Podsumowanie Akademii Ekologii

Miniatura

W maju 2021r. mierzęcicki GOK zaprosił dzieci uczęszczające do szkół podstawowych i równocześnie zamieszkujące naszą gminę do udziału w „Akademii Ekologii”.

W ramach tego wydarzenia, jego uczestnicy wykonywali np. użyteczne przedmioty z odpadów, surowców wtórnych, przeprowadzali ciekawe doświadczenia ilustrujące negatywne skutki degradacji środowiska naturalnego czy np. wykonywali niepowtarzalne prace plastyczne, a przede wszystkim- poszerzali swoją wiedzę na temat ekologii i dbania o naszą planetę. Wydarzenie podzielone zostało na 4 moduły:

  • Segregowanie i recykling;
  • Pod ochroną;
  • Zanieczyszczenie planety;
  • Dobre nawyki.

Każdy, kto zgłosił swój akces w projekcie, został zakwalifikowany do udziału we wszystkich 4 modułach. W każdym z modułów wprowadzono podział na dwie grupy wiekowe. Wszystkie doświadczenia, które mieli przeprowadzić uczestnicy rozwijały kreatywność, były wyszukane i inspirujące. Gratulujemy osobom najbardziej wytrwałym, które zrealizowały wszystkie postawione przed nimi zadania ekologiczne.

A co to były za zadania? Dzieci sprawdzały jakość naszego powietrza pod względem zapylenia, wykonywały rysunki lub zdjęcia roślin lub zwierząt, które występują na terenie gminy Mierzęcice i objęte są ochroną gatunkową, sprawdzały jakie substancje najbardziej szkodzą glebie oraz ile wody tracimy rocznie poprzez cieknący kran. Uczniowie mogli się także przekonać, który sposób szczotkowania zębów jest najbardziej ekonomiczny i równocześnie ekologiczny.

Mierzęcicki GOK postanowił wyróżnić uczestników, którzy wykazali się największym zaangażowaniem, czym równocześnie potwierdzili, że los naszej planety nie jest im obojętny. Do zaszczytnego grona takich właśnie osób zaliczyć należy: Nataszę Skupień, Nikolę Skupińską, Annę Fryczek, Oliwiera Bijaka, Alana Waloszczyka, Franciszka Zimnego oraz Stanisława Zimnego. Gratulujemy wszystkim osobom, które poświęciły swój czas i zechciały poszerzyć swoją wiedzę na temat ekologii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content