Podsumowanie akcji „Lato w Gminie Mierzęcice”

Miniatura

Stare przysłowie mówi, że: „Wszystko, co dobre- szybko się kończy”, dlatego wydawać by się mogło, że dopiero co rozpoczynały się wakacje, a już przyszło nam się witać z nowym rokiem szkolnym. Jak co roku, także i podczas tegorocznych wakacji, dzieci zamieszkujące gminę Mierzęcice miały możliwość skorzystania z licznych atrakcji na aktywne spędzenie czasu odpoczynku od nauki, jakie oferował im Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach.

W lipcu rozpoczął się cykl spotkań pn. „Poznajemy zawody”, w ramach których ich młodzi uczestnicy mogli niemal od podszewki poznać specyfikę pracy: pilota, strażaka, ratownika i bibliotekarza. Najmłodsi mieszkańcy naszej gminy zwiedzili pod okiem przewodnika lotnisko w Pyrzowicach, gościły w Gminnej Bibliotece Publicznej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Mierzęcicach.

W ofercie wakacyjnej znalazły się również takie propozycję jak: „Spotkanie z gadami”, gdzie ogromną atrakcję spotkania stanowiły zwierzęta np. boa dusiciel, gekon orzęsiony, wąż zbożowy, które można było zobaczyć z bliska, a nawet pogłaskać, spektakl o charakterze ekologiczno-edukacyjnym pod tytułem: „Aladyn – na ratunek światu”, „Rodzinny Turniej Sportowy”, gdzie oprócz licznych konkurencji na uczestników wydarzenia czekały uwielbiane animacje oraz nagrody i puchary za udział w konkursach i wspólnych zabawach. Dla dzieci zostały również przygotowane plenerowe warsztaty plastyczne oraz sensoplastyka.

Zorganizowano również wycieczki, które młodym mieszkańcom gminy dostarczyły ogromnych emocji. Z wizytą udaliśmy się do Papugarni Carmen w Katowicach, kina Cinema City, Zagrody Żubrów w Pszczynie oraz pierwszego w Polsce, edukacyjno-rekreacyjnego „Parku w dechę”.

Gminny Ośrodek Kultury skierował także swoją ofertę do dorosłych mieszkańców, którzy mogli wziąć udział w zajęciach fitness, czy w dyskotece międzypokoleniowej, prowadzonej przez najstarszą didżejkę w Polsce – DJ Wikę.

Akcja „Lato w Gminie Mierzęcice” została współfinansowana ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Dziękujemy wszystkim osobom oraz instytucjom, które włączyły się w organizację tegorocznej oferty wakacyjnej. Wam drodzy uczestnicy aktywności, dziękujemy za mile spędzony czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content