Kolorowy Dzień Dziecka w gminie Mierzęcice

Miniatura

Dzień Dziecka to święto wszystkich dzieci na świecie. W Polsce Dzień Dziecka obchodzony jest 1 czerwca, ale w różnych krajach świętuje się go w różnym czasie i na różne sposoby. Niezmienne jest jedno – podobnie jak urodziny czy gwiazdka święto to wyczekiwane jest przez dzieci z utęsknieniem, bowiem tego dnia każde dziecko powinno poczuć się wyjątkowo i spędzić ten czas z najbliższymi.

A jak to święto obchodzone jest na terenie gminy Mierzęcice? Rzec by można, że tradycyjnie już Wójt Gminy Mierzęcice wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Mierzęcicach zapraszają dzieci do wspólnej zabawy na terenie Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego i to właśnie w tym miejscu czeka na nie moc atrakcji.

W tym roku mierzęcickie dzieci świętowały wspólnie 3 czerwca. Były animacje dla dzieci, zumba, wielkoformatowe kolorowanki. Miłośnicy książek mogli nabyć nowe pozycje książkowe na stoisku Gminnej Biblioteki Publicznej im. Jana Pawła II w Mierzęcicach. Można było także sprawdzić swoją wiedzę i szczęście, biorąc udział w Kole Fortuny z zagadkami. Bezapelacyjnie największy zachwyt wśród dzieci wzbudziła eksplozja kolorów w postaci kolorowych proszków holi.

Mamy nadzieję, że dzieciom podobały się niespodzianki przygotowane dla nich przez organizatorów wydarzenia i wspólna zabawa przyniosła im wiele niezapomnianych, miłych wrażeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content