Kolejne sukcesy mierzęcickich zespołów kultywujących tradycję muzyki ludowej

Miniatura

12 czerwca 2023 r. to dzień, w którym w Siewierzu odbyły się eliminacje powiatowe do II Jurajskiego Festiwalu Kultury Ludowej. Dzień ten okazał się być szczęśliwy dla wszystkich zespołów reprezentujących gminę Mierzęcice tj. Zespołu Śpiewaczego „Toporowianki”, Zespołu Śpiewaczego „Mierzęcanki” i „Kapeli Regionalnej Mierzęcice, bowiem ich talent i zaangażowanie w propagowanie tradycji i kultury ludowej został doceniony i dostały się one do kolejnego etapu tej artystycznej rywalizacji.

Drugi etap wydarzenia zorganizowany został 1 lipca 2023r. przez Miejsko-Gminny Ośrodek Promocji i Kultury w Koziegłowach. Jesteśmy ogromnie dumni i szczęśliwi, gdyż tu także zespoły pochodzące z gminy Mierzęcice osiągnęły bardzo wysokie wyniki festiwalowe. Kapela Regionalna Mierzęcice zdobyła I miejsce. Z kolei „Toporowianki” wywalczyły II miejsce na podium tej muzycznej rywalizacji, a do rąk Mierzęcanek trafiło wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim osiągniętych wyników, mając świadomość tego, że poziom artystyczny występujących zespołów był bardzo wysoki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content