświadczonego animatora. Wydarzenie nadawane jest na żywo, prosto z wnętrza Bajki Pana Kleksa. Podczas połączenia uczestnicy warsztatów zgromadzeni przed ekranem komputera, smartfona czy tabletu zamienią się na chwilę w małych chemików, a także nauczą się jak kreatywnie wykorzystać rzeczy z pozoru już niepotrzebne (upcyklingu).
 
Dodatkowo, po wydarzeniu wszyscy uczestnicy otrzymają 3 autorskie e-booki:
 • „15 pomysłów na rodzinne Święta”- animatorzy Bajki przedstawią w nim swoje pomysły na ciekawe spędzenie Gwiazdki,
 • „Pyszne Święta”- przewodnik kulinarny, przygotowany przez Szefa Kuchni Hotelu Rezydencja Luxury- Krystiana Cieślę,
 • „Familijne warsztaty naukowe”- zbiór domowych eksperymentów, przygotowanych przez zespół naukowców pod patronatem dr Książczyka.
Ponownie zachęcamy do udziału w konkursie związanym z warsztatami EKO SZTUKA! Spośród zdjęć z warsztatów on-line zamieszczonych w komentarzu pod postem, wybierzemy i nagrodzimy najlepsze
 
Do wygrania:
 • Voucher 1+1 na wstęp do Bajki Pana Kleksa w Katowicach ważny do 31.12.2021,
 • Puzzle, ekologiczna smycz oraz skarpetki z Bajki Pana Kleksa.
Już dziś zgłoś swoje dziecko do udziału i wpraw swoją rodzinę w przedświąteczny nastrój. Poczuj razem z nami magię świąt!

Listopad

2020

25 listopada- Warsztaty Wielki Elektronik
Plakat wyróżniający

Zapraszamy do udziału w warsztatach on-line transmitowanych z Bajki Pana Kleksa

Czy Twoje dziecko zna już zasadę działania fajerwerków czy zimnych ogni? A może chciałbyś, by nabyło umiejętność zbudowania własnej lampki z pomarańczy? Czy podczas wspólnych wypieków zadawało już pytanie, co sprawia, że ciasteczka są puszyste? Jeśli chcesz, by poznało odpowiedzi m.in. na powyższe pytania oraz wiele innych zagadnień naukowych- niezwłocznie zapisz swoją pociechę na warsztaty pn. „Wielki Elektronik”, prowadzone on line z „Bajki Pana Kleksa.”

Warsztaty odbędą się 25 listopada br. o godzinie 17.00. Będą trwać 45 minut. Podczas tego wydarzenia Wielki Elektronik zadba o to, aby podczas nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia nie nudził się żaden spośród małych adeptów nauki. Z racji ograniczonej ilości miejsc, o udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń
Aby wziąć udział w warsztatach należy przesłać zgłoszenie na maila: konkursy@gok.mierzecice.pl. W temacie wiadomości należy wpisać: WARSZTATY WIELKI ELEKTRONIK – ZGŁOSZENIE oraz w wiadomości załączyć zgodę na uczestnictwo w warsztatach.
Na adres, z którego zostało przesłane zgłoszenie, kilka dni przed wydarzeniem zostanie udostępniona lista materiałów potrzebnych do czynnego uczestnictwa w zajęciach oraz link, pod którym odbędzie się transmisja.
 
Dodatkowo, po wydarzeniu wszyscy uczestnicy otrzymają 3 autorskie e-booki:
 • „15 pomysłów na rodzinne Święta”- animatorzy Bajki przedstawią swoje pomysły na ciekawe spędzenie Gwiazdki,
 • „Pyszne Święta”- przewodnik kulinarny, przygotowany przez Szefa Kuchni Hotelu Rezydencja Luxury- Krystiana Cieślę,
 •  „Familijne warsztaty naukowe”- zbiór domowych eksperymentów, przygotowanych przez zespół naukowców pod patronatem dr. Książczyka.
Ale to jeszcze nie koniec niespodzianek, zachęcamy do udziału w konkursie związanym z warsztatami Wielki Elektronik! Spośród zdjęć z warsztatów on-line zamieszczonych pod tym postem w komentarzu, wybierzemy i nagrodzimy najlepsze
 
