Dzień Kobiet w Mierzęcicach

01-zajawka-22-03

8 marca 2022r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach zorganizowano spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Uroczystość cieszyła się, jak zwykle dużym zainteresowaniem, gdyż już niepisaną tradycją naszej gminy jest zapraszanie z tej okazji gwiazd polskiej sceny muzycznej i rozrywkowej.

Przybyłe Panie powitał Wójt Gminy Mierzęcice Grzegorz Podlejski, który w swoim przemówieniu nie mógł nie odnieść się do szczególnie trudnej sytuacji, która dotknęła naszych sąsiadów Ukraińców. Pan Wójt przytoczył słowa Pierwszej Damy Ukrainy, która zamieściła w sieci poruszający wpis dot. sytuacji kobiet w obliczu rosyjskiej agresji. Kobiet, które walczą w szeregach Sił Zbrojnych, tych które zaciągnęły się do obrony oraz tych, które każdego dnia leczą, ratują, karmią, a dzisiaj rodzą w schronach oraz piwnicach bombardowanych szpitali. To właśnie na ręce wszystkich kobiet i do ich serc Grzegorz Podlejski skierował najserdeczniejsze życzenia i oddał hołd wszystkim tym paniom, które dziś walczą i zmuszone są do tułaczki po świecie, ale w sercach zawsze mają Ukrainę. Oczywiście Pan Wójt nie zapomniał także o serdecznościach skierowanych w stronę wszystkich mieszkanek gminy Mierzęcice, których rola w codziennym życiu jest nieoceniona.

Spotkanie umilił występ artystów z Kabaretu OT.TO. O jego powodzeniu z pewnością świadczyły salwy śmiechu, jakie niemal nieustannie wybuchały wśród publiczności w trakcie trwania występu oraz ogromne brawa, jakimi nagrodzono gwiazdy. Jak co roku nie zabrakło kwiatów dla zgromadzonych Pań, które wręczył gospodarz Gminy Mierzęcice w towarzystwie zaproszonych artystów z kabaretu OT.TO. Dodatkowo, na zakończenie spotkania Panie otrzymały nagrody ufundowane przez firmę Oriflame. Sądząc po radosnych minach osób wracających ze wspólnego, gminnego świętowania Dnia Kobiet ten wieczór zapisze się w kalendarzu wspomnień, jako niezwykle udany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content