Wystawa prac uczestników warsztatów malarstwa sztalugowego

Miniatura artykułu

Piątkowe popołudnie, 17 marca 2023 roku, z pewnością na zawsze pozostanie w pamięci uczestników warsztatów malarstwa sztalugowego , bowiem to właśnie tego dnia odbył się w filii GOK w Toporowicach wernisaż ich prac.

Ogromne wzruszenie towarzyszyło nie tylko najbliższym młodych, mierzęcickich artystów, którzy zostali zaproszeni do udziału w wernisażu, ale także Panu Józefowi Kotule, pod którego auspicjami powstały podziwiane prace, gdyż jest on osobą prowadzącą w/w warsztaty. W wydarzeniu uczestniczył także Wójt Gminy Mierzęcice Grzegorz Podlejski, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Mierzęcicach Pani Magdalena Bijak, Sołtys Sołectwa Mierzęcice Lidia Hernik oraz Pani Sołtys Sołectwa Nowa Wieś Barbara Czapla.

Korzystając z okazji Pani Karolina Dymarska przybliżyła sylwetkę Pana Józefa Kotuły oraz podziękowała za opiekę nad młodymi, mierzęcickimi artystami, za inspirowanie ich, przekazywanie wiedzy i swoich doświadczeń w zakresie malarstwa, wręczając symboliczny bukiet kwiatów. Z kolei Wójt Gminy Mierzęcice Grzegorz Podlejski wręczył Panu Józefowi okolicznościowy grawerton i podziękował za codzienne zaangażowanie w działalność artystyczną na terenie Gminy Mierzęcice, a także złożył serdeczne życzenia zdrowia oraz dalszych sukcesów.

Tego typu wydarzenie artystyczne nie mogło się obyć bez przedstawienia głównych bohaterów wernisażu- czyli uczestników warsztatów oraz wręczenia im okolicznościowych podziękowań oraz słodkich bukietów. Tego ostatniego dokonał Wójt Grzegorz Podlejski oraz Dyrektor GOK Karolina Dymarska. Również sołtys Lidia Hernik nagrodziła młodych artystów kolorowymi farbami typu tempera.

Ostatnim, najważniejszym punktem programu było jednak podziwianie dzieł młodych artystów – malarzy. Wykonane przez nich prace wzbudzały zachwyt szczególnie wśród rodziców, czy dziadków. Ich różnorodność pokazywała indywidualizm malarzy, ich różne spojrzenia na sztukę i otaczającą ich rzeczywistość.

Jesteśmy przekonani, że ten wieczór stanowi dopiero preludium do kolejnych wydarzeń artystycznych, podczas których będą głośno wybrzmiewały nazwiska tych młodych ludzi i wówczas będzie się przypominać, że rozpoczynali oni swoją drogę artystyczną od udziału w warsztatach organizowanych przez nasz GOK!