Do wygrania:
 • Voucher 1+1, wstęp do Bajki Pana Kleksa w Katowicach, ważny do 31.12.2021
 •  Książkę „Adaś, Bebok i ZOO” (autor: Gabriela Świątek / wydawnictwo: Bajka Pana Kleksa)
 • Kubek Pan Kleks (realizacja: Porcelana Bogucice)
 • Puzzle, ekologiczna smycz oraz skarpetki.
Nie zwlekaj, już dziś zgłoś swojego dziecka do udziału w tym ciekawym i rozwijającym wydarzeniu!
 
Bajka Pana Kleksa to Centrum Kultury, Nauki i Zabawy w Katowicach. Jest miejscem dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Misją tego miejsca, z którego transmitowane będą warsztaty, jest nauka przez zabawę, a całe wnętrze obiektu jest inspirowane przygodami Ambrożego Kleksa.
 
16 listopada- III Powiatowy Konkurs Dziennikarski
Plakat promujący

Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach zaprasza do udziału w Powiatowym Konkursie Dziennikarskim pn. „Współczesny patriotyzm. Pamięć i codzienność.”

Celem twórczej rywalizacji jest:
 • zwrócenie uwagi na pojęcie współczesnego patriotyzmu,
 •  pobudzanie twórczego myślenia i rozwijanie wśród ludzi młodych zainteresowań dziennikarskich, w tym także zwrócenie uwagi na posługiwanie się literacką polszczyzną,
 • budowanie pozytywnych wzorców postępowania,
 • propagowanie wiedzy o historii Polski,
 • uwrażliwienie dzieci i młodzieży na tzw. „małe ojczyzny”.
Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży (uczniów szkół podstawowych klas IV – VIII oraz szkół ponadpodstawowych), zamieszkałych na terenie powiatu będzińskiego lub też uczęszczających do placówek oświatowych, zlokalizowanych na w/w terenie.
Materiał konkursowy powinien nawiązywać do pojęcia patriotyzmu ujętego historycznie lub w formie „na co dzień”, jako:
 • nawiązanie do przypadających w 2020 roku, okrągłych rocznic historycznych, np. 80.rocznicy tragedii katyńskiej, 75. rocznicy zakończenia II wojny światowej, 100. rocznicy
bitwy warszawskiej, czy 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II.
 • zwrócenie uwagi na codzienność życia w dobie pandemii i wyzwania z tym związane, np. postawy służb medycznych, wojska, policji, czy nauczycieli.
Na prace konkursowe mierzęcicki GOK oczekuje od 16 listopada do 4 grudnia 2020 r. Tekst lub materiał video należy przesłać drogą elektroniczną na adres mailowy GOK Mierzęcice konkursy@gok.mierzecice.pl.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu oraz do udziału w nim!
 
Na prace konkursowe mierzęcicki GOK oczekuje od 16 listopada do 4 grudnia 2020 r. Tekst lub materiał video należy przesłać drogą elektroniczną na adres mailowy GOK Mierzęcice konkursy@gok.mierzecice.pl.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu oraz do udziału w nim!
 
 
 
9 listopada- Warsztaty Papierowe wyszywanki
Plakat wyróżniający

Zapraszamy do udziału w warsztatach PAPIEROWE WYSZYWANKI, dla dzieci z Gminy Mierzęcice, w wieku od 3 do 5 lat.

Aby wziąć udział w zajęciach, należy się zapisać telefonicznie: 32 288 70 82 (ilość zestawów ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń)

Na czym będą polegały warsztaty?

Każdy z uczestników otrzyma do domu pakiet, który będzie zawierał zestaw wraz z filmem instruktażowym, jak krok po kroku wykonać papierowe wyszywanki.

