Mierzęcicki GOK zaprasza na „ Lato w Gminie Mierzęcice”

Podobnie jak w poprzednich latach, także i w tym roku Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach przygotował bogatą ofertę różnego rodzaju aktywności w okresie wakacji. Propozycje te adresowane są zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Biorąc pod uwagę ich tematykę, a także czas organizacji, jesteśmy przekonani, że każdy z mieszkańców gminy znajdzie w tym pakiecie propozycji zajęcia, które go zainteresują i spełnią jego oczekiwania.

W każdą środę w miesiącu lipcu i sierpniu w godz. od 10.00 do 12.00- dzieci i młodzież zapraszamy na zajęcia malarstwa sztalugowego, które bezpłatnie poprowadzi na terenie Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego Pan Józef Kotuła.

8 lipca o godz.13.00 przy Gminnym Ośrodku Kultury w Mierzęcicach zorganizowane zostaną bezpłatne warsztaty cyrkowe. Wówczas to teren przy GOK zamieni się w małą wioskę cyrkową, gdzie znajdować się będzie strefa żonglerki (to w tym miejscu będzie można nabyć umiejętność żonglowania klasycznymi piłeczkami, maczugami, chustami), strefa szczudeł (z nauką chodzenia na szczudłach), strefa ekwilibrystyki cyrkowej i równowagi (to tam będzie można nauczyć się kręcenia talerzykami, chodzenia na specjalnej linie „slack-line, rola-bola). Dodatkowo uczestnicy będą mogli podziwiać specjalne monocykle, nauczyć się fantazyjnie skręcać baloniki. Dla dzieci z dysfunkcjami znajdować się będzie specjalna tablica tzw. Juggle Board.

11 lipca o godz. 9.00 w budynku GOK odbędą się warsztaty rękodzieła, podczas których ich uczestnicy wykonywać będą świeczki żelowe z morskimi motywami. Koszt udziału w zajęciach wynosi 30 zł.

Tego samego dnia tj. 11 lipca o godz.11.00 na terenie Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego zorganizowane zostanie bezpłatne spotkanie edukacyjne ze zwierzętami, które poprowadzą eksperci ze znanej już w Mierzęcicach firmy „Walabia Żywa Edukacja”. W trakcie trwania wydarzenia dzieci wysłuchają opowieści o zachowaniach zwierząt, ich potrzebach środowiskowych. Razem z gośćmi do Mierzęcic przyjadą także zwierzęta: miniaturowy królik, jeż pigmejski, świnka morska, opos karłowaty oraz…kangur.

12 lipca w Filii GOK w Toporowicach odbędą się o godz.11.00 warsztaty kulinarne. Koszt udziału w zajęciach wynosi w tym przypadku 25 złotych. Uczestnicy warsztatów nabędą umiejętność pieczenia ciasta z owocami.

Jeśli chcieliście nabyć umiejętność wyplatania, to serdecznie zapraszamy na nieodpłatne warsztaty plecionkarskie, które odbędą się w dwóch grupach 18 lipca o godz. 10.00 oraz 14.00 na terenie Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego.

Wakacyjne aktywności z GOK nie kończą się jednak na wydarzeniach organizowanych wyłącznie na terenie Gminy Mierzęcice. 6 lipca Gminny Ośrodek Kultury organizuje dla najmłodszych mieszkańców wyjazd do Parku Korzonek , którego koszt wynosi 85 zł oraz wycieczkę do Parku Przygód i Atrakcji Wilkowice. W tym przypadku koszt wyprawy wynosi 65 zł.

Park Korzonek to miejsce, w którym dzieci odkryją piękno natury Parku Krajobrazowego Lasów nad Górną Liswartą. To tam najmłodsi będą uczestniczyć w zabawach na łonie natury, zapoznają się z ekologią, posłuchają opowieści o pszczelarstwie, hodowli szczęśliwych zwierząt (alpak, danieli), zrównoważonej uprawie roślin. Skorzystają z możliwości spędzenia czasu na placu zabaw, w hydroparku, parku linowym. Jedną z atrakcji wycieczki będzie też ognisko z pieczeniem kiełbasek.

W Parku Przygód i Atrakcji na uczestników wyjazdu czeka szereg atrakcji: duża fontanna, parkowy zwierzyniec, ścieżka bosych stóp, plac zabaw dla dzieci, labirynt, park linowy, koło młyńskie oraz poczęstunek…

Nie zapominając o mieszkańcach, którzy cenią sobie aktywność fizyczną GOK przygotował ofertę zajęć z fitness, które będą odbywały się w każdy poniedziałek lipca i sierpnia, w godz.19.00 do 20.00 w Filii GOK w Toporowicach. Koszt karnetu miesięcznego wynosi 50 zł, zaś udział jednorazowy kosztuje 15 zł. Zajęcia poprowadzi Pani Paulina Płachta.

Szczegółowych informacji na temat wszystkich aktywności oraz zapisy prowadzi Gminny Ośrodek Kultury w Mierzęcicach, pod nr tel. 32 288 70 82.

1-1 Mierzęcicki GOK zaprasza na „ Lato w Gminie Mierzęcice”