Święto GZM – zapraszamy na edukacyjny spacer zaporą wodną w Przeczycach

Miniatura

1 lipca, w ramach ŚWIĘTA GÓRNOŚLĄSKO-ZAGŁEBIOWSKIEJ METROPOLII pn. „Kierunek GZM” zapraszamy na edukacyjny spacer zaporą wodną w Przeczycach.

Wójt Gminy Mierzęcice Grzegorz Podlejski oraz Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach mobilizują do udziału w tym wydarzeniu zwracając się do mieszkańców województwa śląskiego następującymi słowami: „Chodź z nami na tamę i poznaj walory turystyczno-krajobrazowe Gminy Mierzęcice i Zalewu Przeczycko-Siewierskiego.”

W trakcie trwania spaceru przewodnik przekaże wiedzę na temat historii powstania zalewu oraz zadań przeciwpowodziowych i rekreacyjno-turystycznych, jakie spełnia ten akwen wodny. W ramach wydarzenia profesjonalny animator poprowadzi gry edukacyjne i zabawy z dziećmi, które będą bezpośrednio związane z tematyka wody, przez co uczestnicy wycieczki będą mieli możliwość nauki przez zabawę. Dodatkową atrakcję stanowi możliwość skorzystania z rowerów wodnych oraz kajaków.

Wyprawy rozpoczną się 1 lipca o godz. 11.00 oraz o godz. 14.00.

Warto dodać, że event zorganizowany jest z udziałem środków finansowych z budżetu Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii.

Serdecznie zapraszamy!

01gzm-scaled Święto GZM - zapraszamy na edukacyjny spacer zaporą wodną w Przeczycach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content