Planowany termin dostawy pakietów: 9.11.2020r.

Warsztaty są bezpłatne

Serdecznie zapraszamy

Regulamin

Karta zgłoszenia

9 listopada- Warsztaty Dekorowanie drewnianych chochelek
Plakat wyróżniający

Zapraszamy do udziału w warsztatach DEKOROWANIA DREWNIANYCH CHOCHELEK, dla dzieci z terenu Gminy Mierzęcice, w wieku od 3 do 5 lat.

Warsztaty odbywać się będą w nowej formie domowej.

Aby wziąć udział w zajęciach, należy się zapisać telefonicznie: 32 288 70 82 (ilość zestawów ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń).

Na czym będą polegały warsztaty?

Każdy z uczestników otrzyma do domu pakiet, który będzie zawierał zestaw towarów wraz z filmem instruktażowym, jak krok po kroku udekorować drewniane chochelki.

Planowany termin dostawy pakietów: 9.11.2020r.

Warsztaty są bezpłatne
Serdecznie zapraszamy

Regulamin

Karta zgłoszenia

5 listopada- Mierzęcicka Opowieść Wigilijna
Plakat promujący

Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach serdecznie zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 7 do 18 lat do udziału w Gminnym Konkursie Literackim pn. „Mierzęcicka opowieść wigilijna”.

Prace będą oceniane są w 3 kategoriach wiekowych:
 • I kategoria wiekowa 7-9 lat,
 • II kategoria wiekowa 10-13 lat,
 • III kategoria wiekowa 14-18 lat.
 
Warunkiem udziału w konkursie jest oddanie pracy w formie opowiadania, które należy dostarczyć w terminie od 5 do 26 listopada 2020r. drogą mailową na adres poczty elektronicznej konkursy@gok.mierzecice.pl lub drogą pocztową na adres Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach, z dopiskiem: Konkurs „Mierzęcicka opowieść wigilijna.”
 
Do pracy powinno zostać dołączone pisemne oświadczenie rodzica lub opiekuna prawnego zawierające zgodę na uczestnictwo w konkursie oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych (załącznik nr 1 do regulaminu).
 
 
5 listopada - Portret Mikołaja
Plakat wyróżniający

Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach serdecznie zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Mierzęcice do udziału w Gminnym Konkursie Plastycznym „Portret Świętego Mikołaja”.

Celem konkursu jest:
 • podtrzymanie tradycji bożonarodzeniowych
 • kształtowanie gustów estetycznych, umiejętności artystycznych
 • rozwijanie upodobań plastycznych
 
 Prace będą oceniane w 3 kategoriach wiekowych:
 • dzieci w wieku przedszkolnym
 • uczniowie klas I – III szkół podstawowych
 • uczniowie klas IV – VI szkół podstawowych

Przedmiotem konkursu jest własnoręcznie wykonanie pracy plastycznej w dowolnej technice przedstawiającej portret św. Mikołaja (format pracy A4), którą należy przesłać do GOKu drogą pocztową na adres: Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach, ul. Wolności102a, 42-460 Mierzęcice lub drogą elektroniczną (skan lub zdjęcie) na e-mail: konkursy@gok.mierzecice.pl

 

PAŹDZIERNIK

2020

28 października- Warsztaty tworzenia witraży dla dorosłych

28 października 2020r., w godz. od 16.30 do 20.30, Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach zaprasza dorosłych mieszkańców naszej gminy na warsztaty tworzenia witraży okiennych TIFFANY.

 

Zajęcia te zorganizowane zostaną w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Mierzęcicach. Koszt udziału w zajęciach wynosi 20 zł.

