Zapraszamy dzieci na warsztaty jubilerskie

27 października 2020r., w godz. od 16.00 do 18.00, w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Mierzęcicach, mierzęcicki GOK organizuje warsztaty pn. „MAŁY JUBILER”.

W trakcie ich trwania uczestnicy stworzą biżuterię i drobne formy ozdobne z półfabrykatów. Koszt udziału w zajęciach wynosi 30 zł.

Uczestnicy warsztatów jubilerskich zapoznają się z dziejami i praktyką tworzenia biżuterii montowanej z półfabrykatów. Warsztat otwiera multimedialna prezentacja, która ukazuje rozwój tej dziedziny od najdawniejszych czasów i na wszystkich kontynentach. Prowadzący pokazują różne kultury, takie jak: starożytni Egipcjanie, Celtowie, plemiona afrykańskie czy w końcu dzisiejsze Indie, które wytworzyły własne zasady i wzorce estetyczne w projektowaniu ozdób i biżuterii. Dzieci uczestniczące w wydarzeniu, podczas swobodnej rozmowy w grupie przyswajają wiedzę o doborze barw i ich temperatur, materiałach i rodzajach kompozycji. Podczas ćwiczeń praktycznych uczą się projektować biżuterię w formie szkiców z uwzględnieniem kolorystyki i użytych materiałów.

warsztaty-maly-jubiler-Copy Zapraszamy dzieci na warsztaty jubilerskie

Finałem warsztatu jest wykonanie z półfabrykatów szklanych, ceramicznych i drewnianych gotowej biżuterii (bransoletek, naszyjników, kolczyków, breloków). Pod koniec każdy z uczestników, korzystając ze zdobytych umiejętności, może stworzyć bransoletkę lub breloczek (chłopcy), który zabierze ze sobą po zajęciach.

Więcej informacji na temat warsztatów oraz zapisy do udziału w nich prowadzi Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach, pod nr tel. 32 288 70 82.

Serdecznie zapraszamy młodych mieszkańców naszej gminy.