Wakacyjny sierpień z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Mierzęcicach

W sierpniu Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach działał równie prężnie i intensywnie jak w pierwszej połowie wakacji.

11 sierpnia do warsztatów dołączył wójt gminy Mierzęcice Grzegorz Podlejski i wspólnie z uczestnikami stworzyli jeden wakacyjny obraz.

Kino plenerowe, to kolejna cykliczna impreza skierowana do widzów w różnym wieku. Spotkania odbywały się w piątki. O godzinie 20stej startowało kino familijne, a o 21:30 kino dla starszych widzów. Seanse odbywały się w różnych miejscowościach, a uczestnictwo w nich było bezpłatne.

5-tego sierpnia w Filii Bibliotecznej nr 5 w Mierzęcicach Osiedle, miały miejsce warsztaty rękodzieła dla dorosłych. Uczestnicy tworzyli na warsztatach Łapacze Snów z Makramy.

14 sierpnia na terenie przy Mierzęcickim GOK-u miało miejsce wydarzenie profilaktyczne. Oprócz licznych atrakcji przygotowanych na tą okazję, na wydarzeniu odbyło się ogłoszenie wyników Powiatowego Konkursu na Grę Edukacyjną ze Smoczycą Klarą oraz uroczyste wręczenie nagród.

Dla lubiących wycieczki wyjazdowe, zostały przygotowane 2 atrakcje. 16 sierpnia odbyła się wycieczka do Agroturystyki „Pod Skałką” w Przybynowie, a 24 zwiedzanie Bajki Pana Kleksa w Katowicach.

26 sierpnia zostały ponownie przygotowane warsztaty rękodzieła dla dorosłych. Uczestnicy uczyli się jak dekorować kubki gliną polimerową.

Na zakończenie wakacji przygotowano Piknik Rodzinny, który odbył się na terenie przy Szkole Podstawowej w Boguchwałowicach. Dla uczestników przygotowaliśmy wiele atrakcji, między innymi malowanie twarzy, brokatowe tatuaże, animacje, malowanie na folii i wiele, wiele innych. Uczestnicy dzisiejszego wydarzenia mają też okazję zobaczyć wystawę prac plastycznych, które powstały podczas tegorocznych wakacji, na warsztatach Malowanie na Śniadanie. Piknik odbywa się w ramach zakończenia wakacji oraz powitania nowego roku szkolnego.

Chociaż wakacje już za nami, warto dalej śledzić stronę Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach, gdzie systematycznie będą pojawiać się informacje o nowych wydarzeniach, zajęciach i warsztatach. Serdecznie polecamy.

Podsumowanie Wakacyjnego Lipca w Gminie Mierzęcice

26 czerwca 2021r. wszystkie sołectwa w naszej gminie odwiedził Discobus. Specjalnie wyposażony pojazd w pierwszej kolejności zawitał do Mierzęcic i co 40 minut, tłumnie witany przez dzieci i ich rodziców, gościł w kolejnych sołectwach, by ostatecznie zakończyć swe tournee po gminie w Sadowiu. Wszystkie dzieci wróciły ze spotkania z Myszką Miki obdarowane upominkami i słodkościami. Atrakcyjne oferty zajęć w pierwszy z wakacyjnych miesięcy skierowane zostały także do dorosłych mieszkańców naszej gminnej społeczności. W poniedziałkowe popołudnia w Filii Bibliotecznej nr 5 w sołectwie Mierzęcice Osiedle – 5 i 12 lipca mogli oni uczestniczyć w zajęciach fitness, zaś 19 i 26 lipca – w zajęciach zumby. W każdy wtorek Centrum Sportowo-Rekreacyjne za budynkiem GOK tętniło radosnym gwarem dzieci. 6 i 13 lipca zajęcia prowadzili pracownicy mierzęcickiego GOK, natomiast 20 i 27 lipca kreatywne prace wykonywane były pod czujnym okiem instruktorów z Kreatywnego Klubu z Radzionków. Ostatecznie w lipcowe wtorki młodzi mieszkańcy naszej gminy tworzyli: pachnące błyszczyki, miękkie zwierzątka z pianki, modne torby z filcu, niepowtarzalne doniczki wypełnione skrzydłokwiatami, świece z wosku plastycznego oraz unikatowe przypinki. Z kolei w lipcowe środy, w mierzęcickim Centrum Sportowo-Rekreacyjnym zorganizowane zostały zajęcia z sensoplastyki. 22 lipca 2021 roku wnętrze Filii Bibliotecznej nr 5 w sołectwie Mierzęcice Osiedle wypełnione zostało dźwiękami instrumentów perkusyjnych, bowiem to właśnie w tym miejscu odbyły się warsztaty perkusyjne. Muzycy amatorzy mogli spróbować swoich umiejętności grając na cajonie, djmb – indonezyjskim bębnie czy rurkach i dzwonkach diatonicznych.