W trakcie trwania warsztatów ich uczestnicy zapoznają się z dziejami i praktyką techniki witrażowej Tiffany'ego. Warsztat otwiera multimedialna prezentacja pokazująca jej zastosowanie i możliwości. Podczas rozmowy i ćwiczeń wprowadzających uczestnicy poznają także zasady kompozycji i doboru materiałów oraz barw i faktur szkła. Praktyczna część to szkic projektu, selekcja i komponowanie materiałów, obróbka szkła oraz wykonanie ozdób takich jak anioły, kwiaty czy motyle o wymiarach około 15x15cm. Warsztat kończy oczyszczenie i zabezpieczenie przed utlenianiem elementów metalowych. Wykonany przez siebie witraż uczestnik zabiera ze sobą.

Więcej informacji oraz zapisy do udziału w wydarzeniu prowadzi Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach, pod nr tel. 32 288 70 82.

27 października- Warsztaty jubilerskie dla dzieci

27 października 2020r., w godz. od 16.00 do 18.00, w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Mierzęcicach, mierzęcicki GOK organizuje warsztaty pn. „MAŁY JUBILER”.

 

W trakcie ich trwania uczestnicy stworzą biżuterię i drobne formy ozdobne z półfabrykatów. Koszt udziału w zajęciach wynosi 30 zł.

Uczestnicy warsztatów jubilerskich zapoznają się z dziejami i praktyką tworzenia biżuterii montowanej z półfabrykatów. Warsztat otwiera multimedialna prezentacja, która ukazuje rozwój tej dziedziny od najdawniejszych czasów i na wszystkich kontynentach. Prowadzący pokazują różne kultury, takie jak: starożytni Egipcjanie, Celtowie, plemiona afrykańskie czy w końcu dzisiejsze Indie, które wytworzyły własne zasady i wzorce estetyczne w projektowaniu ozdób i biżuterii. Dzieci uczestniczące w wydarzeniu, podczas swobodnej rozmowy w grupie przyswajają wiedzę o doborze barw i ich temperatur, materiałach i rodzajach kompozycji. Podczas ćwiczeń praktycznych uczą się projektować biżuterię w formie szkiców z uwzględnieniem kolorystyki i użytych materiałów.

Finałem warsztatu jest wykonanie z półfabrykatów szklanych, ceramicznych i drewnianych gotowej biżuterii (bransoletek, naszyjników, kolczyków, breloków). Pod koniec każdy z uczestników, korzystając ze zdobytych umiejętności, może stworzyć bransoletkę lub breloczek (chłopcy), który zabierze ze sobą po zajęciach.

Więcej informacji na temat warsztatów oraz zapisy do udziału w nich prowadzi Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach, pod nr tel. 32 288 70 82.

Serdecznie zapraszamy młodych mieszkańców naszej gminy.

24 października- Po pierwsze Oliwka

Zapraszamy na sportową imprezę charytatywną na rzecz Oliwki z Boguchwałowic

Fundacja „Po Pierwsze” przy współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną Boguchwałowice oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Mierzęcicach organizuje Zawody biegowe i nordic walking pn. „Po pierwsze Oliwka”.

Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Mierzęcice Grzegorz Podlejski.

Impreza, z której całkowity dochód przeznaczony zostanie na leczenie Oliwki z Boguchwałowic, odbędzie się 24 października 2020 r. przy OSP w Boguchwałowicach.

Start zawodów przewidziano na godz. 11.00. Biuro zawodów czynne od godz. 9.00 do 10.45. Nie zwlekaj i już dziś zapisz się na:

• Bieg na dystansie 5 km;

• Marsz Nordic Walking na dystansie 5 km;

• Marsz Malucha na dystansie 400 m.

Zapisy na: www.dostartu.pl/po-pierwsze-oliwka

Dla każdego zawodnika Organizatorzy przygotowali atrakcyjny pakiet startowy oraz pamiątkowy medal, który wręczony zostanie na linii mety. Dodatkowo wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Pamiętaj, że uczestnicząc w imprezie wspierasz nie tylko swoje zdrowie, ale także zdrowie Oliwki walczącej z SMA.

Nie bądźmy obojętni dobro powraca.

