22 lipca 2023 r. o godz. 8.00 mierzęcicki GOK zaprasza dorosłych mieszkańców naszej gminnej społeczności na wycieczkę do Fabryki Porcelany w Katowicach. Koszt udziału w wydarzeniu wynosi 65 złotych za osobę. Zapisy prowadzone są pod nr tel. 32 288 7082. Uczestnicy wyprawy wyruszają o godz. 8.00 spod budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach.

Fabryka Porcelany to zabytkowy kompleks, którego zabudowania pochodzą z XIX i XX wieku. Znajdują się w nim cenne obiekty architektury poprzemysłowej m.in. budynki starej piecowni, malarni czy wzorcowni służących przez blisko 100 lat do produkcji porcelany, a także charakterystyczne dla górnośląskiego krajobrazu-wieża wodna i komin. Autentyzm zabudowy podkreśla szereg artefaktów postindustrialnych i rozdysponowanych w jej wnętrzach.

W 2017 roku Fabryka Porcelany została wpisana na Szlak Zabytków Techniki.

Jeśli chcesz uczestniczyć w tej ciekawej wyprawie – nie zwlekaj i zapisz się już dziś! Pamiętaj, wycieczka adresowana jest do osób dorosłych!

p1 GOK zaprasza dorosłych mieszkańców na wycieczkę do Fabryki Porcelany w Katowicach