Podsumowanie rocznej działalności kulturalnej w gminie Mierzęcice

14 czerwca – to był wyjątkowo bogaty w doznania artystyczne i kulturalne dzień, ale nie mogło być inaczej, bowiem właśnie wtedy Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach zorganizował podsumowanie działalności kulturalnej na terenie gminy Mierzęcice na przestrzeni ostatniego roku.

Na początku wydarzenia licznie przybyłych gości przywitała w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach Pani Karolina Dymarska-Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury. Imprezę uświetnili swą obecnością: Pan Grzegorz Podlejski- Wójt Gminy Mierzęcice, Pani Iwona Pańta- Zastępca Wójta Gminy Mierzęcice, Pani Magdalena Pasierb- Sekretarz Gminy Mierzęcice, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Mierzęcice- Pan Przemysław Paszewski, sołtysi, dyrektorzy placówek oświatowych oraz kierownicy i dyrektorzy placówek organizacyjnych z terenu Gminy Mierzęcice, instruktorzy, którzy realizowali zajęcia, uczestnicy zajęć wraz z rodzinami, członkowie Kapeli Regionalnej Mierzęcice oraz Zespoły Śpiewacze.

W trakcie trwania wydarzenia zostały przypomniane, projekty i zajęcia jakie były realizowane w ostatnim roku na terenie gminy. Tuż po tym, na scenie zaprezentowali swoje talenty i efekty pracy pod okiem instruktorów uczestnicy poszczególnych zajęć. Pierwszy występ należał do Sekcji Mażoretek. Jako kolejne na scenę wkroczyły energiczne i utalentowane siostry Bróg: Julia i Ola. Ogromny aplauz publiczności wzbudziły też występy członków zespołu: Jazz Mini, FDS Junior, FDS Kids, Hip Hop Mini, Jazz Junior czy Grupy Tanecznej Mix. Licznie zgromadzona publiczność mogła także podziwiać solowe występy uczestników warsztatów gry na pianinie czy niezwykle dźwięczne głosy uczestników warsztatów wokalnych. Jako, że kultura niejedno ma imię o prezentację tradycyjnego repertuaru ludowego zadbał Zespół Śpiewaczy Mierzęcanki, Zespół Śpiewaczy Toporowianki oraz Kapela Regionalna Mierzęcice.

Na zakończenie tych pełnych energii występów zaproszono na scenę osoby, bez których rozwój kulturalny na terenie gminy nie byłby tak dynamiczny. Osoby, które ufają pomysłom GOK, pomagają poszerzać ofertę kulturalną i wspierają GOK swoją wiedzą merytoryczną: Pana Grzegorza Podlejskiego- Wójta Gminy Mierzęcice, Panią Iwonę Pańta – Zastępcę Wójta Gminy Mierzęcice, Panią Magdalenę Pasierb – Sekretarz Gminy Mierzęcice oraz w imieniu Rady Gminy Mierzęcice – Wiceprzewodniczącego Rady Pana Przemysława Paszewskiego.

Serdeczne podziękowania skierowano także na ręce wszystkich instruktorów prowadzących zajęcia i warsztaty, kierowników Zespołów Śpiewaczych, Kapeli Regionalnej Mierzęcice, Orkiestry Dętej im. Władysława Juszczyka oraz pracowników Gminnego Ośrodka Kultury.

Po zakończeniu oficjalnej części spotkania goście tradycyjnie poczęstowani zostali kawą i herbatą.