 

21 października- Warsztaty Mini mydełka w słoikach

21 października 2020r., w godz. od 16.00 do 17.00, Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach organizuje warsztaty z Kreatywnym Klubem Radzionków, których uczestnicy nabędą umiejętność tworzenia mini mydełek w słoikach.

Zajęcia odbędą się w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Mierzęcicach, przy ul. Wolności 62a.
 
Koszt udziału w warsztatach wynosi 20zł.
 
Więcej informacji na temat wydarzenia, a także zapisy 32 288 70 82.
 
Serdecznie zapraszamy do wspólnego spędzania wolnego czasu i różnych form aktywności proponowanych przez mierzęcicki GOK.
14 października- Ciasteczkowe warsztaty
14 października 2020r. Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach organizuje warsztaty, których uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób upiec wyśmienite ciasteczka.
 
Zajęcia odbędą się w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Mierzęcicach, przy ul. Wolności 62 a. Koszt udziału w warsztatach wynosi 25 zł.
 
Co istotne, uczestnicy zajęć podzieleni zostaną na dwie grupy wiekowe. W godz. od 16.00 do 17.00 do udziału w zajęciach zapraszamy dzieci w wieku 3-6 lat, zaś od godz. 17.30 do 18.30 do tworzenia dzieł sztuki cukierniczej zapraszamy dzieci w wieku 7-14 lat.
 
Więcej informacji na temat wydarzenia, a także zapisy prowadzi Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach, pod nr tel. 32 288 70 82.
 
 
10 października- Ekologiczna misja

W programie tego spotkania, w całości poświęconego tematyce ekologii i dbałości o środowisko, wystawiony zostanie spektakl ekologiczny dla dzieci pt. „Dusza Lasu”. Ponadto, zorganizowany zostanie plenerowy pokaz pszczelarski z niespodzianką. Uczestnicy tego wydarzenia mogą także liczyć na udział w ekowarsztatach, w ramach których będą mogli tworzyć: naturalne kosmetyki ( w postaci soli do kąpieli, mydełek), mini ogródki oraz torby ekologiczne.

Zapisy do udziału w spotkaniu oraz więcej informacji na jego temat uzyskać można pod nr tel. 32 288 70 82.

Wydarzenie zrealizowane zostanie w ramach Programu Regionalnego Funduszy Europejskich pn. „Wzmacnianie potencjału społeczności lokalnej na terenie Gminy Mierzęcice”.

Zapraszamy do udziału wszystkie osoby, którym los naszej planety nie jest obojętny!

Regulamin Ekologicznej misji

Oświadczenie świadomości ryzyka – dziecko

Oświadczenie świadomości ryzyka – pełnoletni

 
5 października- Trzy twarze Azji: od Armenii po Wietnam

Ten jesienny, październikowy wieczór zapamiętasz na długo…

5 października 2020r. o godz.17.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach odbędzie się niezwykle ciekawe i inspirujące spotkanie z podróżnikami: Olą i Marcinem Czapla pn. „Trzy twarze Azji: od Armenii po Wietnam”. Początkowo spotkanie to miało odbyć się w kwietniu br., ale ze względu na sytuację pandemiczną w naszym kraju zostało przełożone.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!

WRZESIEŃ

2020

28 września- Konkurs Bajkowe postacie z dyni

Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach zaprasza dzieci i młodzież do udziału w Konkursie Plastycznym pt. „Bajkowe postacie z dyni”. Jego celem jest: zdobywanie doświadczenia w zakresie twórczości plastycznej, rozwijanie wyobraźni i pomysłowości, umożliwienie prezentacji własnych dokonań twórczych.

Konkurs polega na wykonaniu bajkowej postaci z dyni. Prace oceniane są w następujących kategoriach wiekowych:

 • I kategoria wiekowa od 5-7 lat,

 • II kategoria wiekowa od 8-10 lat,

 • III kategoria wiekowa od 11–14 lat,

 • IV kategoria wiekowa od 15 i więcej.

