Zapraszamy dzieci do udziału w aktywnych feriach zimowych

Miniatura

W roku szkolnym 2022/2023 dzieci m.in. zamieszkujące województwo śląskie jako pierwsze w naszym kraju będą miały ferie zimowe. W związku z tym przyszedł już czas, by zaplanować ten okres wypoczynku od codziennych zajęć szkolnych dla naszych dzieci. Jak co roku, także i tym razem przygotowaliśmy specjalną ofertę na aktywne spędzenie tego czasu dla dzieci i młodzieży z naszej gminy.

16 stycznia 2023r. o godz. 16.00 w sali mierzęcickiego GOK zorganizowany zostanie pokaz edukacyjny pn. „Smog”. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny. W trakcie pokazu dzieci dowiedzą się m.in. jak powstaje smog oraz dlaczego jest groźny dla naszego zdrowia. Wspólnie z instruktorami uczestnicy wytworzą smog, a później dowiedzą się jak z nim walczyć. Wykonają także eksperyment, w którym sprawdzą zanieczyszczenie powietrza i porównają wynik z zanieczyszczeniem w innych miejscach Polski. Dzieci zobaczą doświadczenie, dzięki któremu osadzony pył w powietrzu zniknie oraz dowiedzą się czym jest powietrze i z czego się składa. To jednak nie jedyne atrakcje tego spotkania. Wierzymy, że wiele najmłodszych członków naszej gminnej społeczności będzie zainteresowanych udziałem w tym edukacyjnym wydarzeniu, do czego ich serdecznie zapraszamy.

Na 19 stycznia został zaplanowany wyjazd do Kina Cinema City w Katowicach, koszt udziału w wycieczce wynosi 35 zł. Natomiast 23 stycznia 2023r. odbędzie się wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Mikołowie. Koszt udziału w wydarzeniu wynosi 50 zł.

24 stycznia 2023r. w sali mierzęcickiego GOK odbędą się warsztaty z pokemonami. Koszt udziału w wydarzeniu wynosi 30 zł. I grupę uczestników zapraszamy w godz. od 10.00 do 11.15, zaś drugą – od 11.15 do 12.15. Tego, że dzieci uwielbiają pokemony nikt nie zamierza podważać. Jeśli zatem i Państwa pociecha pragnie zostać trenerem tych zabawnych stworków, koniecznie powinniście Państwo zgłosić swoje dziecko do udziału w tym wydarzeniu. W jego programie m.in.: poznanie różnych rodzajów pokemonów przez wykonanie eksperymentów z wodą, powietrzem, prądem i ogniem, zawody w rzucie pokeballem, poke-gra na refleks, w której sprawdzona zostanie znajomość pokemonów. Serdecznie zapraszamy!

26 stycznia 2023r. zorganizowane zostaną warsztaty kulinarne, podczas których wykonywane będą wytrawne muffinki. Warsztaty te odbędą się w filii GOK w Toporowicach o godz. 10.00. Koszt udziału w tym kulinarnym spotkaniu wynosi 35 zł.

27 stycznia 2023r. w Filii bibliotecznej nr 5 w Mierzęcicach Osiedlu odbędzie się zabawa karnawałowa. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny. Tego dnia dzieci będą się bawić w dwóch grupach wiekowych: w godz. od 16.00 do 17.30 zapraszamy dzieci do 9 lat, zaś w godz. od 18.00 do 19.30 od 10 lat.

W trakcie ferii zapraszamy także do udziału w Konkursie Fotograficznym pt. „Zima w gminie Mierzęcice” oraz Konkursie Plastycznym pn. „Zimowy krajobraz zamknięty w słoiku”. Szczegóły udziału w tych artystycznych rywalizacjach podamy w osobnych artykułach.

1 Zapraszamy dzieci do udziału w aktywnych feriach zimowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content