Mierzęcicki GOK zaprasza dorosłych na warsztaty tworzenia witraży okiennych

28 października 2020r., w godz. od 16.30 do 20.30, Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach zaprasza dorosłych mieszkańców naszej gminy na warsztaty tworzenia witraży okiennych TIFFANY.

Zajęcia te zorganizowane zostaną w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Mierzęcicach. Koszt udziału w zajęciach wynosi 20 zł.

W trakcie trwania warsztatów ich uczestnicy zapoznają się z dziejami i praktyką techniki witrażowej Tiffany’ego. Warsztat otwiera multimedialna prezentacja pokazująca jej zastosowanie i możliwości. Podczas rozmowy i ćwiczeń wprowadzających uczestnicy poznają także zasady kompozycji i doboru materiałów oraz barw i faktur szkła. Praktyczna część to szkic projektu, selekcja i komponowanie materiałów, obróbka szkła oraz wykonanie ozdób takich jak anioły, kwiaty czy motyle o wymiarach około 15x15cm. Warsztat kończy oczyszczenie i zabezpieczenie przed utlenianiem elementów metalowych. Wykonany przez siebie witraż uczestnik zabiera ze sobą.

warsztaty-witrazu-okiennego-Copy Mierzęcicki GOK zaprasza dorosłych na warsztaty tworzenia witraży okiennych

Więcej informacji oraz zapisy do udziału w wydarzeniu prowadzi Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach, pod nr tel. 32 288 70 82.