Podsumowanie wakacyjnej akcji „Lato w Gminie Mierzęcice”

Podczas tegorocznych wakacji, podobnie jak w ubiegłych latach, przygotowaliśmy różnorodną ofertę kulturalno-rekreacyjną adresowaną do mieszkańców gminy Mierzęcice. Zamysł był taki, by wszystkie grupy wiekowe mieszkańców- od juniora do seniora- znalazły w niej propozycje, które ich zainteresują.

W każdą środę w miesiącu lipcu i sierpniu odbywały się na terenie Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego zajęcia malarstwa sztalugowego. Prowadził je niezastąpiony, wszechstronnie utalentowany artysta- Pan Józef Kotuła.

Nowością w tegorocznej ofercie wakacyjnej były warsztaty cyrkowe, podczas których uczestnicy mogli skorzystać ze strefy żonglerki (to w tym miejscu można było nabyć umiejętność żonglowania klasycznymi piłeczkami czy maczugami), strefy szczudeł (z nauką chodzenia na szczudłach), strefy ekwilibrystyki cyrkowej i równowagi (tutaj można było nauczyć się kręcenia talerzykami, chodzenia na specjalnej linie „slack-line, rola-bola) oraz warsztaty plecionkarskie, podczas których dzieci wyplatały z wikliny piękne koszyczki.

Wakacyjne aktywności nie kończyły się jednak na wydarzeniach organizowanych wyłącznie na terenie gminy Mierzęcice. Zorganizowane zostały dwie wycieczki dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy: do Parku Korzonek oraz Parku Przygód i Atrakcji Wilkowice.

Tradycyjnie, w okresie wakacyjnym zadbaliśmy także o edukację dot. szeroko pojętej kwestii bezpieczeństwa, organizując spotkanie z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Będzinie. Podczas tego wydarzenia dzieci dowiedziały się, jakie niebezpieczeństwa mogą na nie czyhać w różnych sytuacjach oraz co zrobić, by ich uniknąć, a także w jaki sposób się zachować, jeśli z różnych powodów się w nich znajdziemy.

Dla uczestników akcji „Lato w gminie Mierzęcice” została przeprowadzona, także prelekcja dot. zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków, środków psychoaktywnych, dopalaczy, tytoniu, alkoholu oraz uzależnień behawioralnych.

Nie zapominając o mieszkańcach, którzy cenią sobie aktywność fizyczną zostały zorganizowane zajęć fitness.

W sierpniu na terenie Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego w Mierzęcicach zagościły złote czasy PRL-u, podczas których za pomocą wehikułu czasu przenieśliśmy się do czasów panowania ustroju socjalistycznego. Zadbaliśmy o klimatyczne dekoracje, wystrój w stylu PRL oraz taneczne hity z dansingów. Nad porządkiem imprezy czuwała niezawodna Milicja Obywatelska. W trakcie trwania tego wydarzenia mogliśmy także podziwiać samochody z duszą, czyli klasyki, które zjechały się do Mierzęcic. Podczas zlotu uczestnicy zapoznali się z kampanią „Nie jeżdżę po alkoholu”. W godzinach od 17.00 do 22.00 odbywała się zabawa taneczna – PARTY PRL, podczas której rozstrzygnięto konkurs na najlepsze przebranie z tamtej epoki.

Dziękujemy wszystkim osobom, które zechciały skorzystać z propozycji przygotowanych przez mierzęcicki GOK. Cieszymy się, że oferta wakacyjnych aktywności trafiła w gusta mieszkańców.