 

Prace konkursowe należy dostarczyć do biura GOK w terminie od 28 września 2020 r. do 30 września 2020 r. w godzinach pracy ośrodka. W Konkursie nie mogą brać udziału pracownicy i przedstawiciele Organizatora Konkursu oraz innych podmiotów biorących bezpośredni udział w przygotowaniu i prowadzeniu Konkursu, jak również najbliżsi członkowie ich rodzin. Ogłoszenie wyników nastąpi pod postacią wiadomości na profilu FB organizatora.

23 września- Warsztaty Malowanie Figurek Gipsowych

23 września 2020r., w godz. od 16.00 do 17.00 Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach organizuje warsztaty z Kreatywnym Klubem Radzionków, podczas których uczestnicy będą malowali figurki gipsowe.

Zajęcia odbędą się w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Mierzęcicach, przy ul. Wolności 62 a. Koszt udziału w warsztatach wynosi 20 zł. Więcej informacji na temat wydarzenia, a także zapisy na nie prowadzi Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach, pod nr tel. 32 288 70 82.

SIERPIEŃ

2020

26 sierpnia- Zajęcia Las w szkle

Warsztaty zorganizowane zostaną 26 sierpnia 2020 r. w godz. od 16:30 do 17.30 (I grupa) i od 18:00 do 19:00 (II grupa) w budynku GBP w Mierzęcicach, przy ul. Wolności 62a. Warsztaty są skierowane do osób dorosłych.

Warsztaty zorganizowane zostaną 26 sierpnia 2020 r. w godz. od 16.30 do 17.30 (I grupa) i od 18.00 do 19.00 (II grupa) w budynku GBP w Mierzęcicach, przy ul. Wolności 62a.

Koszt udziału w zajęciach wynosi 20 zł.

Zapisy prowadzi biuro GOK pod nr tel. 32 288 70 82.

Przygotowane przez uczestników warsztatów kompozycje po zakończeniu zajęć stają się ich własnością.

22 sierpnia- Animacje dla dzieci Ruphert and Rico

22 sierpnia 2020 r. o godz. 16:00 na placu za Gminnym Ośrodkiem Kultury w Mierzęcicach zorganizowana zostanie wspólna zabawa dla najmłodszych mieszkańców gminy Mierzęcice.

W programie wydarzenia zaplanowane zostały m.in. animacje, malowanie włosów, deszcz baniek oraz deszcz confetti.

Drogi Rodzicu, nie zwlekaj i już dziś zgłoś udział swojej pociechy do udziału w tej zabawie plenerowej. Zapisy prowadzi oraz więcej informacji udziela biuro GOK w Mierzęcicach, nr tel. 32 288 70 82

Każdy z uczestników zobowiązany jest także złożyć podpisane Oświadczenie o świadomości ryzyka. Oświadczenia pobrać można poniżej.

Serdecznie zapraszamy!

21 sierpnia- Spektakl Być dorosłą bardzo chciała i na miotle odleciała
Spektakl- 21 sierpnia 2020

21 sierpnia br., o godz. 16:00, na terenie boiska sportowego Mierzęcice Osiedle, Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych organizują spektakl dla dzieci pt. „Być dorosłą chciała i na miotle odleciała”.

Bajka ta uczy widzów zasad bezpieczeństwa na drodze i w życiu codziennym

W związku z obostrzeniami sanitarnymi w dobie pandemii koronawirusa, ilość miejsc widzów przedstawienia została ograniczona.

Co istotne, osoby, które chcą uczestniczyć w spektaklu (zarówno dzieci, jak i ich opiekunowie) powinny zgłosić ten fakt w Gminnym Ośrodku Kultury w Mierzęcicach, pod nr tel. 32 288 70 82.

Każdy z uczestników zobowiązany jest także złożyć podpisane oświadczenie o świadomości ryzyka w dobie pandemii.

Oświadczenia pobrać można poniżej. O udziale w wydarzeniu decyduje kolejność zgłoszeń!

