Moc wrażeń po wakacyjnej wyprawie do katowickiej papugarni i kina

Miniatura

Jak co roku w okresie wakacyjnym, Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach prześciga się w pomysłach na atrakcyjne wycieczki dla najmłodszych mieszkańców gminy Mierzęcice.

Wybór miejsca docelowego wyprawy jest zawsze skrupulatnie analizowany pod kątem aktualnych trendów, a także ilości dzieci zainteresowanych wycieczkami o podobnej tematyce w czasie poprzednich wyjazdów oraz ich opiniami dot. miejsc, które chciałyby odwiedzić.

Tym razem wybór organizatorów padł na katowicką Papugarnię Carmen oraz wizytę w kinie. Wyjazd do obu tych miejsc odbył się 4 sierpnia br.

W papugarni każdy z uczestników wyjazdu otrzymał specjalny pokarm do karmienia papug (specjalną mieszankę odpowiednią dla ich zdrowia i potrzeb żywieniowych). Kolejnym etapem wizyty w tym egzotycznym miejscu była obecność w hali lotów, gdzie przez blisko godzinę dzieci mogły podziwiać różne gatunki tych wielobarwnych ptaków. Ogromną atrakcję dla uczestników stanowiło to, że papugi siadały im na głowach, ramionach, a niektóre tak bardzo zaprzyjaźniły się z młodymi mieszkańcami naszej gminy, że nie chciały opuścić części ich ciała…Junior, Koku, Milena i Jacek- upierzeni mieszkańcy papugarni, na zawsze zdobyli serca mierzęcickich dzieci.

Drugim przystankiem czwartkowej wyprawy było Cinema City Katowice- Punkt 44, gdzie młodzi podróżnicy z Mierzęcic zobaczyli film DC Liga Super- Pets. Ta animacja rodem ze studia Warner także spodobała się widzom z gminy Mierzęcice. Ma bowiem wszystko, co na ekranie kin chciałyby zobaczyć dzieci: pomysłowe sceny akcji, ogromną dawkę dobrego humoru, superbohaterów i przesłanie, o którym zawsze można porozmawiać po projekcji filmu. Nie inaczej było i tym razem, bowiem w drodze powrotnej z wyprawy w autokarze słychać było rozmowy uczestników wycieczki na temat animacji i cech jej bohaterów.

To był bardzo udany wyjazd, któremu towarzyszyła typowo wakacyjna, słoneczna pogoda.

Dziękujemy za udział w wyprawie i zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane przez mierzęcicki GOK. Przypominamy, że kolejnym celem wakacyjnych wojaży z GOK jest Bielsko-Biała. Warto podróżować, gdyż każda tego typu wycieczka wzbogaca o nowe doświadczenia, wiedzę i ma istotny wpływ na kształtowanie postaw młodych ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content