To była bajeczna wizyta w… Bajce Pana Kleksa

24 sierpnia br. najmłodsi mieszkańcy gminy Mierzęcice udali się do katowickiej „Bajki Pana Kleksa”. Wycieczka ta zorganizowana została w ramach akcji „Wakacje w Gminie Mierzęcice”. „Bajka Pana Kleksa” usytuowana jest w Katowicach w byłej Fabryce Porcelany. Jak twierdzą twórcy tego miejsca: „nie jest to typowa sala zabaw z kulkowymi basenami, ani też muzeum czy park rozrywki- lecz jest to miejsce, w którym poprzez balansowanie pomiędzy fantazją i nauką rozwija się w dzieciach chęć odkrywania świata.”

Po przyjeździe do obiektu uczestnicy wycieczki zostali podzieleni na dwie grupy i rozpoczęło się jego zwiedzanie, które wszystkim dostarczyło wielu pozytywnych wrażeń. Kolejnym etapem wizyty w „Bajce Pana Kleksa” był udział w warsztatach z ekosztuki, podczas których najmłodsi tworzyli doniczki z odpadów. Co istotne, doniczki nie pozostały puste, bowiem na zakończenie dzieci zasiały w nich kwiaty. W drodze powrotnej pracownicy GOK przygotowali dla uczestników wycieczki konkurs wiedzy z uniwersum Pana Kleksa. Nagrodami w konkursie były gadżety związane z bajką: porcelanowe kubki, puzzle, smycze oraz książka.

Szkoda, że tegoroczne wakacje już dobiegają końca. Dziękujemy Wam, że spędziliście ten wyjątkowy czas razem z nami.