Zapraszamy do udziału w letnich aktywnościach

Miniatura

Podobnie jak w poprzednich latach, Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach przygotował szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży z gminy Mierzęcice, dzięki którym z pewnością nikt nie będzie się nudził, pozostając w miejscu swojego zamieszkania podczas wakacji.

Rozpoczynamy od organizacji 1 lipca o godz.11.00 warsztatów pn. „Wielobarwne puzzle” w Oddziale GOK w Toporowicach. Koszt udziału w tych zajęciach wynosi 20 zł.

Już 2 lipca zachęcamy dzieci do udziału w wycieczce do wioski indiańskiej, usytuowanej na terenie Jaworzna. Koszt udziału w wyjeździe wynosi 70 zł. Ci, którzy zechcą wziąć udział w tej podróży m. in. nabędą umiejętność rozkładania indiańskiego namiotu tipi, zwiedzą wioskę, zobaczą indiański cmentarz, itd. Wysłuchają także legendy o łapaczu snów, popróbują swoich sił w rzucie lassem, strzelaniu z łuku, biegu na potrójnych nartach. Po skończonym programie upieką kiełbaski, które z pewnością w takich nietypowych okolicznościach będą smakowały wyśmienicie.

8 lipca o godz.11.00 w Oddziale GOK w Toporowicach chętne dzieci dowiedzą się, w jaki sposób wykonać gipsowe magnesy. Koszt udziału w tych warsztatach wynosi 20 zł.

Z kolei 10 lipca Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach zaprasza na wycieczkę do Parku Rozrywki Twinpigs w Żorach. Koszt uczestnictwa w tym wydarzeniu wynosi 120 zł. Twinpigs oferuje ponad 50 niesamowitych atrakcji: karuzele, strzelnice, kina 5D, małe zoo, park linowy, a także pokazy kaskaderskie rodem z Dzikiego Zachodu i wiele innych. W trakcie wyjazdu uczestnicy zjedzą także obiad, który z pewnością trafi w gusta kulinarne młodych mieszkańców naszej gminnej społeczności.

15 lipca o godz.11.00 w Oddziale GOK w Toporowicach będzie można wziąć udział w warsztatach pn. „Marmurkowe pocztówki”. Podobnie jak w przypadku pozostałych zajęć tego typu, ich cena wynosi 20 zł.

16 lipca na młodych mieszkańców gminy Mierzęcice czeka atrakcja w postaci wycieczki do Kopalni Soli w Bochni. Koszt uczestnictwa w tej wyprawie wynosi 100 zł.

22 lipca o godz. 11.00 warto wziąć udział w warsztatach pn. „Daj ubraniom drugie życie”. To wydarzenie odbędzie się na terenie Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego w Mierzęcicach. Aby wziąć w nim udział należy uiścić opłatę w kwocie 20 zł.

24 lipca zapraszamy na wyprawę do Centrum Edukacji Ekologicznej w Sosnowcu, które znajduje się w Egzotarium w Sosnowcu. Koszt udziału w tym wydarzeniu wynosi 100 zł. W tym przypadku po dotarciu do celu podróży uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy. W trakcie, gdy jedna z grup będzie zwiedzała to wspaniałe miejsce, druga grupa będzie uczestniczyła w warsztatach pn. „ Las w szkle”. Efekty twórcze zajęć uczestnicy zabiorą do swoich domostw.

29 lipca będzie obfitował w atrakcje. O godz. 11.00 na terenie Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego w Mierzęcicach zorganizowane zostaną warsztaty fotograficzne połączone ze spacerem „Fotokolaże”.

Z kolei tego samego dnia o godz. 16.00 na terenie Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego w Mierzęcicach zapraszamy na spektakl teatralny pt. „To największe jest szaleństwo nie znać słowa bezpieczeństwo. Udział w spektaklu jest bezpłatny. Przedstawienie, które w przystępny i zabawny sposób wskazuje młodym widzom odpowiednie wzorce zachowań, wystawi Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska”.

Na kolejny, bezpłatny spektakl teatralny pt. „Warzywa i owoce mają czarodziejskie moce” zapraszamy 26 sierpnia o godz.16.00 na teren przy OSP w Nowej Wsi. Także i w tym przypadku autorem bajki promującej zdrowy tryb życia jest Teatr Edukacji i Profilaktyki „ Maska” Warto także pamiętać o tym, że w każdą środę lipca i sierpnia w godz. od 10.00 do 12.00 na terenie Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego w Mierzęcicach organizowane będą warsztaty malarskie, pod auspicjami Pana Józefa Kotuły.

Jeśli zechcą Państwo zasięgnąć więcej informacji na temat poszczególnych wydarzeń, prosimy o kontakt pod nr tel. 32 288 70 28 oraz na stronach internetowych. Pod tym samym numerem będą prowadzone zapisy.

Do pobrania (dokumenty do podpisu):

1-4 Zapraszamy do udziału w letnich aktywnościach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content