Podsumowanie pierwszej połowy wakacji

Miniatura

Lipiec tego roku obfitował nie tylko w wysokie temperatury powietrza i słoneczną pogodę, ale także zapisał się jako aktywny miesiąc dla dzieci i dorosłych, które przyjęły zaproszenie mierzęcickiego GOK do wspólnego spędzenia wolnego czasu i zdobywania nowych umiejętności.

Aby wakacje rozpocząć z przytupem, 26 czerwca 2021r. wszystkie sołectwa w naszej gminie odwiedził Discobus wraz z bohaterką kreskówek – Myszką Miki. Specjalnie wyposażony pojazd w pierwszej kolejności zawitał do Mierzęcic i co 40 minut, tłumnie witany przez dzieci i ich rodziców, gościł w kolejnych sołectwach, by ostatecznie zakończyć swe tournee po gminie w Sadowiu. Wszystkie dzieci wróciły ze spotkania z Myszką Miki obdarowane upominkami i słodkościami. Zapewne na długo zapamiętają tę wyjątkowo pogodną, czerwcową sobotę.

Atrakcyjne oferty zajęć w pierwszy z wakacyjnych miesięcy skierowane zostały także do dorosłych mieszkańców naszej gminnej społeczności. W poniedziałkowe popołudnia w Filii Bibliotecznej nr 5 w Mierzęcicach Osiedlu – 5 i 12 lipca mogli oni uczestniczyć w zajęciach fitness, zaś 19 i 26 lipca – w zajęciach zumby.

Swoistą tradycją naszej gminy powoli staje się także to, że w wakacje dzieci mogą nabywać nowe umiejętności, uczestnicząc w zajęciach na świeżym powietrzu, podczas „kreatywnych wtorków”. W każdy wtorek Centrum Sportowo-Rekreacyjne za budynkiem GOK tętniło radosnym gwarem dzieci. 6 i 13 lipca zajęcia prowadzili pracownicy mierzęcickiego GOK, natomiast 20 i 27 lipca kreatywne prace wykonywane były pod czujnym okiem instruktorów z Kreatywnego Klubu z Radzionków. Ostatecznie w lipcowe wtorki młodzi mieszkańcy naszej gminy tworzyli: pachnące błyszczyki, miękkie zwierzątka z pianki, modne torby z filcu, niepowtarzalne doniczki wypełnione skrzydłokwiatami, świece z wosku plastycznego oraz unikatowe przypinki.

Z kolei w lipcowe środy, w mierzęcickim Centrum Sportowo-Rekreacyjnym zorganizowane zostały zajęcia z sensoplastyki.

22 lipca 2021 roku wnętrze Filii Bibliotecznej nr 5 w Mierzęcicach Osiedlu wypełnione zostało dźwiękami instrumentów perkusyjnych, bowiem to właśnie w tym miejscu odbyły się warsztaty perkusyjne. Muzycy amatorzy mogli spróbować swoich umiejętności grając na cajonie, djmb – indonezyjskim bębnie czy rurkach i dzwonkach diatonicznych.

Na uwagę zasługuje także fakt, że nadal trwają domowe warsztaty pn. „Akademia Ekologii”. Do tej pory pracownicy mierzęcickiego GOK rozwieźli III moduły, ostatni IV moduł już czeka na rozdanie. A co się będzie działo w sierpniu? Przede wszystkim zapraszamy na Kino Plenerowe, atrakcyjne wycieczki dla dzieci oraz imprezy w plenerze! Więcej informacji na www.gokmierzecice.pl oraz na www.facebook.com/gokmierzecice .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content