Mierzęcickie obchody Światowego Dnia Pszczół

dzien-pszczol-2023

13 maja w na terenie Filii GOK w Toporowicach Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach zorganizował event ekologiczny z okazji Światowego Dnia Pszczół.

W trakcie tego wydarzenia przedstawiciele Pasieki Moje Pszczoły Marka Kulawika opowiedzieli dzieciom, dlaczego pszczoły odgrywają tak ważną rolę w życiu naszym i naszej planety, a także przybliżyli cykl życia pszczoły oraz omówili proces wytwarzania miodu. Podczas prezentacji multimedialnej można było usłyszeć dużo ciekawostek np. ile miodu jest w stanie wyprodukować pszczoła. Najmłodsi uczestnicy mieli możliwość podziwiania prawdziwych pszczół, mogli zobaczyć jak wygląda i z czego jest zbudowany ul, podziwiać strój pszczelarza, a także przymierzać kapelusze pszczelarskie. Dużo emocji u dzieci wzbudziła możliwość spojrzenia na świat okiem pszczoły. Dzieci mogły tego doświadczyć po ubraniu specjalnych okularów. Kolejnym punktem programu były warsztaty robienia świec z wosku oraz sadzenie w doniczkach nasion roślin miododajnych.

W części artystycznej spotkania wystąpiły uczestniczki warsztatów tanecznych jazz mini, działających przy mierzęcickim GOK pod kierunkiem Pani Pauliny Płachty. Co istotne, wszystkie tancerki ubrane były w stroje pszczółek. Efektem pracy uczestników wydarzenia było powstanie hotelu dla owadów. Na tego typu imprezie nie mogło także zabraknąć stoiska z miodem, świecami, eko-torbami z możliwością własnoręcznego ozdabiania. A jak wyśmienicie smakował miód, którego wszyscy mogli skosztować!

Cieszymy się, że wszyscy, którzy pozytywnie odpowiedzieli na zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach do wspólnego celebrowania Dnia Pszczół byli zadowoleni z udziału w tym spotkaniu oraz towarzyszyła mu słoneczna pogoda. Widocznie natura chciała w ten sposób podziękować za szerzenie wiedzy ekologicznej…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content