Międzynarodowy Dzień Jogi dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Jogi dla Dzieci zapowiedź 2023

Gminny Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza dzieci od 5 roku życia na zajęcia jogi dla dzieci, w ramach 8 Międzynarodowego Dnia Jogi dla Dzieci, które odbędą się 14 kwietnia 2023 roku w godzinach od 17:00-18:00 w filii GOK w Toporowicach.

Zapisy do udziału w zajęciach pod nr tel. 32 368 07 03.

Wystarczy 5 minut jogi dziennie aby poprawić zdrowie psychiczne i fizyczne oraz dobre samopoczucie naszych dzieci, niezależnie od ich statusu społeczno-ekonomicznego, zdolności sportowych lub wcześniejszej wiedzy. Aby pomóc w rozpowszechnianiu tego potężnego przesłania, w 2016 roku Teresa założyła Kids’ Yoga Day (KYD), międzynarodowe wydarzenie odbywające się co roku na całym świecie – w szkołach, domach, studiach jogi i/lub domach kultury, nawet za pośrednictwem transmisji na żywo! Nie jest wymagane żadne wcześniejsze doświadczenie z jogą.

Kids’ Yoga Day (KYD) to międzynarodowe wydarzenie, którego celem jest podnoszenie świadomości i rozpalanie pasji do fitnessu i jogi jak największej liczby dzieci. W #kidsyogaday 2023, który odbędzie się w piątek, 14 kwietnia, weźmie udział 31 krajów! W tym dniu rodzice, opiekunowie, nauczyciele i dzieci na całym świecie wykonują ten sam prosty pięciominutowy program jogi. Rezultat jest magiczny i pokazuje dzieciom, ile pięć minut jogi dziennie może zrobić dla ich umysłów, serc i ciał!
 
Korzyści z jogi dla dzieci: udowodniono, że proste pozycje jogi pomagają dzieciom radzić sobie z nadmierną stymulacją w dzisiejszym świecie opartym na technologii. Joga jest praktykowana od ponad 5000 lat i pomaga dzieciom o różnych umiejętnościach zachować spokój w obliczu stresu, zwiększyć skupienie i koncentrację, rozwinąć dyscyplinę, uzyskać aktywność fizyczną, wyrobić zdrowe nawyki, a lista jest długa!
Joga-zapowiedz-11-04-23 Międzynarodowy Dzień Jogi dla Dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content