Za nami obchody Święta Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii pn. „Kierunek GZM”

Miniatura

W tym roku święto Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, organizowane pn. „Kierunek GZM”, obchodzono w niektórych miejscach aż przez dwa dni. W ramach jego celebrowania mieszkańcy mieli możliwość uczestniczyć w 133 mikrowyprawach do niezwykłych miejsc.

Gmina Mierzęcice postanowiła skierować do wszystkich chętnych zaproszenie na edukacyjny spacer zaporą wodną w Przeczycach. W trakcie jego trwania Pani Teresa Charkot w roli przewodnika przekazała spacerowiczom cenną wiedzę na temat historii powstania zalewu oraz zadań przeciwpowodziowych i rekreacyjno-turystycznych, jakie spełnia ten akwen wodny. Jej opowieści zaciekawiły nie tylko dzieci, ale także dorosłych.

Z kolei profesjonalny animator przebrany za „szalonego profesora” mistrzowsko poprowadził gry edukacyjne i zabawy z dziećmi. Dzieci były zachwycone doświadczeniami, jakie w ich obecności przeprowadzał ów szalony naukowiec. Dodatkową atrakcję stanowiła możliwość skorzystania z rowerów wodnych oraz kajaków.

Dziękujemy wszystkim osobom, które postanowiły spędzić ten sobotni dzień, podziwiając urokliwe zakątki gminy Mierzęcice i już dziś zapraszamy ich na kolejne wydarzenia organizowane na terenie naszej gminy.

Równocześnie przypominamy, że sobotni event zorganizowany był z udziałem środków finansowych z budżetu Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content