Mierzęcickie spotkanie ze św. Mikołajem

mikołajki relacja 2021

Grudzień jest miesiącem, gdzie w różnych miejscach na świecie spotkać można uwielbianego przez wszystkich (a zwłaszcza przez dzieci) zawsze uśmiechniętego staruszka z długą, siwą brodą, w charakterystycznej czerwonej czapce. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, św. Mikołaj nie zapomniał także o najmłodszych mieszkańcach gminy Mierzęcice.

4 grudnia br. na terenie Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego w Mierzęcicach zorganizowane zostało obfitujące w atrakcje spotkanie ze św. Mikołajem. Tego dnia dzieci spędzić mogły urocze popołudnie nie tylko w towarzystwie św. Mikołaja, ale także…Pani Mikołajowej, elfów i Pani Choinki. Ogromną radość sprawiło uczestnikom imprezy rozbijanie piniat z cukierkami. Na rodziców czekał świąteczny poczęstunek w postaci świątecznej herbaty z pomarańczą i goździkami, kawy oraz pierniczków. Specjalnie na tą okazję altana, w której odbywało się przedświąteczne spotkanie, przekształciła się w wioskę św. Mikołaja. Nie zabrakło żywych choinek z lampkami, balonowych dekoracji w kształcie gwiazdek, bombek, reniferów, domku z piernika czy pingwinów.

Wszystkie dzieci uczestniczące w wydarzeniu zostały obdarowane przez św. Mikołaja świątecznymi książeczkami oraz mikołajkowymi czapkami. Każdy z uczestników mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie ze św. Mikołajem. Zapewne na długo w pamięci najmłodszych zapiszą się także zabawy z animatorami, podczas których dzieci tworzyły np. długi łańcuch i ozdabiały Panią Choinkę czy przygotowywały się na przyjście Mikołaja.

Jesteśmy przekonani, że jeśli tylko przez cały rok najmłodsi mieszkańcy naszej gminy będą grzeczni, z pewnością w przyszłym roku św. Mikołaj także ich odwiedzi nie zapominając przy tym o prezentach. Może nawet pogoda będzie sprzyjała, by przyjechał na swoich charakterystycznych saniach, w towarzystwie reniferów…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content