W gminie Mierzęcice świętowaliśmy 7. urodziny GZM

Miniatura

29 czerwca 2024r. Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach miał zaszczyt uczestniczyć w projekcie realizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Jana Pawła II w Mierzęcicach- wycieczce pn. „Lasem połączeni – poznaj mierzęcicką przyrodę”, w ramach wydarzenia o nazwie „Kierunek GZM”, czyli największym w Polsce festiwalu mikrowypraw!

Projekt ten został dofinansowany z budżetu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w Katowicach. Nasza wycieczka odbywała się po lesie położonym na terenie Gminy Mierzęcice, a będącym pod opieką Nadleśnictwa Siewierz. Przewodnikami mikrowypraw byli – Pan Sławomir Wojdas – leśniczy pracownik Lasów Państwowych pracujący na co dzień w Nadleśnictwie Siewierz, pan Tomasz Wojdas, który jest właścicielem firmy Kraina Bobra i Wilka i zajmuje się turystyką leśną na terenie województwa śląskiego oraz Magdalena Bijak wieloletni pracownik, a obecnie Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej im. Jana Pawła II w Mierzęcicach.

Wycieczkowicze dowiedzieli się, że las jest siedliskiem życia wielu zwierząt oraz roślin i jak każdy tak również i ten kryje w sobie wiele interesujących osobliwości przyrodniczych. Nasz spacer dostarczył poza relaksem dużo wiedzy na temat otaczającego nas środowiska leśnego. Po edukacyjnym spacerze czekała na uczestników wyprawy leśna warsztatownia, w której odbywały się ekologiczne warsztaty m.in. tworzenia ramek z wykorzystaniem drewna i materiałów zebranych w lesie oraz drewnianych breloczków, a dla najmłodszych prowadzone były animacje, gdzie motywem przewodnim był las. Była to już trzecia edycja festiwalu mikrowypraw, którą świętowaliśmy 7. urodziny Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w Katowicach.

Gratulujemy pracownikom GBP w Mierzęcicach świetnego pomysłu na uroczyste obchody urodzin GZM oraz zaangażowania w organizację tego wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content