Zapraszamy dzieci i młodzież na wycieczkę do Zabytkowej Kopalni Guido

miniatura

15 maja 2024 roku Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach organizuje dla dzieci (od 7 lat) i młodzieży niezapomnianą wyprawę do Zabytkowej Kopalni Guido w Zabrzu. Koszt udziału w wydarzeniu wynosi 65 złotych od osoby. Zbiórka pod mierzęcickim GOK zaplanowana została na godz. 8.30, zaś powrót do Mierzęcic na godz.14.00. Zapisy prowadzone są pod nr tel. 32 288 7028.

Chcesz, by Twoja pociecha wszystkimi zmysłami poczuła, jak wyglądała praca pod ziemią? By prawdziwą szolą zjechała do kopalni, w której jeszcze 20 lat temu pracowali górnicy? Kiedyś miejsce to nie było dostępne dla zwiedzających, a teraz zostało otwarte dla turystów. Na poziomie 320 kopalni uczestnicy wyprawy poznają warunki wydobycia węgla, zasady panujące pod ziemią i tradycje górnicze, a także przejadą odcinek trasy wyjątkową podwieszaną kolejką. Na koniec spaceru będą mogli spróbować śląskich specjałów w najniżej położonym pubie w Europie.

Nie zwlekaj z zapisem swojego dziecka na wycieczkę, bowiem obowiązuje ograniczona ilość miejsc!

Warto także wspomnieć o tym, że wycieczka odbywa się w czasie, kiedy w szkole podstawowej odbywają się egzamin ósmoklasisty, więc stanowi świetną propozycję dla dzieci, które nie mają wówczas zajęć szkolnych.

To będzie ciekawy wyjazd!

Regulamin wycieczki

Zgoda na uczestnictwo w wycieczce

1-5 Zapraszamy dzieci i młodzież na wycieczkę do Zabytkowej Kopalni Guido

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content