Sobotnie wydarzenie profilaktyczne zgromadziło wielu uczestników

Miniatura

Sobotnie popołudnie, 14 sierpnia 2021r., z pewnością na długo pozostanie w pamięci najmłodszych mieszkańców gminy Mierzęcice, bowiem to właśnie w tym dniu, na terenie sąsiadującym z budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach, odbyło się „wydarzenie profilaktyczne”.

W programie imprezy, której organizatorami byli: Urząd Gminy w Mierzęcicach, Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, zaś partnerami: Komenda Powiatowa Policji w Będzinie oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Mierzęcicach- nie zabrakło miejsca zarówno na część rozrywkową, jak i profilaktyczną.

Wydarzenie rozpoczęło długo oczekiwane ogłoszenie wyników Powiatowego Konkursu na Grę Edukacyjną ze Smoczycą Klarą oraz uroczyste wręczenie nagród w tej twórczej rywalizacji. Tego ostatniego dokonali: zastępca komendanta Komisariatu Policji w Siewierzu- komisarz Paweł Łotocki, kierownik OPS Mariola Niedbał oraz dyrektor naszego GOK-u Karolina Dymarska.

W zaszczytnym gronie laureatów znaleźli się w poszczególnych kategoriach wiekowych: od 7 do 9 lat I miejsce – Kornelia Zasada, Magdalena Gancarz, II miejsce – Bartosz Kmieciński, Nikola Skupińska, wyróżnienie: Jagoda Leks, Bartosz Masztaler, Natasza Leks, Marianna Leks, Julian Matyja, Krzysztof Byczek. Od 10 do 14 lat II miejsce – Aleksy Wróbel, III miejsce – Marcel Sobolewski, wyróżnienie: Bartosz Śliwa, Wiktor Danielczyk, Weronika Buła, Antoni Jędruszek, Lena Ziółkowska, Michał Bartosik. W dodatkowej kategorii „Współpraca rodzica z dzieckiem” – została wyróżniona Marika Sędzik.

Kolejnym punktem programu było wystawienie teatrzyku pt. „O prosiaczku brudasku”, który szczególnie spodobał się najmłodszej części widowni. Po spektaklu rozpoczęły się równocześnie animacje dla dzieci, malowano twarze najmłodszych uczestników, a także wykonywano ozdobne, brokatowe tatuaże. Dzieci mogły także skorzystać z darmowych dmuchańców, dokonać zakupu zabawek na stoisku z zabawkami, czy nabyć książkę na kiermaszu Książek Gminnej Biblioteki Publicznej w Mierzęcicach. Uczestnicy imprezy chętnie także brali udział w konkursach, podczas których mogli zdobyć nagrody ufundowane przez pana Wiesława Drożdża oraz panią Aleksandrę Grytę. Wspaniały efekt końcowy przyniosło także wspólne malowanie wielkoformatowej kolorowanki profilaktycznej.

Co istotne, wydarzeniu towarzyszyła prawdziwie wakacyjna, słoneczna pogoda. Mamy nadzieję, że kolejne wydarzenia również spotkają się z z tak dużym zainteresowaniem mieszkańców.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content