🔶 Regulamin spektaklu: (POBIERZ)
🔶 Oświadczenie świadomości ryzyka - dziecko (POBIERZ)
🔶 Oświadczenie świadomości ryzyka - dorosły (POBIERZ)

Wydarzenie na Facebooku: Kliknij tutaj.

19 sierpnia- Warsztaty biżuterii szklanej

Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach serdecznie zaprasza dorosłych mieszkańców naszej gminnej społeczności na warsztaty tworzenia biżuterii szklanej.

 Zajęcia zorganizowane zostaną 19 sierpnia br., o godz. 16.30 w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II w Mierzęcicach. Koszt udziału w warsztatach wynosi 35 zł. Uczestnicy zajęć, pod okiem profesjonalnego instruktora z pracowni DARUMA dowiedzą się, jak przy użyciu odpowiednich półproduktów wykonać niepowtarzalną biżuterię. Poznają także zasady kompozycji, doboru materiałów oraz barw i faktur szkła.

W części praktycznej - stworzą różne elementy, rozpoczynając od projektu, poprzez selekcję i komponowanie materiałów, aż do obróbki szkła polegającej na cięciu, szlifowaniu i lutowaniu. Finalnie powstaną ozdoby takie jak wisiory, kolczyki lub bransoletki.

Nie zwlekaj i już dziś zapisz się na te kreatywne i jakże praktyczne zajęcia. Więcej informacji udzielają pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach, pod nr tel. 32 288 70 82. Także i w tym miejscu prowadzone są zapisy, na które obowiązuje ograniczona liczba miejsc.

Ze względu na pandemię koronawirusa oraz wprowadzone obostrzenia sanitarne, do udziału w warsztatach niezbędne jest posiadanie własnej maseczki oraz zapoznanie się regulaminem prowadzonych zajęć.

Serdecznie zapraszamy!

Oświadczenie o świadomości ryzyka- pobierz tutaj

Regulamin zajęć- zobacz tutaj

15 sierpnia- Letnie Kino z GOKiem

Zapraszamy na kino plenerowe w Mierzęcicach!

Każdy wieczór filmowy to dwa seanse:
🔸 20:00 Kino familijne
🔸 22:00 Kino dla starszych widzów!

Plan seansów wygląda następująco:
🔹 15 sierpnia (sobota) godz. 20.00 - ul. Wolności 102A, Mierzęcice
🔹 29 sierpnia (sobota) godz. 20.00 - ul. Zawadzkiego 161, boisko przy Przedszkolu Publicznym w Nowej Wsi

🔸 Dwa filmy jednego wieczoru! 🔸
Zaczynamy kinem familijnym dla dzieci!
🔸 Wstęp na wszystkie seanse jest bezpłatny!

📌 Seanse uzależnione są od warunków pogodowych. Pamiętajcie - to Wy decydujecie o tym, co będziemy oglądać!

W formie głosowania internetowego, publiczność wybierze jedną z trzech propozycji!

Organizatorzy: Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach, Tarnogórskie Kino Plenerowe, Robert Mrozek
Partnerzy: Pałac w Rybnej
Partner technologiczny: BenQ

14 sierpnia- Uczą króla dzieci segregacji śmieci

14 sierpnia br. o godz. 16.00, na terenie OSP Nowa Wieś, Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach organizuje spektakl ekologiczny dla dzieci pt. „Uczą króla dzieci segregacji śmieci”.

Bajka ma bardzo ważne przesłanie: uświadamia widzom, dlaczego powinniśmy segregować śmieci i dbać o nasze środowisko.

W związku z obostrzeniami sanitarnymi w dobie pandemii koronawirusa, ilość miejsc widzów tego edukacyjnego przedstawienia jest ograniczona.

Co istotne, osoby, które chcą uczestniczyć w spektaklu (zarówno dzieci, jak i ich opiekunowie) powinny zgłosić ten fakt w biurze Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach lub pod nr tel. 32 288 70 82.

Każdy z uczestników zobowiązany jest także złożyć podpisane Oświadczenie o świadomości ryzyka (dla rodzica oraz dziecka osobno). Oświadczenia pobrać można poniżej.

