W sobotę 6 maja „ Zabiegany Powiat” wystartował w Mierzęcicach

Miniatura

„Zabiegany Powiat” to cykliczne wydarzenie sportowe, które tym razem – 6 maja 2023r. miało swój start na terenie Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego w Mierzęcicach. Gospodarzami imprezy, która jak zwykle zgromadziła miłośników biegania oraz nordic walking, byli: Starosta Będziński Sebastian Szaleniec oraz Wójt Gminy Mierzęcice Grzegorz Podlejski. Trasę biegu i marszu pokonało blisko 300 osób. Co ciekawe, nie brakowało wśród nich także najmłodszych. W wydarzeniu, oprócz gospodarzy Powiatu Będzińskiego oraz Gminy Mierzęcice udział wzięli także: Poseł Rafał Adamczyk, Wicestarosta Dariusz Waluszczyk oraz Anna Pawęzowska i Marian Kozieł Radni Powiatu Będzińskiego.

Druhowie strażacy z OSP Mierzęcice zaprezentowali swój samochód ratowniczo-gaśniczy oraz pokaz pierwszej pomocy, co stanowiło nie lada atrakcję, zwłaszcza dla dzieci, które przybyły na imprezę sportową. Gminna Biblioteka Publiczna w Mierzęcicach zorganizowała z kolei kiermasz książek, warsztaty kreatywne oraz koło z zagadkami, które szybko zgromadziło swoich miłośników. Najmłodsi mogli również wykazać się swoim talentem oraz dokładnością podczas kolorowania wielkoformatowych kolorowanek. Starostwo Powiatowe w Będzinie przygotowało dla dzieci quiz z wiedzy o środowisku gdzie biorąc w nim udział można było wygrać atrakcyjne nagrody.

Każdy z uczestników biegu otrzymał pamiątkowy medal, który stanowi namacalny dowód uczestnictwa w tym cieszącym się niezwykłą popularnością cyklicznym wydarzeniu sportowym. Po biegu, na wszystkich jego uczestników czekał pyszny poczęstunek.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy w sobotę postawili na aktywność fizyczną wzięli udział w „Zabieganym Powiecie”. Cieszymy się, że nawet kapryśna pogoda nie zniechęciła uczestników biegu i marszu. Liczymy, że kolejne edycje imprezy spotykać się będą z równie dużym zainteresowaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content