Młodzi mieszkańcy naszej gminy odwiedzili Przybynów

Miniatura

W poniedziałkowy poranek, 16 sierpnia br., przed budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach, zebrały się dzieci i młodzież, którzy zgłosili chęć wzięcia udziału w „Edukacyjnej przygodzie” w Agroturystyce „Pod Skałką”- czyli wyjazdu do Przybynowa.

Słoneczna pogoda towarzyszyła dzieciom przez całą wycieczkę. Po przyjeździe do Przybynowa uczestnicy wyjazdu wzięli udział w warsztatach „Jajko cud natury”. To właśnie wówczas dowiedziały się, jak wygląda jajko bez skorupki i zobaczyły różne rodzaje ptaków i ich jaja. Niezwykle emocjonujący był także konkurs obierania jajek. Ciekawych wrażeń dostarczyła także młodym mieszkańcom naszej gminy podróż kolejką- Jurajskim Ekspressem. Mogli wówczas nasycić swoje oczy cudownymi, jurajskimi krajobrazami. Kolejnym punktem poniedziałkowego wyjazdu było odwiedzenie „ mini zoo”, gdzie dzieci mogły spotkać kangura, wielbłąda, kozy, barany, osła, daniele, pawie, kury ozdobne, kucyki, gęsi, kaczki – mandarynki i lamy.

Tego rodzaju wyprawa nie mogła się obyć bez ogniska i tradycyjnego pieczenia kiełbasek. Na zakończenie dzieci mogły zakupić symboliczne pamiątki z podróży do Przybynowa. To był udany wyjazd!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content