Akcja „Bezpieczny sk8park” już za nami!

3 sierpnia 2020r., w godz. od 16.00 do 17.00, na terenie Plenerowego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego w Mierzęcicach miało miejsce niezwykłe wydarzenie pn. „Bezpieczny sk8park”. Organizatorem tej informacyjno-edukacyjnej akcji, której nadrzędnym celem była poprawa bezpieczeństwa dzieci i młodzieży-wielbicieli jazdy na rolkach, desce oraz hulajnodze, była Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, Urząd Gminy w Mierzęcicach oraz Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach. Policję reprezentował przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Będzinie sierż. sztab. Adam Bober.

Na początku spotkania instruktor z Extreme City przedstawił jego uczestnikom zasady korzystania ze skateparku oraz omówił regulamin, obowiązujący w tym miejscu rozrywki i zabawy. Uczestnicy mogli zaprezentować swoją wiedzę z zakresu zasad bezpieczeństwa przy uprawianiu sportów ekstremalnych, która była honorowana nagrodami. Pytania w tej części spotkania zadawał przedstawiciel Extreme City.

Uczestnicy konkursu bardzo się starali, gdyż walczyli o cenne nagrody: kaski i ochraniacze do jazdy na skateparku. Najmłodsi uczestnicy warsztatów otrzymali maskotkę Sznupka, a pozostali otrzymali „Sznupkowe kolorowanki”. Warto podkreślić, że fundatorem nagród w postaci ochraniaczy i kasków była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Na uczestników wydarzenia czekał także mały poczęstunek.

Dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom, które wsparły to szczytne wydarzenie. Zapraszamy na kolejne akcje organizowane przez mierzęcicki GOK.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content