Sukcesy taneczne Julii i Oli Bróg podczas festiwali tańca w Kętach i Żorach

mini-Brog-przeglady-kwiecien-2023

Badania dowodzą, że podczas tańca wytwarzają się hormony szczęścia, redukuje się stres, a sam taniec staje się często terapią dla ducha. A jeśli jeszcze na dodatek, oprócz powyższego, tańcząca osoba odnosi sukcesy w rywalizacji tanecznej, to czyż może być coś wspanialszego?

Tym razem sukcesy taneczne stały się udziałem Julii i Oli Bróg, które zdobyły V miejsce podczas X Beskidzkiego Festiwalu Tańca-Turnieju Tańca Nowoczesnego, który zorganizowany został 18 marca 2023 r. w małopolskich Kętach oraz wywalczyły 3 miejsce w X Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Dzieci i Młodzieży Dzieci Dzieciom – Bez Barier, który odbył się w Żorach. Obie dziewczynki przygotowywały się do tanecznych zmagań pod okiem Pani Pauliny Płachty, która słynie ze swojego profesjonalizmu, zaangażowania oraz wielu sukcesów uczestniczek prowadzonych przez siebie zajęć. Co istotne, konkurencja w obu turniejach była ogromna, bowiem na parkiecie Hali Sportowej OSiR w Kętach zaprezentowało się ponad 800 tancerzy z całej Polski. Swój udział w festiwalu w Kętach zgłosiło 71 grup tanecznych, 276 solistów i 48 duetów. W rywalizacji tanecznej w Kętach reprezentantki gminy Mierzęcice wystąpiły jako duet HIP-HOP do 12 lat. Jeśli chodzi o turniej, który rozegrany został w Żorach, to w tym przypadku wzięło w nim udział 136 zespołów, 28 duetów i 92 solistów.

Gratulujemy obu utalentowanym tanecznie dziewczynkom, a także Pani Paulinie Płachcie, która przygotowała je do tak wymagających turniejów. Życzymy wielu kolejnych sukcesów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content