Zakończyły się ferie w Gminie Mierzęcice

Miniatura

Często zdarza się, że dzieci, które nie mają okazji wyjechać na ferie poza miejsce swojego zamieszkania narzekają na nudę. Jesteśmy przekonani, że najmłodsi mieszkańcy gminy Mierzęcice, którzy pozytywnie odpowiedzieli na nasze propozycje do wzięcia udziału w aktywnym spędzeniu czasu zimowej przerwy od nauki, nie skarżyli się na monotonię. Nawet czasami kapryśna pogoda, brak śniegu, który jest konieczny do uprawiania sportów zimowych nie była w stanie pokrzyżować nikomu planów na rozrywkę. W programie wydarzeń zorganizowanych w czasie ferii znalazły się bowiem zarówno pokazy edukacyjne, jak i warsztaty kulinarne, wycieczka do kina, a uwieńczeniem czasu odpoczynku od nauki był niezapomniany Bal Karnawałowy.

W pierwszy dzień ferii, w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach odbył się pokaz edukacyjny pt. „ SMOG”. W trakcie tego wydarzenia jego uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się m.in. jak powstaje smog oraz dlaczego jest groźny dla naszego zdrowia. Wspólnie z instruktorami wytworzyli także smog oraz poszerzyli swoją wiedzę o zagadnienia dot. składu powietrza i walki z groźnym zjawiskiem smogu. Wykonali także eksperyment, podczas którego dokonali sprawdzenia zanieczyszczenia powietrza i porównali uzyskane wyniki z innymi częściami Polski. Warto dodać, że nie były to jedyne atrakcje tego spotkania…

19 stycznia br. zorganizowano wyjazd do Cinema City w Katowicach na film animowany pt. „Kot w butach: Ostatnie życzenie”. Dzieciom bardzo podobała się fabuła bajki, w której to tytułowy bohater wyrusza w podróż, aby odnaleźć mityczne „ostatnie życzenie”, dzięki któremu odzyska swoje dziewięć żyć. Wracały do domu pełne wrażeń, a pozytywnym recenzjom projekcji nie było końca.

Z kolei na 23 stycznia 2023r z niecierpliwością oczekiwały wszystkie dzieci, które interesują się przyrodą , a szczególnie owadami, bowiem to właśnie na ten dzień zaplanowana została wyprawa do Ogrodu Botanicznego w Mikołowie. Uczestnicy wyjazdu wzięli tam udział w warsztatach pt. „Co robale robią zimą?”, usłyszeli ciekawe opowieści o bezkręgowcach oraz wykonali pamiątkowe gąsieniczki. Niemałą frajdę sprawił im także pokaz żywych owadów. Na zakończenie młodzi mieszkańcy naszej gminy zwiedzili ogród żółty w zimowej scenerii, bowiem tego dnia województwo śląskie odwiedziła prawdziwie śnieżna zima.

24 stycznia 2023r. z pewnością na trwałe zapisał się w pamięci miłośników pokemonów, bowiem w sali GOK zorganizowane zostały warsztaty z pokemonami. W programie tego wydarzenia znalazło się poznawanie różnych rodzajów pokemonów, przez wykonanie eksperymentów z wodą, powietrzem, prądem i ogniem. Duch rywalizacji wśród uczestników zajęć pojawił się podczas poke-gry, gdzie istotnym elementem był refleks.

26 stycznia br. w oddziale w Toporowicach, zorganizowane zostały warsztaty kulinarne, których uczestnicy wykonywali wytrawne muffinki. Owocem tychże zajęć były prawdziwe dzieła sztuki kulinarnej, których nie powstydziliby się najbardziej cenieni kucharze w kraju i na świecie!

Na zakończenie ferii (z przysłowiowym przytupem) zorganizowany został w Filii Bibliotecznej nr 5 w Mierzęcicach Osiedlu „Bal Karnawałowy”. Przebrania, w których wystąpiły dzieci, były bardzo ciekawe i wymagały od ich twórców nie lada wyobraźni i talentu plastycznego. Zabawę, która odbywała się z podziałem na dwie grupy wiekowe prowadził Pan Janusz Musiał. Jesteśmy przekonani, że i ta rozrywka przypadła do gustu najmłodszym mieszkańcom gminy Mierzęcice, gdyż niezbicie świadczyły o tym gromkie śmiechy, które raz po raz wybuchały na sali zabaw.

Relacjonując przebieg ferii, jakie zaproponował GOK, należy także wspomnieć o dwóch Gminnych Konkursach: Fotograficznym i Plastycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content