Zachęcamy dzieci i rodziców do udziału w spektaklu. O udziale w wydarzeniu decyduje kolejność zgłoszeń!

Regulamin spektaklu- przeczytaj tutaj

Oświadczenie świadomości ryzyka – dziecko- pobierz tutaj

Oświadczenie świadomości ryzyka - osoba pełnoletnia- pobierz tutaj

4 sierpnia- Spot promujący walkę z uzależnieniem

Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach przy współpracy z Gminną Komisja Rozwiązywania problemów Alkoholowych, zaprasza młodych mieszkańców naszej lokalnej społeczności, w wieku od 6 do 18 lat, do wzięcia udziału w spocie promującym walkę z uzależnieniami.

Rodziców dzieci, które zechcą wystąpić w spocie, prosimy o kontakt z mierzęcickim GOK. Spot tworzony będzie po 17 sierpnia 2020r.

Uprzejmie informujemy, że na każde dziecko, które zdecyduje się wesprzeć swoim udziałem w spocie tę profilaktyczną akcję społeczną przewidziano nagrody niespodzianki!

Nie zwlekaj, już dziś zgłoś udział swojej pociechy! Gwarantujemy dobrą zabawę oraz niezapomnianą przygodę!

Oświadczenie o świadomości ryzyka- pobierz tutaj

Karta zgłoszenia- pobierz tutaj

2 sierpnia- Zapraszamy na warsztaty tworzenia biżuterii szklanej

Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach serdecznie zaprasza dorosłych mieszkańców naszej gminnej społeczności na warsztaty tworzenia biżuterii szklanej.

Zajęcia zorganizowane zostaną 19 sierpnia br., o godz. 16.30 w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II w Mierzęcicach. Koszt udziału w warsztatach wynosi 35 zł. Uczestnicy zajęć, pod okiem profesjonalnego instruktora z pracowni DARUMA dowiedzą się, jak przy użyciu odpowiednich półproduktów wykonać niepowtarzalną biżuterię. Poznają także zasady kompozycji, doboru materiałów oraz barw i faktur szkła.

W części praktycznej – stworzą różne elementy, rozpoczynając od projektu, poprzez selekcję i komponowanie materiałów, aż do obróbki szkła polegającej na cięciu, szlifowaniu i lutowaniu. Finalnie powstaną ozdoby takie jak wisiory, kolczyki lub bransoletki.

Nie zwlekaj i już dziś zapisz się na te kreatywne i jakże praktyczne zajęcia. Więcej informacji udzielają pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach, pod nr tel. 32 288 70 82. Także i w tym miejscu prowadzone są zapisy, na które obowiązuje ograniczona liczba miejsc.

Ze względu na pandemię koronawirusa oraz wprowadzone obostrzenia sanitarne, do udziału w warsztatach niezbędne jest posiadanie własnej maseczki oraz zapoznanie się regulaminem prowadzonych zajęć.

Serdecznie zapraszamy!

Oświadczenie o świadomości ryzyka- pobierz tutaj

Regulamin zajęć- zobacz tutaj

LIPIEC

2020

27 lipca- Konkurs plastyczny „Wszystkie uzależnienia niszczą nasze marzenia”

Razem z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mierzęcicach zapraszamy do udziału w działu w Konkursie Plastycznym pn. „Wszystkie uzależnienia niszczą nasze marzenia”.

Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać pracę plastyczną w formacie A4 dowolną techniką, która będzie w najciekawszy sposób przedstawiała temat: „Wszystkie uzależnienia niszczą nasze marzenia”

Konkurs trwa od 27 lipca 2020 r. do 10 sierpnia 2020 r.

Konkurs adresowany jest do następujących grup wiekowych:

 • od 7 do 10 lat
 • od 11 lat do 13 lat
 • od 13 lat do 15 lat.

Regulamin: Pobierz tutaj.

Karta zgłoszenia: Pobierz tutaj.

Zapraszamy!