Zaproszenie na uroczyste obchody Święta Niepodległości

Miniatura

Wójt Gminy Mierzęcice serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w uroczystych obchodach Święta Niepodległości 11 listopada 2022r.

Wydarzenie rozpocznie uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny, która odprawiona zostanie o godz. 10.00 w kościele pw. św. Mikołaja w Targoszycach. Tuż po jej zakończeniu- o godz. 11.00, tradycyjnie nastąpi przemarsz pod pomnik upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości, usytuowany prze budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach. O godz. 11.30 w sali mierzęcickiego GOK dalszą część wspólnego celebrowania tego ważnego dla Polski święta rozpocznie okolicznościowe wystąpienie Wójta Gminy Mierzęcice Grzegorza Podlejskiego. Tego rodzaju uroczystość nie może się obyć bez występu przedstawicieli młodszego pokolenia, dlatego zaraz po wystąpieniu Pana Wójta na scenę Gminnego Ośrodka Kultury wkroczą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Lotników Polskich w Mierzęcicach, co z pewnością nada wspólnemu świętowaniu charakter międzypokoleniowy.

Zachęcamy Państwa do licznego udziału we wspólnym czczeniu pamięci tych, którym zawdzięczamy odzyskanie własnego państwa po 123 latach niewoli.

111 Zaproszenie na uroczyste obchody Święta Niepodległości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content