Radosny Dzień Dziecka

4 czerwca 2021r. w godz. od 16.00 do 19.00 na terenie znajdującym się za Gminnym Ośrodkiem Kultury w Mierzęcicach zorganizowana została zabawa dla najmłodszych mieszkańców gminy Mierzęcice, z okazji obchodzonego kilka dni wcześniej Dnia Dziecka.
Wydarzenie pn. „Ale wkoło jest wesoło”, poprowadził niezrównany klauni duet Ruphert i Rico Klauni 
Zabawie towarzyszyły dobre humory uczestników i piękna, słoneczna pogoda. Trzygodzinna impreza na świeżym powietrzu obfitowała w wiele atrakcji m.in. deszcz kolorowych baniek mydlanych, confetti, malowanie włosów na wszystkie kolory tęczy, animacje i tańce w rytmie dziecięcych przebojów. Wszystkie dzieci zostały sowicie obdarowane przez wyjątkowo sympatycznych klaunów. Otrzymały m.in. medale, cyrkowe czapeczki, magiczne trąbki i lizaki, a także kolorowe plecaki od mierzęcickiego Urzędu Gminy.
Dziękujemy za wspólnie spędzone chwile i zachęcamy do udziału w kolejnych inicjatywach organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach
To było pełne pozytywnych wrażeń piątkowe popołudnie, które z pewnością najmłodsi mieszkańcy gminy będą jeszcze długo wspominać!

 

Krzysztof Piasecki i roześmiany Dzień Kobiet

Duża dawka śmiechu w kobiecym towarzystwie, tak w kilku słowach można podsumować zorganizowany w Gminnym Ośrodku Kultury w Mierzęcicach Dzień Kobiet. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród mieszkanek Gminy, które tłumie przybyły na występ znanych satyryków.

Krzysztof Piasecki oraz występujący z nim Jacek Łapot i Dariusz Szweda zadbali o znakomite nastroje świętujących Pań. W programie nie zabrakło skeczy, w których pierwsze skrzypce grały kobiety, wszak jak mówi sam Krzysztof Piasecki kobiety w życiu są bardzo ważne. Satyrycy zachwycili publiczność swoim charakterystycznym dowcipem a z sali co płynęły salwy głośnego śmiechu.

Panie, które uczestniczyły w tym roześmianym Dniu Kobiet były zachwycone występem przygotowanym z okazji ich święta. Tego dnia z całą pewnością uśmiech nie schodził im z twarzy.
Jak przystało na Dzień Kobiet, nie zabrakło też kwiatów, które na zakończenie Wszystkim Paniom wręczył wójt Gminy Mierzęcice Grzegorz Podlejski wraz z artystami kabaretowymi.

Akcja bezpieczny Sk8park w Mierzęcicach

03 sierpnia na sk8 parku w Mierzęcicach , odbyła się impreza o nazwie Bezpieczny Sk8park w ramach kampanii społecznej Wojewódzkiej Komendy Policji w Katowicach.

Do akcji włączył się Urząd Gminy Mierzęcice oraz grupa Extreme City, prowadząca na sk8 parku cotygodniowe zajęcia dla dzieci i młodzieży, mające na celu szkolenie technik jazdy oraz umiejętności korzystania ze sk8 parku.

Wieczór kolęd i pastorałek w GOK

Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach w ostatnim tygodniu stycznia postanowił przypomnieć mieszkańcom gminny magiczny czas minionych Świąt Bożego Narodzenia. Nad przygotowaniem muzyków, którzy zaprezentowali się podczas Wieczoru Kolęd i Pastorałek czuwało trzech instruktorów, prowadzących zajęcia w Gminnym Ośrodku Kultury w Mierzęcicach.

W pierwszej części wieczoru przed mierzęcicką publicznością zaprezentowała się grupa dziewcząt z zajęć wokalnych. Dziewczęta przygotowały na ten wieczór trzy polskie kolędy oraz kilka pięknych pastorałek.

Po części wokalnej przyszedł czas na występy instrumentalistów, które rozpoczęli młodzi muzycy szkolący się w Gminnym Ośrodku Kultury. Występ Gminnej Orkiestry Dętej stanowił zwieńczenie wieczoru, który miał na celu kultywowanie jednej z najpiękniejszych polskich tradycji, jaką jest kolędowanie. Pozostawiają za sobą magiczny czas świąt, możemy zacząć korzystać z karnawału, który w tym roku kończy się 25 lutego.

Święty Mikołaj odwiedził dzieci w Mierzęcicach

W Mierzęcicach można już poczuć magię zbliżających się świąt, wszystko za sprawą Świętego Mikołaja i jego pomocników, którzy przybyli do Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach nieco wcześniej, bo już 3 grudnia.
Podczas trzygodzinnego programu młodzi mieszkańcy Mierzęcic poznawali kolejno wszystkich pomocników Świętego Mikołaja i przygotowywali się na przyjęcie najważniejszego gościa z dalekiej Laponii.
Zanim młodzi mieszkańcy Mierzęcic otrzymali słodkie prezenty, Mikołaj zadbał o to by obiecały, że w kolejnym roku będą równie grzeczne. Żegnając się z dziećmi Mikołaj zapewnił, że ich życzenia mają magiczną moc i obiecał, że powróci znowu do Mierzęcic za rok.