Kierunek GZM – Poznajmy się 2 lipca!

Miniatura

W ramach Święta Górnośląsko- Zagłębiowskiej Metropolii gmina Mierzęcice zaprasza do poznania WOJSKOWEJ HISTORII W LOCIE

2 lipca br. jedyna w Polsce, najmłodsza w Europie metropolia świętować będzie oficjalnie 5. rocznicę swojego powstania (dokładnie 1 lipca 2022r. mija bowiem 5 lat od jej utworzenia na mocy rządowego rozporządzenia). W związku z tym, Górnośląsko- Zagłębiowska Metropolia chce pokazać wszystko co najlepsze w 35 gminach GZM i organizuje 94 wydarzenia, w tym aż 68 mikrowypraw!

Oczywiście takie mikrowyprawy będą też miały miejsce na terenie gminy Mierzęcice. Startują 2 lipca br. o godz. 11.30, 13.30 i 15.30 w Mierzęcicach Osiedlu 60 (przy samolocie wojskowym MiG-21). Chętni uczestnicy wyruszą pieszo spod samolotu wojskowego do miejsca, gdzie znajduje się platforma spotterska (PAS 27) w pobliżu lotniska Katowice-Pyrzowice.

Walor edukacyjny wycieczki zostanie wzbogacony o wykład z historii lotniska wojskowego w Mierzęcicach, który poprowadzi mjr inż. w st. spoczynku Ryszard Dębski. Od godz. 10.00 do zakończenia imprezy, w punkcie startu i równocześnie mety będą przewidziane liczne atrakcje dla dzieci (animacje, tatuaże, bańki mydlane, malowanie twarzy) oraz osób dorosłych (symulator lotu, żyroskop-trenażer dla pilotów).

W ramach wydarzenia zostaną także zorganizowane warsztaty tworzenia latawców oraz modeli samolotów. W spacerze o godz. 11.30 uczestniczył będzie tłumacz języka ukraińskiego, więc zapraszamy do udziału także naszych sąsiadów Ukraińców. Impreza zrealizowana zostanie z udziałem środków finansowych z budżetu Górnośląsko- Zagłębiowskiej Metropolii.

Warto także dodać, że 2 lipca mieszkańcy będą mogli bezpłatnie dojechać komunikacją miejską ZTM na wybrane przez siebie wydarzenia za okazaniem biletu pobranego ze strony wydarzenia. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do udziału nie tylko we wspólnym celebrowaniu Święta Górnośląsko- Zagłębiowskiej Metropolii na terenie gminy Mierzęcice, ale także skorzystania z bogatej oferty przygotowanej przez inne gminy GZM. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie www. kierunekgzm.pl

Podczas pierwszego święta Metropolii Chorzów zaprasza Państwa na szlak widziany z perspektywy miejskich witraży. Knurów na nostalgiczną wycieczkę po starych, lokalnych kinach i opowieściach o najlepszych czasach kinematografów. Piekary Śląskie zaprezentują swoje tradycje drukarskie. Miłośnicy kulinariów będą mogli poznać tajemnice radzionkowskich restauracji. Wielbiciele bluesa przejechać się tyskim „Trolejbusem z bluesem”.

Zwolennicy aktywnego wypoczynku w ramach triathlonowej gry miejskiej przepłyną kajakami Czarną Przemszą w Będzinie. To zaledwie garstka propozycji z niezwykle obszernego programu wydarzeń. Tego dnia każdy znajdzie w GZM propozycję skrojoną dla niego na miarę jego zainteresowań i preferencji. Uczestnictwo w przygotowanych wydarzeniach jest bezpłatne. Zapraszamy! Kierunek GZM!

1-3-scaled Kierunek GZM - Poznajmy się 2 lipca!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content